Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Ділові комунікації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості ділового етикету в західноєвропейських країнах

В протилежність східної філософії ділових відносин, яка як ми вже згадували вище, заснована на переваги "загального" над "окремим", західна культура ділових комунікацій у главу кута ставить, перш за все, інтереси особистості. Саме вільна і процвітаюча особистість є основоположною складовою вільного, справедливого і процвітаючого суспільства. Суспільство, що цілком складається з пригноблених особистостей або більшість якого є рабами (людьми, цілком або частково залежними від будь-яких зовнішніх умов, умовностей і впливів), не може бути процвітаючим і ефективним. Все, що добре для окремої особистості (що є невід'ємною частиною загального, і добровільно визнає свою підпорядкованість цього загального), добре і для суспільства в цілому, яке аж ніяк не є головною парадигмою.

Англія

У другій половині XVIII ст. в Англії з розвитком технічного прогресу відбулися зміни у виробничих відносинах. Вдосконалені засоби виробництва вплинули на продуктивні сили, змінили їх якісно і кількісно. Почався промисловий переворот. Соціум трансформувався, промисловість зростала, комерція бурхливо розвивалася. Дуже швидко сформувалися потужні за своїм складом нові суспільні класи. Дуже швидко знадобилися більш широкі ринки збуту і більш мобільні та зручні умови реалізації виробленої продукції. Це призвело до розвитку підприємництва і розвитку буржуазії. Саме тоді, щоб позначити свою приналежність до нового класу, нові торговці, банкіри і власники мануфактур стали вводити норми поведінки, одягу, згодом склали сучасний американо-європейський діловий стиль. В XIX і XX ст. європейські та американські бізнесмени грали домінуючу роль на світовій арені. Разом зі своїм капіталом, товарами і технологіями вони принесли всьому світу і правила поведінки в діловому середовищі. З тих пір цих правил дотримуються бізнесмени не тільки Європи і Америки, але і Японії, Азії, Африки. У всіх країнах атрибутом ділової людини найчастіше є англійський піджак, смокінг або фрак.

Діловий світ Великобританії неоднорідний не тільки в соціальному плані, але і за своєю цехової спеціалізації, що в принципі відрізняє його від ділових кіл інших країн. Для англійського бізнесу характерна кастовість, яка, з одного боку, визначає його високий професійний рівень, а з іншого - перешкоджає притоку "свіжої крові". Фінансовий сектор британського бізнесу є ідеологом проведення тих чи інших нововведень.

Основними рисами англійського характеру є стриманість, схильність до недомовленості, малослів'я, часом межує із мовчазністю. Останнє призводить до замкнутості і некомунікабельність як проявів англійської прагнення до незалежності. Схильність і вміння вичікувати, пошук зручного, нездійсненного, примиряє, що неминуче зумовлює норою нехтування логікою та принципами, враховуючи чи дотримуючись протилежних позицій, - все це також англійський національний характер. Найсильніша риса характеру англійців - почуття справедливості. При веденні справ англійці покладаються на віру в чесність партнера, не терплять підступності та хитрості. Загальновідомо їх повагу до думки співрозмовника. З цієї причини вони уникають категоричних тверджень або незгод. Крім того, у розмовах вони всіляко уникають особистісних тим, що вважають вторгненням в особисте життя.

Ще одна яскрава національна англійська риса - абсолютне дотримання встановлених правил і законів. Маючи справу з англійськими партнерами, слід завжди пам'ятати пануючі в Англії правила:

- "Дотримуйся встановлені формальності".

- "Бути джентльменом - насамперед".

- "Хороша репутація - основа бізнесу".

- "Боже, бережи Королеву". Німеччина.

Відмінними рисами німецького національного характеру є:

- працьовитість;

- старанність;

- пунктуальність;

- раціональність;

- ощадливість;

- організованість;

- педантичність;

- серйозність;

- обачність;

- законослухняність;

- прагнення до впорядкованості.

Історично склалося так, що тільки людина, що володіє всіма перерахованими вище якостями, міг вижити і прогодуватися сам зі своєю родиною в умовах майже постійних локальних і глобальних катаклізмів, воєн і конфліктів, що відбуваються на території Центральної Європи.

Переговори в Німеччині зазвичай ведуться з участю одного або кількох партнерів. Всі зустрічі призначаються завчасно. Німці дуже стримані і офіційні, і тому багатьом здаються недружніми. Дуже старанно відпрацьовують свою позицію. Питання люблять обговорювати послідовно, один за іншим. Як правило, не змішують бізнес і розваги в часі і просторі. Буквально слідують з досягнутими домовленостями, тому не терплять можливих варіацій, двозначностей і різночитань. Враховуючи цю обставину, необхідно під час переговорів чітко визначитися з термінологією та поняттями. "Междустрочие" і "підтекст" у ділових комунікаціях, особливо в переговорному процесі, для представника німецької нації просто неприйнятно. Воно неможливо за визначенням.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні принципи ділового етикету
Ділова етика й етикет
Етикет. Основи ділової етики
Класифікація західноєвропейських країн
Національні особливості ділового спілкування (етики)
Література Просвітництва в Англії
Економічний розвиток Англії
Англія
Модель промислового капіталізму. Англія
Англія
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси