Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Кримінально-процесуальне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 26. Процесуальний порядок судового розгляду

Система судового розгляду по кримінальній справі

Судовий розгляд по кримінальній справі складається з ряду послідовних частин, кожна з яких виконує свої специфічні завдання і здійснюється відповідно до передбаченої кримінально-процесуальним законом процедурою.

Кожної частини чинний КПК присвячує окрему главу. Закон виділяє наступні складові частини судового розгляду по кримінальній справі.

1. Підготовча частина судового розгляду, в процесі якої суд, дотримуючись процесуальні норми, встановлює наявність необхідних умов для розгляду кримінальної справи по суті, визначає законність складу суду, перевіряє явку учасників судового розгляду, вживає заходів до забезпечення їх прав та вирішує заявлені клопотання. Таким чином, у підготовчій частині створюються всі необхідні передумови для забезпечення належних умов для дослідження доказів кримінальної справи по суті та винесення відповідного отриманими даними рішення по даній кримінальній справі.

2. Судове слідство - це центральна частина судового розгляду, в ході якої суд безпосередньо досліджує в передбаченому законом порядку докази, на яких грунтуються висновки органів попереднього розслідування, докази, які представлені в ході судового засідання сторонами, та докази, які витребувані самим судом як при підготовці до судового розгляду, так і в ході його проведення.

3. Судові дебати і останнє слово підсудного. В цій частині судового розгляду підводяться підсумки судового розгляду. Кожна із сторін аналізує і оцінює досліджені в судовому розгляді доказів і обґрунтовує свою думку з питань, які суд зобов'язаний вирішити при постановленні вироку.

4. Постанова і проголошення вироку. Це заключна частина судового розгляду по кримінальній справі, в ході якої суд приймає рішення по суті. З урахуванням цього закон досить детально регламентує порядок наради суддів, питання, обговорювані судом при постанові вироку, підстави і види можливих рішень, вимоги до змісту і формі вироку, порядок проголошення вироку та роз'яснення прав учасникам процесу, які їм надаються у зв'язку з завершенням розгляду кримінальної справи в суді першої інстанції.

Підготовча частина судового розгляду

Відкриття судового засідання

Судове засідання відкриває головуючий у кримінальній справі. Лише після цього суд і учасники судового розгляду набувають право вчиняти передбачені законом процесуальні дії.

Головуючий зобов'язаний у призначений час оголосити, який суд і яке діло буде розглядати. Потрібно назвати повну офіційну назву суду, а також прізвище, ім'я та по батькові підсудного і кримінальний закон (пункт, частину та статтю КК), що передбачають кримінальну відповідальність за злочин, у якому його звинувачують (ст. 261 КПК).

Перевірка явки в суд

Після відкриття судового засідання секретар, який зобов'язаний ще до відкриття судового засідання зібрати про це необхідну інформацію, доповідає про явку в суд державного або приватного обвинувача, захисника та інших учасників судового процесу. При цьому бажано вказати як процесуальне положення обвинувача і захисника, так і їх офіційне посадове становище. У випадку неявки кого-небудь із зазначених осіб, секретар повідомляє суду причину їх відсутності (ст. 262 КПК). Така інформація дозволяє визначити можливість розгляду кримінальної справи у відсутність не з'явилися.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види рішень суду і порядок їх винесення в судовому розгляді
Особливий порядок судового розгляду
ЗМІСТ І ПОРЯДОК СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ
Судовий розгляд - центральна стадія кримінального процесу
Система загальних умов судового розгляду
Межі судового розгляду
Підготовча частина судового розгляду
Підготовча частина судового засідання
Межі судового розгляду
ПІДГОТОВКА СПРАВИ ДО СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
Підготовча частина судового засідання
Повноваження головуючого в судовому засіданні
Методика аудиторської перевірки операцій з обліку готівкових грошових коштів
Методика аудиторської перевірки обліку розрахунків з персоналом по оплаті праці
Аудиторська перевірка обліку оборотних активів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси