Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг в комерції
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ціновий маркетинг в міжнародному середовищі

У зв'язку з вдосконаленням системи ринкових відносин у Росії однією з дуже складних сфер маркетингової діяльності господарюючих суб'єктів стало ціноутворення. Сьогодні необхідні нові маркетингові підходи до встановлення ціни в умовах міжнародної середовища, що враховують сучасні механізми руху товару до споживача.

Формування оптимальної ціни стає найбільш важливим, ключовим питанням, яке за ступенем актуальності відповідає таким напрямами маркетингу, як збутова політика, сервисизация бізнесу, побудова корпоративної філософії та ін Так, ціни досить часто змінюються протягом життєвого циклу продукту; від ціни залежить якість обслуговування споживачів; асортиментні групи товарів з різними цінами залучають певні сегменти ринку, позиціонування проводять з урахуванням цінової диференціації.

Приймаючи рішення про вихід на зовнішній ринок і експортному ціноутворенні, керівництво організації свідомо розширює функціональні області діяльності і проводить комплексну аналітичну роботу з виділення цільового ринку. При цьому особлива увага приділяється аналізу причин і мотивів виходу на зарубіжні ринки, вивчення секторів зовнішнього і внутрішнього середовища і системи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності Російської Федерації, розробці стратегічних і тактичних цінових програм та ін.

Для того щоб розбиратися в методології експортного ціноутворення, підприємцю необхідні достатні знання в таких областях, як: митне законодавство; законодавство щодо податків та зборів; принципи міжнародних комерційних договорів і звичаїв міжнародного торгового обороту; законодавство, що регулює питання ліцензування ввозу і вивозу товарів; законодавча основа, що формує правові відносини умов поставки і відповідальність за їх порушення; порядок здійснення міжнародних розрахунків і різноманіття їх форм; законодавство з валютного регулювання та контролю; методи аналізу фінансової звітності при веденні зовнішньоекономічної діяльності.

Розробка цінових програм передбачає аналіз цін фактичних угод або контрактів найбільших учасників ринку. В силу конфіденційності зазначених вище документів найчастіше використовуються біржові котирування, ціни аукціонів, довідкові і прейскурантні ціни, що публікуються в спеціальних джерелах.

У міжнародному маркетингу розрізняють поняття базисних зовнішньоторговельних цін, контрактних цін, реальних експортних (імпортних) цін.

Ціна базисна виражає загальний напрям динаміки цін на попередній період. Використовується, як правило, для проведення аналізу ціноутворення при укладенні зовнішньоторговельних (експортно-імпортних) контрактів.

Контрактна ціна фіксується в конкретному міжнародному контракті, служить мірилом укладених зовнішньоторговельних операцій, тому є найбільш достовірну інформацію про ціни. Зазвичай є комерційною таємницею, вказується в конфіденційної частини контракту, яка формує умови угоди, і не підлягає розголошенню.

Реальна експортна (імпортна) ціна - фактична продажна (покупна) ціна, отримана в результаті виконання контракту. Як правило, вона повинна відповідати ціні, погодженої в контракті, але може і відрізнятися від неї за величиною на розмір погоджених сторонами добавок і знижок, що виникають з конкретних умов виконання контрактів.

Відомо, що базисом будь-яких експортних цін є ціни світового ринку, які виражають у грошовій формі інтернаціональну ціну виробництва товару суспільно необхідного якості з суспільно необхідної споживчої вартістю.

При реалізації торгового взаємодії дуже важливим є точне визначення обов'язків сторін з урахуванням міжнародних торгових звичаїв та практики, яка склалася у відповідності з основними статтями Конвенції ООН 1980 р. Про договори міжнародної купівлі-продажу товарів".

Умови "Інкотермс" стають складовою частиною контракту тільки при наявності обопільного рішення сторін. При цьому в контракт доцільно включати наступну фразу: "При тлумаченні даного контракту мають силу умови "Інкотермс" у чинній редакції". Базисні умови (терміни) "Інкотермс 2000" представлені в табл. 9.2.

Таблиця 9.2. Базисні умови (терміни) "Інкотермс 2000"

Базисні умови (терміни)

Забезпечити ринкову стабільність і комерційний успіх будь-якої організації на зовнішньому ринку можна за рахунок реалізації ефективної цінової політики і проведення певної стратегії у формуванні ціни.

Серед різновидів цінових стратегій, що використовуються на міжнародному ринку, можна виділити основні.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Середовище міжнародного маркетингу
Ціна, ціноутворення, цінова політика в маркетингу
МАРКЕТИНГ І НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Міжнародний маркетинг
Міжнародно-правова охорона навколишнього середовища
МІЖНАРОДНИЙ МАРКЕТИНГ ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
Діагностика конкурентного середовища в системі маркетингу
Середовище маркетингу
Інструменти міжнародного маркетингу в зовнішньоекономічній діяльності
Міжнародний комплекс маркетингу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси