Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Транспортний податок

Порядок обчислення і сплати транспортного податку регулюється нормами гол. 28 "Транспортний податок" НК РФ і прийнятими відповідно до неї законами суб'єктів РФ, що передбачають порядок і строки сплати в бюджет транспортного податку (авансових платежів з податку), податкові пільги та підстави для їх використання платником податків.

Якщо казенні установи мають зареєстровані транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, моторолери, автобуси та інші самохідні машини і механізми на пневматичному і гусеничному ходу, літаки, вертольоти, теплоходи, яхти, вітрильні суду, катери, снігоходи, мотосани, моторні човни, гідроцикли, несамохідні (буксирувані суду) і інші водні і повітряні транспортні засоби), вони зобов'язані сплачувати транспортний податок у встановленому законом порядку.

Податкові ставки залежать від потужності двигуна, тяги реактивного двигуна або валової місткості транспортного засобу, категорії транспортного засобу, а розміри ставок транспортного податку, зазначені у п. 1 ст. 361 НК РФ, можуть бути збільшені (зменшені) законами суб'єктів РФ.

Розрахунки з бюджетом по транспортному податку відображаються у бюджетному обліку з використанням рахунку 030305000

"Розрахунки за іншими платежами в бюджет" (бухгалтерські записи наведені в параграфі 5.4 цього видання).

Для відокремленого обліку транспортного податку відповідно до Інструкції № 157н код синтетичного рахунку 030305000 установа має право ввести додатковий аналітичний код. Це повинно знайти відображення в наказі "Про облікову політику установи".

Податок на майно організацій

Об'єктом оподаткування для російських організацій визнається рухоме і нерухоме майно, що обліковуються на балансі організації в якості об'єктів основних засобів відповідно до встановленим порядком ведення бухгалтерського обліку, за винятком земельних ділянок та інших об'єктів природокористування (водні об'єкти та інші природні ресурси); майна, що належить на праві господарського ведення або оперативного управління федеральним органам виконавчої влади, у яких законодавчо передбачена військова та (або) прирівняна до неї служба, що використовується цими органами для потреб оборони, громадянської оборони, забезпечення безпеки та охорони правопорядку в РФ.

Податкова база визначається установою самостійно. Основою для розрахунку цього податку є середньорічна залишкова вартість основних засобів.

Статтею 381 НК РФ встановлено податкові пільги з податку на майно, а законодавчим органам суб'єктів РФ надано право доповнювати перелік податкових пільг. Наприклад, від оподаткування звільняються:

- організації та установи кримінально-виконавчої системи - щодо майна, використовуваного для здійснення покладених на них функцій;

- організації - щодо об'єктів, що визнаються пам'ятками історії та культури федерального значення в установленому законодавством РФ порядку;

- організації - щодо ядерних установок, використовуваних для наукових цілей, пунктів зберігання ядерних матеріалів і радіоактивних речовин, а також сховищ радіоактивних відходів;

- організації - щодо криголамів, суден з ядерними енергетичними установками і судів атомно-технологічного обслуговування;

- організації - щодо космічних об'єктів;

- майно державних наукових центрів.

Ставка податку, порядок і строки його сплати, а також строки подання податкових декларацій встановлюються законами суб'єктів РФ.

Цей вид податку є регіональним і повністю зараховується до бюджету суб'єкта РФ. Всі установи, у тому числі і звільнені законодавством суб'єкта РФ від сплати цього виду податку зобов'язані подавати податкові декларації і одночасно заявляти про право на пільгу.

Земельний податок

Державним і муніципальним установам земельні ділянки надаються в безстрокове користування. За федеральним законодавством установи не звільнені від сплати земельного податку. Пільги їм можуть бути надані органами місцевого самоврядування, а в Москві і Санкт-Петербурзі - законами цих суб'єктів РФ. Як правило, пільги надаються лише тим установам, які фінансуються з місцевого бюджету. У цьому випадку федеральні і регіональні установи є платниками податку, кошти на сплату якого повинні бути передбачені у кошторисі бюджетної.

Податкова база по земельному податку визначається як кадастрова вартість земельних ділянок, визнаних об'єктом оподаткування, за станом на 1 січня року, що є податковим періодом.

Максимальні розміри ставок земельного податку визначаються залежно від категорій земель та (або) дозволеного використання земельної ділянки.

Необхідно відзначити, що за порушення строків сплати перерахованих вище податків з установи стягується пеня за кожний день прострочення в розмірі 1/300 діючої ставки рефінансування ЦБ РФ від несплаченої суми податку, а за неповну сплату податку до бюджету установа може бути притягнуто до відповідальності у вигляді сплати штрафу у розмірі 20% від несплаченої суми податку.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Транспортний податок
Транспортний податок
Транспортний податок
Податок на прибуток підприємств і організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном
Податок на майно організацій
Податок на майно організацій
Податки на нерухомість (земельні ділянки і на житло)
Земельний податок
Земельний податок
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси