Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Реклама в пресі

Це один з традиційних, найбільш поширених видів реклами. Вона дешевше радіо - і телереклами і зручна з-за особливої редакційної обробки (наприклад, виділенням рубрик "куплю", "продам" і т. д.), популярна через традиційно більшої довіри до друкованого слова.

Рекламодавці найчастіше вдаються до неї у випадках, коли з'являється необхідність довести інформацію про свою фірму, її діяльність на ринку, вироблених товарах і їх специфічних якостях, коли потрібно знайти компаньйонів або спонсорів для ділового співробітництва серед досить широкого кола читачів, а користуватися послугами радіо або телебачення немає фінансових можливостей.

Найважливішим принципом створення ефективного рекламного повідомлення в пресі виступає обов'язкове включення в його структуру елементів оформлення, привертають увагу й збуджують інтерес читача, перетворюючи його у покупця.

Значний вплив на ефективність сприйняття реклами в пресі має місце розташування реклами на розвороті газети чи журналу. На думку фахівців, найбільш ефективним є розміщення рекламної інформації на правій стороні розвороту.

Аудіовізуальна реклама

Вона передбачає наявність різноманітних носіїв інформації та використовується як засіб колективного та індивідуального впливу на потенційних споживачів.

На практиці найчастіше застосовуються такі форми аудіовізуальної реклами, як кінофільми, слайд-фільми, показуються з допомогою кіно - і діапроекторів. Ці форми носять назву екранної реклами.

Головний недолік цих видів реклами - їх висока вартість, "швидкоплинність" інформації, можлива втрата окремих частин (відволікання уваги, пізніше включення приймача), необхідність мати під рукою засоби запису інформації (адреси, телефону). Однак миттєвість передачі дозволяє рекламодавцеві точно контролювати, коли саме буде отримано його звернення, тобто в який час і яку хвилину його побачать або почують. Це дає можливість вибирати конкретну аудиторію.

Радіо - і телереклама

Як засоби реклами вони виникли з появою радіо - і телевізійного мовлення. Це найбільш масові види реклами. В їх створенні бере участь велика кількість людей - дикторів, операторів, режисерів, акторів та ін., використовується дорога техніка.

При сприйнятті радіореклами підключається сигнальна система людського слуху, а телереклами - в додаток до цього - зорове сприйняття, що збільшує ефективність рекламного впливу. Процес сприйняття радіо - і телереклами не заважає займатися іншою діяльністю (прийняття їжі, в'язання тощо).

Телевізійна реклама повинна бути простою, і в одному комерційному оголошенні не повинно порушуватися більше однієї-двох тем. Рекламне повідомлення має починатися з самого цікавого, щоб відразу привернути увагу до реклами. Протягом трансляції реклами потрібно кілька разів повторити (показати) рекламований товар. Слід дотримуватися динамічний підхід і логіку подачі інформації (краще за схемою "що, як, коли, де"),

В радіорекламі товар повинен описуватися більш докладно (його не бачать). Іноді вдаються до розміщення у рекламному радиообъявлении звукового гасла.

Комп'ютеризована реклама

Вона виникла з появою і поширенням комп'ютерної техніки, комп'ютерних мереж по всьому світу, а також з виникненням ефективних засобів комунікації і програмного забезпечення. Особливістю реклами в комп'ютерних мережах є її більш інформативний, ніж "чисто рекламний", характер.

Використовуючи комп'ютерні мережі (локальні, глобальні), велике число користувачів знаходять необхідну для себе інформацію, передають свої повідомлення, мають можливість надавати або отримувати консультації, мати підставу для ведення переговорів, прямої покупки або продажу продукції.

Важливою перевагою роботи з комп'ютерними мережами є швидкий пошук і легкий доступ до інформації. Однією з сильних сторін комп'ютеризованої реклами через Інтернет є її двоякий характер. З одного боку, вона глобальна, охоплює майже весь світ, з іншого - надзвичайно лична і адресна.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Прес-конференція
Рекламні звернення в пресі.
Поняття та характеристика реклами в пресі
Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Продаж реклами на радіо
Формування основних моделей радіо - і телемовлення
Радіо
Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси