Меню
Головна
Ділове спілкування і психологія колективуНавчально-виховний колектив як форма функціонування цілісного...Сутність та організаційні засади функціонування...Адаптація, оцінка і навчання персоналуПрофесійна адаптація фахівцяМорально-психологічний стан колективуРівні розвитку колективуДумка колективуПрофесійна й організаційна адаптація персоналу

Психофізіологічна адаптація до умов праці, режиму роботи і відпочинку особливих труднощів не представляє, протікає досить швидко і у великій мірі залежить від здоров'я людини, його природних реакцій, характеристики самих цих умов. Тим не менше, більшість нещасних випадків відбувається в перші дні саме за її відсутності.

Соціально-психологічна адаптація - це адаптація до колективу і його норм, до керівництва і колег, до економічних реалій. Вона може бути пов'язана з чималими труднощами, до яких відносяться обдурені очікування швидкого успіху, обумовлені недооцінкою труднощів, важливості живого людського досвіду і переоцінкою значення теоретичних знань та інструкцій.

Крім адаптації людини до роботи сьогодні необхідно зворотне - адаптація роботи до людини. Вона передбачає: організацію робочих місць відповідно до вимог ергономіки; гнучке регулювання ритму і тривалості робочого часу; побудова структури підприємства (підрозділу) та розподіл трудових функцій і конкретних завдань виходячи з особистих особливостей і здібностей працівників; індивідуалізацію системи стимулювання.

Більшість людей в перші дні роботи найбільше побоюються не впоратися з новою посадою, виявити брак досвіду і знань, показати некомпетентність, не знайти спільної мови з керівником та колегами і їх розташування, не бути сприйнятим у цілому і в підсумку втратити роботу, перспективи просування. Тому перше завдання новачкові має бути не надто простим і не надто складним, щоб він зумів з ним впоратися і при цьому відчув задоволення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Ділове спілкування і психологія колективу
Навчально-виховний колектив як форма функціонування цілісного педагогічного процесу
Сутність та організаційні засади функціонування навчально-виховного колективу
Адаптація, оцінка і навчання персоналу
Професійна адаптація фахівця
Морально-психологічний стан колективу
Рівні розвитку колективу
Думка колективу
Професійна й організаційна адаптація персоналу
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСІБ, ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ПОКАРАННЯ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ І НАГЛЯД ЗА НИМИ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси