Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтеграція реклами в радіопрограми.

Інтеграція реклами в програми в більшій мірі притаманний телебаченню, про що ми надалі будемо говорити досить докладно. Для радіо інтегрована реклама, або продакт плейсмент (Product Placement), найчастіше розробляється в рамках спонсорських пакетів. Проте ми маємо намір виділити цю форму реклами, так як, за оцінками фахівців, радіо все більшою мірою розглядає інтегровану рекламу як самостійний підхід в рамках взаємодії радіостанцій з рекламодавцями. Звичайно, більшою мірою інтеграція реклами в радіопрограми можлива сьогодні на радіостанціях розмовного формату.

Можливості радіо для інтегрованої реклами наступні:

o згадка продукту провідними;

o розповідь про продукт і його можливості гостем в студії;

o участь продукту в ігрових програмах.

Іноді радіостанції створюють спеціальну програму, яка присвячена того чи іншого продукту, але в сітці радіостанції вона оформляється під формат радіостанції. Наприклад, гість в студії може виявитися представником фірми з продажу нерухомості. Він дасть досить багато чудових порад про те, як краще оформити операцію з продажу та оренди нерухомості. Але його приналежність до певної фірмі чітко виділена. Або "нейтрального" гостя можуть запитати, на якому автомобілі їздить і подобається йому це авто. І він почне детально висловлювати своє ставлення до даного продукту, знову ж ділячись зі слухачами своїми порадами, враженнями, оцінкою.

І нарешті, продукт може бути учасником різних розважальних шоу, вікторин, ігор в ефірі, які визначені в мовній програмі. Так, знавці історії, або географії, або кіно традиційно відповідають на запитання ведучого, а в якості призу їм пропонуються необхідні і корисні речі - квиток в певний кінотеатр, книга від такого видавництва або похід в якийсь ресторан.

Приклад

Одна з регіональних станцій радіостанції "Європа Плюс" провела у своєму ефірі велику інтерактивну радиоигру " Острів скарбів". Слухачі отримали можливість виграти грошові призи. Технічну підтримку забезпечила компанія SIBIUS, постачальник мобільних рішень і контенту. Призи були надані спонсорами.

Ігри в ефірі стають все більш поширені на радіо. В одному випадку потрібно надіслати SMS з відповіддю, в іншому - зателефонувати або надіслати повідомлення на інтернет-форум радіостанції.

Повторимося, що досить часто у сьогоднішній практиці продакт плейсмент, або інтеграція реклами в радіопрограми, йде в рамках традиційного спонсорства. Але в спонсорських пакетах інтегрування реклами досить легко визначається слухачем. Інтегрування ж як самостійний хід застосовується на радіо поки що хоч і рідко, але дає достатньо ефективні результати. Згадка про продукт, його достоїнства, його оцінка відбуваються у стилістиці самої програми і краще сприймаються слухачем. Експерти медіа-ринку вважають, що в інтеграції продукту в радіопрограми і сітку мовлення велике майбутнє.

Як жанрові утворення інтеграційних підходів розглядаємо:

o експертну оцінку (в даному випадку і радіоведучі, і гості розглядаються нами як експерти);

o презентацію продукту (презентація продукту може бути дана як в згадках ведучих і гостей, так і у представленні продукту в якості призу в іграх і вікторинах).

Таким чином, говорячи про класифікацію радіореклами, ми виділяємо форми і жанри реклами. Буде логічним представити узагальнену таблицю, що демонструє даний підхід (табл. 2.3).

Таблиця 2.3. Форми і жанри радіореклами

Форми

Жанри

Пряма реклама

Рекламне оголошення Рекламний ролик (інформаційний, ігровий, музичний)

Спонсорство

Рекламне оголошення Рекламні ролики Призи спонсора Інтерв'ю зі спонсором Анонс

Спеціальні програми Спільні акції

Інтегрування реклами в радіопрограми

Експертна оцінка Презентація продукту

Необхідно відзначити, що різні форми реклами перетинаються і доповнюють один одного. Це стосується, насамперед, використання різних жанрів у різних формах реклами. Крім того, виникають нові прийоми і підходи до рекламування продукту па радіо.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Форми і жанри радіореклами
МІЖНАРОДНІ ІНТЕГРАЦІЇ: ФОРМИ, ТИПИ, ПРОТИРІЧЧЯ
Інтеграція реклами в телепрограми (Product Placement - продакт плейсмент).
Європейські інтеграції
Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Базові положення теорії інтеграції
Процеси інтеграції у світовій економіці
Реклама в системі масових комунікацій
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси