Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Федеральна митна служба (ФМС Росії)

Основи її організації та діяльності, правового статусу і компетенції встановлені в Положенні про Федеральної митної служби, затвердженому постановою Уряду РФ від 26 липня 2006 року № 459 1364]. Керівництво ФМС Росії покладено на Уряд РФ.

ФМС Росії здійснює свою діяльність безпосередньо, а також через підвідомчі митні органи та представництва за кордоном. Митними органами ФМС Росії є регіональні митні управління, митниці, митні пости.

Сферою діяльності ФМС Росії є митна справа. У встановленій сфері діяльності Служба здійснює функції: а) вироблення державної політики; б) нормативно-правового регулювання; в) контролю і нагляду. ФМС Росії здійснює також функції агента валютного контролю та спеціальні функції але боротьбі з контрабандою, іншими злочинами і адміністративними правопорушеннями.

Сферу діяльності ФМС Росії безпосередньо регулюють ТК ТЗ, а також Федеральні закони "Про митне регулювання в Російській Федерації" і "Про митний тариф" [50; 161; 162].

ФМС Росії наділена повноваженнями на виконання певних видів діяльності у встановленій сфері |364. П. 5]. Вона: 1) вносить в Уряд РФ проекти федеральних законів, нормативних правових актів Президента РФ і Уряду РФ та інші документи, за якими потрібно рішення Уряду РФ; 2) приймає численні нормативні правові акти (наприклад: порядок ведення реєстрів осіб, які здійснюють діяльність в галузі митної справи; порядок ведення реєстру банків, інших кредитних організацій і страхових організацій, банківські гарантії яких приймаються митними органами в якості забезпечення сплати митних платежів; порядок' ведення митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності; порядок контролю митної вартості товарів; кваліфікаційні вимоги до фахівців з митного оформлення порядок проведення атестації фахівців з митного оформлення, перелік документів, що подаються разом із заявою про допуск до атестації, програми кваліфікаційних іспитів та порядок їх складання); 3) здійснює повноваження але контролю і нагляду (стягування мит, податків, антидемпінгових, спеціальних і компенсаційних мит, митних зборів, контролює правильність обчислення і своєчасність сплати зазначених зборів, податків і зборів, вживає заходів щодо їх примусового стягнення або повернення; здійснює забезпечення однакового застосування митними органами митного законодавства РФ; здійснює митне оформлення та митний контроль; здійснює прийняття рішень щодо класифікації товарів у відповідності з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності РФ, забезпечує опублікування таких рішень та ін; 4) здійснює оперативно-розшукову діяльність; 5) веде митну статистику зовнішньої торгівлі і спеціальну митну статистику; 6) інформує та консультує па безоплатній основі з питань митної справи учасників зовнішньоекономічної діяльності; 7) здійснює ведення товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності; 8) здійснює розробку та створення використовуються митними органами інформаційних систем, інформаційних технологій та засобів їх забезпечення; 9) здійснює функції державного замовника з будівництва митниць та інших об'єктів, необхідних для розвитку митної інфраструктури; 10) здійснює метрологічне забезпечення діяльності митних органів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Федеральна служба з фінансових ринків (ФСФР Росії)
Федеральна служба з військово-технічного співробітництва (ФСВТС Росії)
Федеральна антимонопольна служба (ФАС Росії)
Федеральна служба з технічного та експортного контролю (ФСТЕК Росії)
Федеральна служба по тарифах (ФСТ Росії)
Федеральна митна служба
Федеральна податкова служба (ФПС Росії)
Федеральна служба з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища (Росгідромет)
Федеральна служба виконання покарань (ФСВП Росії)
Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії (Росреестр)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси