Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Форми і жанри радіореклами

Класифікуючи радіорекламу, автор виділяє форму розміщення і жанр.

На підставі форми виділяємо пряму рекламу, спонсорство радіопрограм, інтеграцію реклами в радіопрограми.

Пряма реклама.

Під прямою рекламою на радіо маємо на увазі рекламні повідомлення, розповсюджувані в будь-яких рекламних жанрах спеціальних рекламних блоках. Обсяги прямої реклами регулюються чинним законодавством (зокрема, Федеральним законом "Про рекламу") і не можуть перевищувати більше 20% добового мовлення.

До жанрів прямої реклами відносяться:

o рекламне оголошення, яке ми визначаємо як короткий аудіозвернення, де використано лише слово і його ціннісні характеристики - інтонація, мелодика мови, її інтенсивність, ритм, темп і тембр мовлення. Мета рекламного оголошення - привернути увагу потенційного споживача на місця і умови продажу товарів або послуг, а також повідомити слухачам про якусь подію, що має важливість для рекламодавця;

o рекламний ролик - закінчений твір, в якому використана вся палітра або частина можливостей радіокомунікації - слово, організація мовлення, музика, шуми, спецефекти, монтаж.

Рекламний ролик - ключовий жанр радіореклами. В якійсь мірі сто можна порівняти з рекламним колажем, виділених нами як основний жанр реклами в газетах і журналах. У свою чергу, рекламні ролики можна розділити на три групи, в кожній з яких є схожі прийоми організації матеріалу:

o інформаційні ролики - представляють, на відміну від звичайних рекламних оголошень, текст з музичної підкладкою або в супроводі спецефектів;

o ігрові ролики, як правило, представляють ігровий монолог або діалог, сценку з життя. В ігрових роликах присутні і музика, і спецефекти, і більш складний звукомонтаж. Всі компоненти побудовані у композиційному плані. Зазвичай для ігрового ролика прописується досить докладний сценарій;

o музичні ролики. Головний компонент реклами такого роду - спеціально написана музика, супроводжувана текстами двох типів: йдеться про оригінальний, зазвичай віршованому тексті, або про слогані. Для музичних роликів, як і для ігрових, характерні спецефекти і складний звукомонтаж.

Якщо в інформаційних роликах присутня конкретна інформація про місцях і умовах продажу товару або надання послуги, то в ігрових і музичних роликах, як правило, далеко не завжди згадуються адреси і телефони. Мета цих рекламних жанрів - звернути увагу на ім'я марки, продукту, сприяти їх запам'ятовуванню, викликати у слухача позитивне ставлення.

Спонсорство радіопрограм.

Для рекламодавця спонсорство - можливість виділитися в середовищі конкурентів. Для радіостанції - це важлива стаття доходів. За прогнозами аналітиків, частка спонсорства в радіоефірі з кожним роком збільшується. Так, за обсягом спонсорства на першому місці вже кілька років впевнено знаходиться "Ехо Москви", значно випередивши всі музичні радіостанції.

У спонсорства є декілька істотних переваг перед прямою рекламою. По-перше, більш адресне звернення до аудиторії. По-друге, рекламне повідомлення виноситься за межі рекламного блоку і потрапляє в інформаційно близьку середу. По-третє, спонсорська реклама менш нав'язлива.

Є кілька можливостей для спонсора заявити про себе. До них відносяться:

o дикторське згадування про спонсора в жанрі рекламного оголошення;

o заставки, як правило, зроблені в жанрі короткого музичного ролика;

o рекламні ролики (інформаційні та ігрові) протягом програми;

o анонси випуску з оголошенням спонсора;

o вручення призів від спонсора;

o програма, цілком присвячена фірмі-спонсору;

o інтерв'ю зі спонсором;

o спільні акції спонсора та радіостанції.

Слід зазначити, що спонсорські можливості інформаційного і музичного радіо різні. Важко уявити на музичній станції спонсора якійсь пісні (хоча зрідка можна зіткнутися з варіантами спонсорства години або дні мовлення). У розмовному радіо будь-який випуск новин, кожну програму можна спонсорувати. Ефір складається з інформаційних блоків, зустрічей, авторських програм та інших розмовних форм заповнення ефіру. Але в плані залучення спонсорів шанси в форматів рівні: у музичних станцій менш підходящий для спонсорства ефір, але багато внеэфирных проектів, концертів та інших акцій, в яких беруть участь відомі виконавці та музиканти. Тому у музичних станцій значно більше спонсорських можливостей по внеэфирным заходів.

На радіостанції "Ехо Москви" у першу чергу спонсоруються конкретні відрізки ефіру і, найчастіше, окремі програми. На радіостанції "Срібний дощ" найбільш затребуваними виявляються тематичні та авторські програми. Наприклад, високий попит на спонсорство програм з відомими ведучими - практично у кожному випуску програми "Солов'їні трелі" з Володимиром Соловйовим присутні спонсори з різними жанровими участю: гість в студії, інтерв'ю, розповідь про продукт, коментарі експертів і т. д.

Крім того, існує форма "призового" спонсорства різних розіграшів, коли подарунки для слухачів є яка-небудь компанія, що просуває свої товари і послуги.

Головна тенденція у сфері спонсорства на радіо - нетрадиційні підходи до радіореклами. Однак тут є кілька суттєвих обмежень. Великі радіостанції практично ніколи не відступають від сітки мовлення і спеціальні проекти, навіть якщо вони максимально адаптовані до формату станції, в ефір не ставлять. Якщо в сітці є програма на цікаву рекламодавця тему і вона не викуплена як спонсорська майданчик, то тоді можна розраховувати на співпрацю. Якщо ж програма вже використовується іншим спонсором, то другу схожу в ефір ніхто не поставить, так як це буде суперечити принципам програмування та інтересам слухачів.

Спонсорство у радіоефірі - досить цікава та ефективна форма реклами. І, за прогнозами експертів, обсяг спонсорства буде збільшуватися. Крім того, є всі підстави вважати, що вони будуть розвиватися і жанрообразующие позиції спонсорських проектів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Жанри і різноманіття форм
Форми і жанри телевізійної реклами
Реклама як продукт: основні жанри реклами
Пряма поштова реклама
Пряма реклама.
Інтеграція реклами в радіопрограми.
Спонсорство телепрограм.
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси