Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Міжнародне фінансове право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Договір страхування відносно цілого комплексу фінансових ризиків на ринку фінансових послуг

("Bankers Blanket Bond" або Банківська Бланковая Облігація)

Це договір страхування, за яким можуть бути застраховані багато ризики банку: ризик втрати або пошкодження перебуває в дорозі майна банку (при інкасаторських перевезеннях тощо); ризики, пов'язані з фальшивою валютою, підробленими цінними паперами; ризики збитків, заподіяних протиправними діями третіх осіб (крадіжка, розбій, грабіж); ризики збитків внаслідок "таємничого непоясненого зникнення майна банку"; ризики, пов'язані з нечесністю працівників банку (коли дії працівників були здійснені з явним наміром отримати особисту незаконну вигоду), і т. п.

Поліс "Bankers Blanket Bond" комбінований - в ньому присутні кілька видів майнового страхування, таких як Electronic & Computer Crime (електронні і комп'ютерні злочини), Professional Indemnity (професійна гарантія від збитків і втрат) & Professional Indemnity Policy (професійна гарантія від збитків і втрат на випадок вчинення умисних злочинів, службовців адміністрації банку щодо застрахованої власності).

Договір страхування фінансових ризиків банку

Найчастіше це фінансовий ризик, пов'язаний з неповерненням кредитних коштів (у тому числі і за угодами міжбанківського кредиту), з неоплатою куплених банком векселів і т. п.

У договорі страхування, за яким страховик зобов'язується відшкодувати банку суму неповерненого кредиту (вартість неоплаченого векселя тощо), а також неотримані відсотки, поєднуються одразу два види страхування:

- страхування фінансового ризику як компенсація втрат доходів (неотримані відсотки);

- страхування майна (тут об'єктом страхування є сума виданих та неповернених банку кредитних коштів, що не можна визнати "неотриманими доходом").

Однак такого роду договори страховими компаніями іменуються найчастіше договорами страхування фінансового ризику.

При укладенні таких договорів слід звертати увагу на те, щоб в умовах про виплату була вказана обов'язок страховика здійснити страхову виплату в розмірі повного збитку банку (збитку майну, яким є неповернений кредит) і неодержаного доходу (відсотки). Якщо в договорі страхування фінансового ризику вказується обов'язок страховика "по страхових виплатах у розмірі повної (або частковій) компенсації втрат доходів банку, то останній вправі розраховувати лише на відшкодування страховиком не отриманих банком відсотків (втрати доходу). Тому для того, щоб залучити клієнтів, страховим компаніям доводиться включати в договір страхування обов'язок страховика за відшкодування не тільки "втрат доходів страхувальника, але і втраченого їм майна в тих випадках, коли фінансовий ризик нерозривно пов'язаний з ризиком втрати майна.

Передбачений ч. 2 ст. 929 ГК РФ такий вид страхування, як страхування підприємницького ризику, найкраще охоплює ризики можливих збитків підприємця: на відміну від фінансового ризику, підприємницький ризик включає ризик втрати майна, ризик неотримання очікуваних доходів.

Договори страхування щодо ризиків, пов'язаних з неповерненням кредитних коштів

У таких випадках укладаються договори страхування відповідальності позичальника за непогашення кредиту - договори, що мають дуже скандальну репутацію. Довга відсутність у Російської Федерації практики страхування відповідальності, включаючи і страхування відповідальності боржників перед кредиторами, призвело на практиці до самим різним трактуванням страховиками даного виду страхування і до судових спорів. Доцільніше страхувати в даному випадку не відповідальність позичальника за неповернення кредиту, а його підприємницький ризик (ризик втрати грошових коштів і прибутку при здійсненні конкретної операції).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Договір страхування банку від фінансових ризиків "простою"
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
Сучасні договори страхування фінансових ризиків
Договір страхування банку від фінансових ризиків "простою"
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
Договір страхування готівкових грошей в касі банку та цінностей, які знаходяться у сховищі банку
Договір страхування комп'ютерних та технічних ризиків банку
Добровільне страхування засобів транспорту
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси