Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Загальна історія держави і права. Том 2
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Судоустрій і судочинство

В епоху англійської революції 1640-1660 рр..) одним із заходів Довгого парламенту було скасування виняткових судів: Зоряної палати, Високої комісії і т. д. (акти від 4 і 5 липня 1641 р.). Була обмежена юрисдикція таємної ради. Ці заходи сприяли посиленню ролі і значення суду присяжних засідателів, як нормального органу відправлення правосуддя. Актом від 13 лютого 1642 р. була знищена юрисдикція церковних судів у світських справах. В подальшому було скасовано палата феодальних зборів, уточнено юрисдикція суду адміралтейства. Отримала принципове визнання незмінюваність суддів (центральних судів). Для суддів було встановлено платню замість мит і т. п., що надходили на користь суддів з позовників. Що стосується суду канцлера, то в епоху революції Малим (або Бербонским) парламентом була зроблена спроба скасування цього суду (1653 р.). Спроба ця залишилася безрезультатною, але судочинство суду канцлера було реформовано ордонансом Кромвеля 1654 р. Безуспішними виявилися спроби створення місцевих судів з розширеною юрисдикцією, що повинно було повести до децентралізації відправлення правосуддя.

У зв'язку з переходом в 1649 р. до республіканської форми правління палата лордів була ліквідована. Через кілька років замість неї була створена інша верхня палата, до якої перейшла судова юрисдикція палати лордів. Остаточне відновлення діяльності палати лордів було під час реставрації. Припинив своє існування під час республіки і таємний рада, відновлений вже після реставрації.

Виняткові суди не були відновлені і після реставрації, але юрисдикція по світських справах була повернута церковним судам. Палата феодальних зборів остаточно припинила своє існування. Реформа суду канцлера, вироблена Кромвелем, була скасована. Що стосується незмінюваності суддів, то остання поступово зміцнилася, остаточно утвердившись згідно з актом про обмеження корони 1701 р. Під час революції було встановлено ведення судочинства на англійській мові (1650 р.), так як до цього часу судочинство відбувалося на мові, який представляв суміш французького і норманського наріч. У суді адміралтейства було, однак, дозволено ведення судочинства на латинській мові (1651). Під час реставрації був знову відновлений колишній мова судочинства. Остаточне ведення судочинства англійською мовою було наказано актом 1731 р.

З часу англійської революції 1640-1660 рр..) спочатку шляхом судової практики, а потім законодавчими актами відбувається розширення прав обвинуваченого в галузі кримінального процесу. Спочатку в справах про державну зраду (акт 1646 р.), а потім і по інших справах обвинуваченому було надано право завчасного отримання копії обвинувачувального акту і список присяжних засідателів, право подання свідків зі свого боку, підлягали допиту під присягою, а також право перехресного допиту свідків обвинувачення. Катування була остаточно скасована в Англії в 1772 р. Право користуватися послугами захисника було надано обвинуваченому в справах про державну зраду актом 1696 р. Поступово таке право було визнано за обвинуваченим і у справах про тяжкі кримінальні злочини (фелониях).

В липні 1641 р. Довгий парламент прийняв заходи до забезпечення захисту особистості проти довільних арештів, поставивши виробництво арештів під контроль суден, до яких міг звернутися заарештований особисто або через свого представника. Суди були зобов'язані з'ясувати причини арешту та перевірити їх обгрунтованість. Описаний порядок піддався детальної регламентації актом про охорону особистості ("Habeas Corpus Act"1679 р.

Законодавство англійської революції поставився негативно до оскарження рішення і звузило можливість подачі апеляційних скарг, допустивши їх лише на недоліки рішень по суті; на недогляду в дотриманні форм судочинства подача апеляції не дозволялася.

Однак судова практика прагнула до розширення підстав для оскарження, що їй і вдалося досягти.

Що стосується кримінальних справ, то тут зміцнилося правило, в силу якого не допускалася подача скарги в разі виправдання обвинуваченого. Тим самим була встановлена однобічність оскарження вироків по кримінальних справах: таке оскарження було допущено лише з боку обвинуваченого.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Судоустрій в Російській Федерації
ПРИНЦИПИ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА
Принцип державної мови судочинства
УЧАСНИКИ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА
Учасники кримінального судочинства
Гарантії реалізації конституційного права на оскарження в кримінальному судочинстві
Кримінальне судочинство
Стадії кримінального судочинства
Типи (форми) кримінального судочинства
Суд як учасник кримінального судочинства
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси