Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Організація і компетенція Міністерства спорту РФ

Міністерство спорту Російської Федерації (Мінспорту Росії)

Основи його організації та діяльності, правового статусу і компетенції встановлені в Положенні про Міністерстві спорту Російської Федерації, затвердженому постановою Уряду РФ від 19 червня 2012 року № 607 [331].

Мінспорту Росії здійснює діяльність безпосередньо і через підвідомчі йому федеральні державні унітарні підприємства та федеральні державні установи. У його веденні знаходяться навчально-тренувальні бази (центри), створені в організаційно-правовій формі федеральних державних унітарних підприємств, а також федеральне державне установа "Російська державна академія фізичної культури", інші ФДМ вищої і середньої професійної освіти з фізичної культури, ФДМ "Всеросійський науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту".

Сфера діяльності Мінспорту Росії включає: 1) фізичну культуру; 2) спорт. Міністерство здійснює у зазначеній сфері функції: а) вироблення та реалізації державної політики; б) нормативно-правового регулювання; в) надання державних послуг (включаючи запобігання допінгу в спорті та боротьбу з ним); г) управління державним майном. Мінспорту Росії здійснює свою діяльність безпосередньо і через підвідомчі організації у взаємодії з іншими федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та іншими організаціями.

Мінспорту Росії наділений повноваженнями на виконання певних видів діяльності у встановленій сфері [331. II. 4]. Він вносить в Уряд РФ проекти федеральних законів, нормативних правових актів Президента РФ і Уряду РФ, за якими потрібно рішення Уряду РФ, з питань, віднесених до встановленої сфері ведення Міністерства.

Мінспорту Росії приймає нормативні правові акти: 1) перелік видів спорту, для розвитку яких створюються і діють загальноросійські спортивні федерації з можливим членством спортивних клубів та їх об'єднань; 2) порядок розробки та подання програм розвитку відповідних видів спорту; 3) загальні вимоги до змісту положень (регламентів) про міжрегіональних та всеукраїнських офіційних фізкультурних заходах та спортивних змаганнях, що передбачають особливості окремих видів спорту; 4) Єдину всеросійську спортивну класифікацію та положення про неї; 5) положення про спортивних суддів, про присвоєння почесних спортивних звань; 6) порядок проведення допінг-контролю і загальноросійські антидопінгові правила; 7) типові навчально-тренувальні програми підготовки спортсменів з різних видів спорту; 8) загальні принципи, критерії формування та порядок затвердження списків кандидатів у спортивні збірні команди РФ; 9) порядок проведення державної акредитації Росією громадських організацій для наділення їх статусом загальноросійської спортивної федерації; 10) порядок отримання державної акредитації та набуття статусу загальноросійської спортивної федерації громадською організацією, членами якої є акредитовані регіональні спортивні федерації, здійснюють свою діяльність на територіях менш ніж половини суб'єктів РФ і розвиваючі складні види спорту; 11) порядок визнання у Російській Федерації видів спорту, спортивних дисциплін та включення їх до Всеросійського реєстру видів спорту і порядок його ведення; 12) кваліфікаційні вимоги до кандидатів на присвоєння кваліфікаційних категорій спортивних суддів; 13) порядок включення фізкультурних і спортивних заходів у Єдиний календарний план міжрегіональних, всеукраїнських та міжнародних фізкультурних заходів та спортивних заходів; 14) Правила видів спорту; 15) порядок матеріально-технічного забезпечення, у тому числі забезпечення спортивною екіпіровкою, науково-методичного та антидопінгового забезпечення спортивних збірних команд РФ за рахунок коштів федерального бюджету; 16) порядок формування переліку фізкультурно-спортивних організацій та освітніх закладів, що здійснюють підготовку спортсменів і використовують для позначення юридичної особи (у фірмовому найменуванні) найменування "Олімпійський", "Паралімпійський", "Olympic", "Paralympic" та утворені на їх основі слова і словосполучення без укладення відповідного договору з Міжнародним олімпійським комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом або уповноваженими ними організаціями; 17) федеральні стандарти спортивної підготовки; 18) примірну форму договору про надання послуг з спортивної підготовки.

Мінспорту Росії здійснює повноваження власника щодо федерального майна, необхідного для забезпечення виконання функцій федеральних органів державної влади у встановленій сфері діяльності, у тому числі майна, переданого підвідомчим йому федеральним державним унітарним підприємствам і федеральним державним установам.

Мінспорту Росії здійснює заходи щодо організації та проведення всеукраїнських спортивних змагань інвалідів і осіб з обмеженими можливостями здоров'я, міжнародних спортивних змагань зазначених осіб, включаючи Паралімпійські ігри і Сурдлимпийские ігри, Всесвітні спеціальні олімпійські ігри, а також підготовку до таких спортивних змагань.

Мінспорту Росії проводить заходи по підготовці спортивних збірних команд РФ до Олімпійських ігор та інших міжнародних спортивних змагань та участі в таких змаганнях. Він проводить заходи щодо організації на території РФ Олімпійських ігор, чемпіонатів і кубків світу, чемпіонатів та кубків Європи, інших міжнародних спортивних змагань з урахуванням вимог, установлених відповідними міжнародними спортивними організаціями.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація і компетенція Міністерства культури РФ, підвідомчих йому федеральних агентств
Організація і компетенція Міністерства юстиції РФ і підвідомчих йому федеральних служб
Організація і компетенція Міністерства оборони РФ, підвідомчих йому федеральних служб і федеральних агентств
Організація і компетенція Міністерства транспорту РФ, підвідомчих йому федеральної служби і федеральних агентств
Організація і компетенція Міністерства закордонних справ РФ і підвідомчих йому органів
Міністерство юстиції Російської Федерації (Мін'юст Росії)
Міністерство культури Російської Федерації (Мінкультури Росії)
Міністерство оборони Російської Федерації (Міноборони Росії)
Міністерство транспорту Російської Федерації (Мінтранс Росії)
Міністерство закордонних справ Російської Федерації (МЗС Росії)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси