Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Передача товарів, виконання робіт, надання послуг для власних потреб

Передача товарів для власних потреб - це передача товарів всередині організації від одного структурного підрозділу до іншого підрозділу. Таким чином, виконання робіт або надання послуг для власних потреб - це виконання робіт, надання послуг власними силами структурних підрозділів організації не спрямована на отримання доходу.

Під структурним підрозділом організації в цих випадках розуміється структурний підрозділ, яке може розташовуватися як в місці знаходження самої організації (наприклад, виробничий цех, цех обслуговує, їдальня тощо), так і поза місцем її знаходження (відокремлений підрозділ, наприклад будинок культури, спортзал, будинок відпочинку).

Передача товарів (виконання робіт, надання послуг) для власних потреб, витрати на які не зменшують (у тому числі через амортизаційні відрахування) оподатковуваний прибуток, визнається об'єктом оподаткування з ПДВ. Податкова база визначається як вартість цих товарів (робіт, послуг), обчислена виходячи з цін реалізації ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (аналогічних робіт, послуг), що діяли в попередньому податковому періоді, а при їх відсутності - виходячи з ринкових цін з урахуванням акцизів (для підакцизних товарів) і без включення до них податку. Податкова ставка застосовується у розмірі 10 або 18% залежно від виду переданих товарів (робіт, послуг).

Розрахувати податкову базу і обчислити ПДВ за такою операцією необхідно в тому податковому періоді, на який припадає день здійснення зазначеної операції (день відповідної передачі).

Джерелом сплати суми ПДВ при передачі товарів (виконанні робіт, наданні послуг) для власних потреб є власні кошти (чистий прибуток).

Оскільки передача товарів (робіт, послуг) здійснюється в рамках однієї організації, рахунок-фактура виписується в одному примірнику та реєструється в журналі обліку виставлених рахунків-фактур і книгу продажу (пп. 1, 16 Правил). В якості продавця і покупця слід вказати одне і те ж особа - цю організацію.

Платники податку, які здійснюють дані операції мають право на податковий відрахування ПДВ, що відноситься по товарах (роботам, послугам), переданим для власних потреб у загальновстановленому порядку.

Приклад

Велика оптова торгова організація в березні п. р. придбала 300 кг 11 ролу хто харчування на суму 110 000 руб. (у тому числі ПДВ 10 000 руб.) для подальшого перепродажу. У цьому ж місяці був отриманий рахунок-фактура від постачальника. У квітні п. р. 150 кг продуктів було реалізовано покупцям па суму 77 000 руб. (в тому числі ПДВ 7 000 руб.). У травні п. р. 150 кг продуктів передані в профілакторій, що утримується за рахунок коштів організації, в якому безкоштовно відпочивають її працівники.

Дані продукти включені в Перелік кодів видів продовольчих товарів відповідно до загальноросійським класифікатором продукції, оподатковуваних податком на додану вартість за податковою ставкою 1096 (затв. постановою Уряду РФ від 31.12.2004 № 908) (п. 2 ст. 164 НК РФ).

Оскільки продукти харчування, передані в профілакторій, діяльність якого не спрямована на отримання доходу, витрати на їх придбання врахувати у складі витрат при оподаткуванні прибутку не можна. Отже, їх передача в профілакторій обкладається ПДВ і податкова база визначається за ціною реалізації таких же товарів в квітні п. р.

В березні п. р. організацією були дотримані всі умови прийняття до відрахування "вхідного" ПДВ по придбаних продуктів. ПДВ в сумі 10 000 руб. прийнятий до відрахування і відображений в декларації за I квартал. ПДВ, обчислений за переданими товарами в профілакторій в сумі 7 000 руб. (70 000 · 0,10) та реалізованих покупцям в сумі 7 000 руб. (70 000 · 0,10) організація сплатить до бюджету за підсумками II кварталу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація виконання видатків на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг для державних потреб
Передача права власності на товари, результати виконаних робіт, надання послуг на безоплатній основі
Вивезення товарів, надання послуг, виконання робіт, майнових прав, основних засобів та нематеріальних активів до митної процедурою експорту
Правове регулювання підприємницької діяльності у сфері реалізації товарів, надання послуг, виконання робіт
Злочини проти здоров'я населення, пов'язані з незаконними медичною практикою і фармацевтичною діяльністю, порушенням санітарно-епідеміологічних правил, приховуванням інформації, виробництвом/обігом товарів (продукції), виконанням робіт, наданням послуг, що не відповідають вимогам безпеки, а також створенням некомерційної організації, посягає на здоров'я/права громадян. Виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів (продукції), виконання робіт або надання послуг, не відповідають вимогам безпеки: поняття, склад і види
Оптимізація вартості будівельної продукції при розміщенні замовлень на виконання робіт для державних потреб
Виконання будівельно-монтажних робіт для власного споживання
Захист прав споживачів при продажу їм товарів і наданні послуг
Неналежне надання послуги
Відмова покупця від укладання договору поставки товарів для державних або муніципальних потреб
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси