Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Експлуатація газового господарства

На кожному підприємстві повинен виконуватися комплекс заходів, включаючи систему технічного обслуговування і ремонту, що забезпечує утримання газового господарства в справному стані та дотримання вимог Правил безпечної експлуатації газопроводів, обладнання та газоспоживаючих агрегатів.

Забезпечення виконання комплексу заходів покладається на першого керівника підприємства.

Графіки технічного обслуговування та ремонту газового господарства затверджуються головним інженером підприємства-власника. На підприємствах, де газове обладнання обслуговується за договорами, графіки технічного обслуговування повинні бути погоджені з головним інженером (технічним директором) підприємства, що виконує ці роботи за договором.

Для осіб, зайнятих технічною експлуатацією газового господарства, повинні бути розроблені посадові, виробничі інструкції, інструкції з безпечних методів робіт і протипожежної безпеки.

На кожному підприємстві наказом (рішенням правління) з числа керівників або спеціалістів (гол. енергетиків, гол. механіків, їх заступників та ін), які пройшли в установленому порядку перевірку знань Правил, призначається особа, відповідальна за безпечну експлуатацію газового господарства. На підприємствах, де газ використовується в кількох цехах (ділянках), крім особи, відповідальної за безпечну експлуатацію газового господарства підприємства, за рішенням адміністрації можуть призначатися відповідальні особи окремих цехів (ділянок).

До технічного обслуговування та ремонту газопроводів і газового обладнання підприємством-власником можуть залучатись підприємства газового господарства або інші спеціалізовані організації, а також підприємства-виготовлювачі агрегатів і установок, де організовано сервісне обслуговування.

На підприємстві, що експлуатує газове господарство власними силами, повинна бути організована газова служба. Завдання газової служби, структура і чисельність її (залежно від обсягу і складності газового господарства) установлюються Положенням про газову службу, затвердженим керівником підприємства, погодженим з місцевим органом державного нагляду.

Адміністрація підприємства зобов'язана забезпечити газову службу приміщенням з телефонним зв'язком, оснастити засобами індивідуального захисту, приладами, інструментами і т. п. Перелік засобів матеріально-технічного забезпечення повинен бути розроблений у відповідності з рекомендованим Правилами.

Встановлені на газопроводах запірна арматура і компенсатори повинні підлягати щорічному технічному обслуговуванню і за необхідності - ремонту. Відомості про заміну засувок, кранів, компенсаторів, а також виконані при капітальному ремонті роботи повинні заноситися до паспорта газопроводу, а про технічне обслуговування - до журналу.

При експлуатації ГРП і ГРУ повинні виконуватися:

• огляд технічного стану у строки, що встановлюються інструкцією, що забезпечують безпеку та надійність експлуатації;

• перевірка параметрів спрацьовування запобіжних запірних і скидних клапанів не рідше 1 разу в 2 місяці, а також після закінчення ремонту обладнання;

• технічне обслуговування - не рідше 1 разу на 6 місяців;

• поточний ремонт - не рідше 1 разу на рік, якщо завод-виготовлювач регуляторів тиску, запобіжних клапанів, телемеханічних пристроїв не вимагає проведення ремонту в стисліші строки;

• капітальний ремонт - при заміні обладнання, засобів вимірювань, опалення, освітлення та відновлення будівельних конструкцій будівлі на підставі дефектних відомостей, складених за результатами оглядів.

Балони, що встановлюються у приміщенні повинні знаходитися на відстані не менше 0,5 м від газової плити і 1 м від опалювальних приладів. При влаштуванні екранів відстань між балоном і опалювальним приладом може бути зменшена до 0,5 м. Відстань між балоном і екраном повинна бути не менше 0,1 м.

Поза будівель балони повинні розміщуватися в шафах, які замикаються або під замикаються кожухами, що закривають верхню частину балонів і редуктори. Шафи і кожухи повинні мати жалюзі для провітрювання.

Балони біля стін повинні встановлюватися на відстані не менше 0,5 м від дверей і вікон першого поверху і 3 м-від вікон і дверей цокольних і підвальних поверхів, а також від колодязів та вигрібних ям.

Робота газовикористовуючих установок без включення приладів контролю і захисту забороняється. Топки і газоходи перед пуском котлів, печей та агрегатів у роботу повинні бути провітрені. Час провітрювання встановлюється інструкцією, закінчення допускається визначати за допомогою газоиндикатора.

Запірну арматуру на газопроводі перед пальником дозволяється відкривати тільки після включення запального пристрою або піднесення до неї палаючого запальника.

Внутрішні газопроводи і газове обладнання установок повинні піддаватися технічному обслуговуванню не рідше 1 разу на місяць, а поточний ремонт - не рідше 1 рази в рік.

Перевірка і прочищення газоходів повинні проводитися при виконанні ремонту печей, котлів і іншого обладнання, а також при порушеннях тяги.

Не допускаються до застосування засоби вимірювання, у яких відсутня пломба або тавро, прострочений строк перевірки, є пошкодження, стрілка при відключенні не повертається до нульового поділу шкали на величину, що перевищує половину допустимої похибки для даного приладу.

Сигналізатори, які контролюють стан повітряного середовища, повинні працювати при виникненні в приміщенні небезпечної концентрації газу.

Перевірка спрацювання пристроїв захисту, блокування і сигналізації повинна проводитися в терміни, передбачені інструкціями заводів-виготовлювачів, але не рідше 1 разу на місяць.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація газового господарства
Правила безпеки у газовому господарстві
Термохимическое знешкодження газових викидів
Безпечна експлуатація технологічного оснащення
Експлуатація будівельних підйомників
ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ
Безпечна експлуатація будівельних машин і механізмів
Хемосорбція газових домішок
Адсорбція газових домішок
Високотемпературне знешкодження газових викидів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси