Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВІД АВТОРА

Сьогодні в нашому вітчизняному вищу освіту виникає чимало проблем. Одним з невирішених питань, на мій погляд, є те, що від студентів вимагають певних знань, а тому, як отримати ці бажані знання, - відводиться другорядне місце. У результаті виникає ситуація, коли учню потрібно написати, наприклад, курсову роботу, а він і талановитий, розумний і начитаний... просто не знає, як це правильно зробити.

У цій книзі простою і зрозумілою мовою викладено практичні поради про те, що і, найголовніше, як потрібно робити, щоб написати реферат, курсову та дипломну роботи, успішно їх захистити. Видання побудовано у вигляді відповідей на питання, актуальні для будь-якого студента гуманітарного вузу, який хоче бути культурним і інтелігентною людиною з дійсно вищою освітою.

Тут представлені численні поради для правильного написання роботи, використання яких приведе до успішного закінчення вузу. Також у виданні можна знайти секрети, розкривають можливості роботи з програмами Microsoft Office Word, Excel і Power Point з метою створення красивого і грамотного тексту.

Книга буде цікава і викладачам, оскільки в ній зібрані різні варіанти і думки з приводу написання та оформлення робіт, зібрані автором протягом багаторічного досвіду вивчення вузівських вимог і методичних вказівок.

* * *

Дані про підприємства, наведені в книзі, є підсумком творчого і наукового вимислу і в жодному разі не виступають оцінкою реальної діяльності юридичних осіб, якщо вони насправді існують.

* * *

Дякую студентів, які надавали матеріали письмових робіт для прикладів у книзі.

ВВЕДЕННЯ

Книга. Яке незвичайне слово в сьогоднішньому житті! У наш сучасний вік комп'ютерів та електронної інформації все рідше бачиш людину з книгою в руках. Чому саме книга? Бо саме так, набраному на комп'ютері та роздрукованому вигляді викладач побачить здану йому на перевірку студентську роботу.

Отже, реферат... курсова... дипломна... як це написати? Коли не знаєш основних принципів якої-небудь справи, воно здається неймовірно складним. З'являється відчуття, що саме ЦЬОГО зробити ви і не можете. З'являється страх, що ЦЕ вам не під силу. Але ж є дуже гарна російська приказка: "очі бояться, а руки роблять"!

Для того, щоб написати реферат чи будь-яку іншу письмову роботу, потрібні лише дві обов'язкові речі: комп'ютер і вільний час. А все інше я розповім.

У цій книзі зібрані найбільш корисні та сучасні поради про написання письмових робіт. Важливо відзначити, що в кожному навчальному закладі прийняті свої норми оформлення та написання робіт, в цьому випадку, безумовно, необхідно користуватися методичними рекомендаціями освітнього закладу. Але загальні правила написання, "секрети й тонкощі" грамотної роботи єдині для всіх.

Деякі поради в роботі даються на основі Microsoft Office Word, Excel і Power Point 2007 або 2010, але і в більш ранніх версіях Microsoft Office більшість описаних функцій доступні. Окремі значущі правила, поради і рекомендації выделаются в тексті книги особливо.

Лекція 1. З чого почати написання роботи

Очі бояться, а руки роблять.

Російська приказка

Що таке реферат, курсова й дипломна роботи

Реферат. Отже, нам потрібно написати реферат. У сучасному навчальному процесі існують два види таких робіт:

1. Реферат - це короткий виклад осмисленої інформації по даній темі, зібраної з РІЗНИХ джерел.

2. Реферат - це короткий виклад ОДНОГО наукового дослідження.

Реферат, як правило, не передбачає висловлення своєї точки зору, в ньому слід викласти чужі думки, привести різні точки зору, порівняти судження. У ньому можуть використовуватися фрази:

- За визначенням А. А. Архипова, термін як темпоральна величина визначає часову сутність явищ, що дає кількісну характеристику подій реальної дійсності, ,.

- З точки зору Ст. А. Корнєва, висловленою у статті "Фактор православ'я в розвитку російської культури".

- А. В. Худяков у своїй книзі "Теорія страхування" дає таке визначення страхової функції - "це,.." .

Обов'язковим правилом при цитуванні в тесті є зноски на джерела запозичення (докладніше про оформлення виносок див. § 3.2 "Як оформити виноску на книгу або статтю").

Реферат як виклад інформації з різних джерел виступає складовою частиною теоретичних розділів курсових і дипломних робіт.

Текст реферату може бути розділений на окремі глави, кожна глава може включати параграфи. Ця робота не передбачає значного поділу тексту на структурні одиниці, в ньому бажано передбачити до трьох глав, шести параграфів. Наведемо приклади змісту рефератів.

Приклад 1.

Тема реферату: "Національна безпека Російської Федерації: поняття, принципи забезпечення і види". Зміст роботи: Вступ.

1. Сутність і зміст національної безпеки.

2. Система національної безпеки.

3. Об'єкти, суб'єкти та принципи забезпечення національної безпеки.

4. Види національної безпеки. Висновок.

Список літератури.

Приклад 2.

Тема реферату: "Девіантна поведінка молоді".

Зміст роботи:

Введення.

Розділ 1. Поняття і види девіантної поведінки.

1.1. Поняття та сутність девіантної поведінки.

1.2. Види девіантної поведінки.

Глава 2. Девіантна поведінка у підлітковому середовищі.

2.1. Психологічні та етичні основи девіантної поведінки підлітків.

2.2. Причини девіантної поведінки підлітків.

Розділ 3. Соціальний контроль за девіантною поведінкою.

Висновок. Список літератури.

Структура реферату повинна повністю розкривати тему, не бути більше або менше за логічним обсягом. Наприклад, в рефераті про національну безпеку не слід писати про економічну стратегію розвитку Росії - це буде зайва інформація. В той же час не треба зводити всю національну безпеку до однієї проблеми, наприклад боротьбі з тероризмом. Тема повинна бути поділена на частини, які при з'єднанні утворювали єдине ціле. Обсяг реферату складає 20-25 сторінок.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Відповідальність за договорами, що укладаються твору автором
ПЕРЕДУМОВИ І ПОЧАТОК ПЕРЕТВОРЕНЬ ПЕТРА ВЕЛИКОГО
Московська держава в епоху Смути (початок XVII століття)
ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Курсова робота
Дипломна робота
Як написати промову до захисту дипломної роботи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси