Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Правознавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Митне оформлення та контроль

Це процедура приміщення товарів і транспортних коштів під певний митний режим і завершення дії цього режиму відповідно до вимог і положеннями Митного кодексу РФ (п. 15 ст. 18 ТК РФ). Розглядаючи процедуру як певний порядок дій (сукупність заходів), спрямованих на досягнення певного результату, митне оформлення можна представити в більш розгорнутому вигляді як сукупність послідовно здійснюваних заходів, спрямованих на забезпечення переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон РФ.

Сукупність заходів митного оформлення включає:

o дії осіб, які переміщують товари і транспортні засоби через митний кордон РФ за поданням документів та відомостей, необхідних для митних цілей, товарів для виробництва митного контролю (перевірки), а також дії по сплаті митних платежів;

o дії митних органів (посадових осіб) щодо прийняття заяв (документів) про переміщувані товари та транспортні засоби, здійсненню різних форм митного контролю, стягування митних платежів, прийняття рішення про допустимість застосування обраного митного режиму, а також дії по документальному відображенню прийнятих рішень.

Митне оформлення як процедура складається з трьох стадій, чи етапів, що характеризуються своїми цілями і завданнями.

Перший етап - підготовчий, або етап попереднього митного оформлення. Його змістом є вчинення дій (попередніх операцій), що сприяють прискоренню і полегшення вибору необхідного митного режиму, тобто приміщення товару під митний режим. Прикладами попередніх операцій є:

o поміщення товарів па склад тимчасового зберігання:

o транспортування з місця перетину митного кордону до місця виробництва основного митного оформлення.

Сюди входять і інші, більш елементарні дії. Вони також спрямовані на прискорення митного оформлення:

o взяття проб і зразків товарів;

o перерахунок товарів:

o відновлення пошкодженої упаковки та ін.

Другий етап - основний, або етап основного митного оформлення. На цьому етапі особа вже визначилося з вибором необхідного йому митного режиму переміщення та здійснює дії, безпосередньо спрямовані на приміщення товарів під обраний митний режим. Головна особливість проведення основного митного оформлення, декларування, тобто заява за встановленою формою точних відомостей про переміщувані товари, їх митному режимі переміщення.

В даний час існує три форми подання таких відомостей:

1) письмова (подання вантажної митної декларації (ВМД)): митній декларації, яка подається фізичними особами при переміщенні ними товарів не в комерційних цілях, тобто для особистого безпосереднього використання);

2) усний (усні відповіді на опитування про переміщувані товари);

3) електронна (подання копії ВМД на магнітному носії (диску)).

Декларування (подача митної декларації) супроводжується:

o поданням необхідних документів, які підтверджують відомості, зазначені у декларації, а також товарів і транспортних засобів для проведення їх огляду:

o сплатою необхідних сум митних платежів.

По завершенні перевірки відомостей, що містяться у декларації, та сплати митних платежів митний орган приймає рішення про приміщенні декларованих товарів під обраний митний режим. На цьому закапчивается друга стадія основного митного оформлення. У разі поміщення товарів під митні режими випуску (випуск дня вільного обігу) і експорту завершення стадії основного митного оформлення закапчивает всю процедуру митного оформлення, тобто на цьому митне оформлення завершується.

Третій етап - остаточний, завершення дії митного режиму. Змістом етапу є дії осіб за поданням митному органу товарів та документів (після певного періоду їх знаходження в раніше обраному митному режимі) в цілях їх випуску або приміщення під інший митний режим. В цьому випадку процедура митного оформлення відбувається заново, але вже стосовно до нового режиму. При цьому дії митних органів (посадових осіб) по перевірці декларації, документів та інших необхідних для митного оформлення відомостей, а також самих переміщуваних товарів і транспортних засобів являють собою не що інше, як митний контроль. Перевірка документів, перевірка товарів (митний огляд), опитування осіб, які декларують товари, та інші дії розглядаються як форми митного контролю, тобто способи здійснення перевірки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Митне оформлення та інші види контролю
МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ У РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
МИТНИЙ КОНТРОЛЬ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, що ПЕРЕМІЩУЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН
Деякі особливості здійснення митного контролю
Початок та завершення митного оформлення
Пільги по митному оформленню для окремих осіб
Спеціальні спрощені процедури митного оформлення
Декларування, контроль і коригування митної вартості
Форми та порядок проведення митного контролю
Експертизи та дослідження при здійсненні митного контролю
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси