Меню
Головна
 
Головна arrow Історія arrow Історія Росії до кінця XVII століття
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кремль

Успенський собор у Кремлі будували з 1472 р., але в 1474 р. розвалився. Старий занепав, підпирали склепіння колодами: підприємці бояри батько і син Ховрины, майстри Іван Кривцов і Мишкін. Після обвалення привези італійця Фиорованти: близько 60 років, великий досвід. Почали робити новий цеглу та вапно. Викопали глибокі рови для фундаментів, заклали дно дубовими палями. Фиорованти вчив користуватися лінійкою і циркулем (Кружало і правило). Фиорованти побував про Володимирі, Ростові, Ярославлі, Устюзі і познайомився з російськими традиціями зодчества. До 1479 р. в Москві добудували Успенський собор: 5 глав, 6 стовпів. У 1514-1515 рр. собор був розписаний фресками.

Стіни і башти Кремля споруджували 1485-1516 рр. Іван III запросив міланського інженера П'єтро Антоніо Соларі, Марко Руффо та ін В кінці XV ст. вели реставрацію стін. У 1487 р. Марко Руффо почав будувати Беклемишевскую вежу. Антон Фрязин вибудував проїзну Тайницкую (з схованкою для добування води) і Свибловскую (нині Водовозную) вежі, завершивши зміцнення південній частині Кремля. П'єтро Соларі спорудив вежі у Боровицких і Костянтино-Еленинских воріт, а потім з Марко Руффо заклав Фроловскую (нині Спаську) проїзну вежі. П'єтро Соларі довів стіну до Боровицької вежі, а також від Микільської вежі до Неглинній, де побудував Собакину (Кутова Арсенальна) вежу з криницею. Нові укріплення будувалися з цегли. Шатрові надбудови вежі отримали у XVII ст. Після смерті Соларі роботи продовжував Алевиз з Мілана. У 1495 р. була закладена остання Троїцька башта. Він у 1515 р. завершив будівництво Кремля (остання стіна побудована уздовж Неглинній). Площа Кремля - 26,5 га.

Склалася планування Кремля: Соборна площа і Успенським собором і високою вежею церкви Іоанна Лествичника, яку пізніше замінила дзвіниця Івана Великого. Псковские майстри побудували Благовіщенський собор. В 1487-1491 рр .. Марко Руффо і Соларі побудували Грановитую палату для прийому послів. В 1505-1508 рр .. італійський архітектор Алевиз Новий будує Архангельський собор (усипальниця московських государів).

Живопис

В 1370-х рр. у Новгород приїхав Феофан Грек, до цього в Константинополі, Кафе та ін. Розписав в Новгороді фресками церква Преображення На Торговій стороні, Спаса на Ільїна (1378). У 1390-х рр. переїхав до Москви, тут розписав церкву Різдва Богородиці та прибудова Лазаря до неї (з Симеоном Чорним), Благовіщенський собор (з Прохором з Городця і Андрієм Рублевим), Архангельський собор Кремля. Московські розпису не збереглися, крім ікон Благовіщенського собору. Феофан створив у ньому деісус - Христа і благаючих його про прощення людських гріхів богородицю і Іоанна Предтечу. Збереглася частина іконостасу в Нижньому Новгороді для Благовіщенського собору. Майстер колориту, виразні і суворі лики, емоційні.

У 1360-ті народився Андрій Рубльов. Помер 29 січня 1430 р. Відвідував Троїце-Сергієв монастир (був послушником у ігумена Никона) та Спасо-Андроников монастир. Вперше згаданий у 1405 р., коли виконував розписи Благовіщенського собору в Кремлі. Через 3 роки з Данилом Чорним розписував Успенський собор у Володимирі (особливо фреска "Хода праведників в рай" на чолі з апостолами Петром - він з ключами від раю - і Павлом). В середині 1420 р. - фрески Троїце-Сергієва монастиря, потім Андронікова. 1425-1427 рр. - ікона "Трійця" з іконостасу Троїцького собору Троїце-Сергієва монастиря: три ангела з'явилися Аврааму, але не показав у подробицях - немає Авраама та Сари, слуги. Тільки 3 ангела у чаші з головою жертовного тельця. Довгий час ікона була закрита золотою ризою, і до кінця XVIII століття багато поновленнь. Зараз повністю розкрита. Більш спокійні і плавні лінії, спокійні тони фарб (у порівнянні з Феофаном Греком). Стоглав 1551 р. зробив ікони Андрія Рубльова каноном.

У XV ст. працював Діонісій (1440-1503 рр., або 1508 р., або 1519 р.). Виконав розписи Різдвяного собору в Пафнутьевом Борівському монастирі (1467-1477). До 1481 р. написав з іншими іконописцями іконостас - Деісус (моління), свята, пророки - для кремлівського Успенського собору (не зберігся). В кінці XV ст. Діонісій розписував Иосифо-Волоколамський монастир (за описом було 87 ікон його кисті) і працював у північних монастирях. Працював з артіллю живописців і важко встановити авторство - коло Діонісія (сини Володимир і Феодосій, старець Паїсій та ін). Декоративна пишність, площинна стилізація. Багато житийных ікон.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Ростовський кремль
Живопис
Живопис
Живопис
Живопис
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси