Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Бюджетне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бюджетний процес в муніципальних утвореннях

Бюджетний процес в муніципальних утвореннях здійснюється органами місцевого самоврядування самостійно відповідно до БК, Законом про місцеве самоврядування, бюджетним законодавством суб'єкта РФ і правовими актами муніципального освіти.

На муніципальному рівні бюджетний процес здійснюється на основі принципів, притаманних як бюджетного процесу всього держави, так і тільки бюджетної діяльності муніципальних утворень. Особливістю бюджетного процесу місцевого рівня є наявність принципу необхідності врахування місцевих особливостей і традицій.

Бюджетний процес в муніципальній освіті охоплює наступні стадії щодо місцевого бюджету: 1) складання проекту бюджету; 2) розгляд проекту бюджету, затвердження бюджету; 3) виконання бюджету; 4) складання звіту про виконання бюджету і його затвердження.

1. Початком бюджетного процесу місцевого рівня є розробка проекту бюджету, яка здійснюється на основі плану економічного і соціального розвитку території муніципального освіти. Місцева адміністрація вносить проекти плану та програм розвитку території на затвердження представницького органу. На цій стадії органи місцевого самоврядування керуються також щорічними постановами Уряду РФ про порядок розробки планів соціально-економічного розвитку.

Виконавчі органи державної влади суб'єктів РФ відповідно до законодавства повинні виходячи з необхідності затвердження місцевих бюджетів до початку нового фінансового року довести до органів місцевого самоврядування вказівки щодо розробки проектів бюджетів, у тому числі соціальні фінансові норми і нормативи або їх зміни. Найважливішим завданням на даному етапі є узгодження потреб муніципального освіти (витрат) з доходами бюджету. У разі незбалансованості доходів і мінімально необхідних видатків бюджету місцева адміністрація представляє виконавчий орган державної влади суб'єкта РФ розрахунки по обґрунтуванню розмірів необхідних відрахувань від регулюючих джерел доходів, виділення дотацій, субвенцій, переліку доходних джерел, що підлягають передачі з вищестоящих бюджетів для покриття витрат, пов'язаних з рішенням державних органів про передачу окремих державних повноважень органам місцевого самоврядування, а також дані про зміну складу об'єктів бюджетного фінансування.

2. Після отримання затверджених нормативів відрахувань місцева адміністрація остаточно складає проект місцевого бюджету та вносить його згідно п. 1 ст. 185 БК не пізніше 15 листопада поточного року для розгляду та затвердження у представницький орган місцевого самоврядування. Стадія розгляду проекту місцевого бюджету здійснюється, як правило, за спрощеною процедурою, тобто в одному читанні. Прийнятий бюджет оформляється рішенням представницького органу місцевого самоврядування і підлягає опублікуванню.

3. Виконання місцевого бюджету належить до функцій адміністрації муніципального освіти. У великих містах у складі місцевої адміністрації виділяються фінансові відділи, що здійснюють виконання місцевого бюджету. Касове виконання бюджету муніципального освіти здійснюється Федеральним казначейством.

4. Звіт про виконання місцевого бюджету складається за підсумками бюджетного року місцевою адміністрацією, і подається для затвердження представницькому органу місцевого самоврядування. Розглянувши звіт про виконання бюджету, представницький орган місцевого самоврядування приймає рішення або про прийняття звіту, або про його відхилення.

Прийнятий звіт, так само як і мотиви її відхилення, підлягає оприлюдненню у встановленому в даному муніципальному освіту порядку.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Бюджетний процес в суб'єктах Російської Федерації та муніципальних утвореннях при введення на їх території тимчасової фінансової адміністрації
Бюджетна компетенція (права) муніципальних утворень
Бюджетна компетенція (права) Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень
Поняття, зміст і особливості бюджетних повноважень (компетенції) Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень
Муніципальне освіту в Російській Федерації
Реалізація бюджетної компетенції суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень при введення на їх території тимчасової фінансової адміністрації
Організація бюджетного процесу в Російській Федерації
Правові основи бюджетного процесу
ПРЕДМЕТИ ВЕДЕННЯ МУНІЦИПАЛЬНИХ УТВОРЕНЬ
Робота з населенням, громадськими організаціями, громадянами і підприємствами, розташованими на території муніципального освіти
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси