Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг: теорія і практика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Спільна підприємницька діяльність.

Ще одним загальним напрямком виходу па зарубіжний ринок є з'єднання зусиль з комерційними підприємствами країни-партнера з метою створення виробничих і маркетингових потужностей. Спільна діяльність відрізняється від експорту тим, що формується партнерство, у результаті чого для підприємства за кордоном створюються більш вигідні умови роботи.

Ліцензування - один з найбільш простих шляхів залучення виробника в міжнародний маркетинг. Ліцензіар вступає в угоду з ліцензіатом на закордонному ринку, пропонуючи права на використання виробничого процесу, товарного знаку, патенту або якої-небудь іншої ціннісної значимості в обмін на гонорар або ліцензійний платіж. Ліцензіар одержує вихід на ринок з мінімальним ризиком, а ліцензіату не доводиться починати з нуля, так як він відразу отримує виробничий досвід, добре відомий товар або ім'я.

Недоліки ліцензування полягають у наступному. По-перше, фірма менше контролює ліцензіата, ніж своє новостворене підприємство. По-друге, якщо ліцензіат крупно досягне успіху, прибутки підуть йому, і по закінченні строку контракту виявляється, що фірма створила собі конкурента.

Ще один варіант спільної діяльності - укладення контракту з місцевими виробниками на випуск товару. Недолік підрядного виробництва - менший контроль фірми над процесом виробництва і втрата пов'язаних з цим виробництвом прибутків. У той же час поспіль дасть фірмі змогу розгорнути діяльність швидше, зі меншим ризиком і з перспективою стати партнером місцевого виробника або купити його підприємство.

У цьому випадку фірма представляє зарубіжному партнеру "ноу-хау" в галузі управління, а той забезпечує необхідний капітал. Таким чином, фірма експортує не товар, а скоріше управлінські послуги. Управління за контрактом на якийсь час позбавляє фірму можливості розгорнути власне підприємство.

Підприємство спільного володіння, або спільне підприємство, створюють для об'єднання зусиль закордонних і місцевих вкладників капіталу. Вкладники спільно володіють і управляють таким комерційним підприємством. Закордонний інвестор може купити частку в місцевому підприємстві, місцева фірма може купити собі частку у вже існуючому місцевому підприємстві закордонної компанії, або обидві сторони можуть спільними зусиллями створити нове підприємство. Спільне підприємство може виявитися необхідним або бажаним з економічних або політичних міркувань. У фірми може бракувати фінансових, фізичних або управлінських ресурсів для здійснення проекту самотужки.

Спільне володіння може бути умовою, яким уряд домовляється про допуск на ринок своєї країни.

Практика спільного володіння має певні недоліки. Партнери можуть розійтися в думках щодо капіталовкладень, принципів маркетингу та інших напрямків діяльності.

Пряме інвестування

Найбільш повна форма залучення в діяльність на закордонному ринку - приміщення капіталу в створення за кордоном власних складальних або виробничих підприємств. По мірі накопичення фірмою досвіду експортної роботи і за досить великого обсягу зарубіжного ринку виробничі підприємства за кордоном обіцяють їй всі великі вигоди. Фірма може заощадити гроші за рахунок більш дешевої робочої сили або більш дешевої сировини, пільг, наданих іноземними урядами закордонним вкладникам, скорочення транспортних витрат. Створюючи робочі місця, фірма забезпечує собі більш сприятливий образ у країні-партнері. У неї встановлюються глибші відносини з державними органами, клієнтами, постачальниками і дистриб'юторами країни, що приймає, що дає можливість краще пристосовувати свої товари до місцевого маркетингового середовища. Крім того, фірма зберігає повний контроль над своїми капіталовкладеннями і, отже, може розробляти стратегії, здатні відповідати її цілям в міжнародному масштабі.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Організація підприємницької діяльності. Фірма
Державна реєстрація громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи. Припинення діяльності індивідуального підприємця
Правове регулювання підприємницької діяльності у сфері реалізації товарів, надання послуг, виконання робіт
Спільна діяльність
Порядок віднесення прямих витрат у зменшення доходів при обчисленні податку на прибуток
Аналіз прямих матеріальних витрат
Проблеми іноземного інвестування в Росії
Масштаби і тенденції міжнародного інвестування
Вибір напрямів інвестування за сферами діяльності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси