Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг: теорія і практика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті

З розвитком інформаційних технологій традиційні методи і засоби просування продукції в Інтернеті втрачають свою ефективність. Спеціалісти в області інтернет-маркетингу змушені постійно розробляти інноваційні технології просування продукції в мережі. У 2002-2004 рр. відбулися значні зміни у інтернет-просторі, що охопили всіх - як користувачів, так і власників сайтів. Інтерес до нових проектів впав, обсяг інвестицій катастрофічно скоротився. Одним з факторів, крім високої конкуренції, стала поява принципово нового підходу до створення сайтів, при якому зміст складається самими користувачами, власники у такому разі забезпечують лише простоту і зручність для цього.

Повна відсутність зворотного зв'язку, характерне для Інтернету в минулому, було витіснене принципово повий концепцією - "web 2.0". Творці сайтів запропонували самим користувачам керувати вмістом сторінок і гіпертекстовими зв'язками між ними. Авторами цієї концепції виступили творці сервісів нового покоління: компанії "Google", "Yahoo", "Amazon". Ключовий принцип web 2.0: чим більше людей використовує сервіс, тим він автоматично стає краще.

Чим складніше просувається в мережі продукція, ніж специфичнее цільова аудиторія, тим менше стають придатними традиційні методи інтернет-маркетингу і більш професійними і комплексними повинні бути зусилля по просуванню. Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті досить численні (рис. 5.7).

Просування сайту в соціальних медіа - комплекс заходів, спрямованих на залучення на сайт відвідувачів з соціальних медіа: блогів, соціальних мереж і т. п. Поява цього терміна прийнято пов'язувати з публікацією Рохіта Баргавы (Rohit Bhargava), де автор сформулював п'ять правил просування сайту в соціальних мережах:

o підвищувати посилальну популярність, тобто створювати такі сайти і викладати контент, на який будуть посилатися;

o спростити додавання вмісту сайту в соціальні мережі, закладки, Я55-агрегатори і т. п.;

o залучати вхідні посилання, заохочувати тих, хто посилається;

o забезпечити експорт та поширення контенту з посиланнями на джерело;

o заохочувати створення сервісів, що використовують контент.

Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті

Рис. 5.7. Інноваційні технології просування продукції в Інтернеті

Просування сайту в соціальних медіа можна розділити на три гілки - зміна самого сайту (SMO), маркетинг у соціальних медіа (SMM), реклама в соціальних мережах (Social Ads).

Оптимізація під соціальні мережі (англ. "Social media optimization", SMO) - комплекс чисто технічних заходів, спрямованих на перетворення контенту сайту таким чином, щоб його можна було максимально просто використовувати в мережевих спільнотах (форумах, блогах).

Маркетинг у соціальних мережах (англ. "Social media marketing", SMM) - просування чого-небудь в соціальних медіа (блоги, форуми, мережеві спільнотах).

У зв'язку з наростаючою популярністю соціальних мереж стає все більш привабливим розміщення реклами в них. На даний момент реклама в соціальних мережах (англ. "Social Ads") використовують інформацію профілю користувача і розміщує релевантні для нього оголошення. Цей метод вважається суперечливим, і ефективність такої реклами поки невідома.

Просування в соціальних мережах має ряд суттєвих переваг порівняно з іншими методами інтернет-маркетингу. До таких насамперед варто віднести ефект від розміщення посилань на ресурс компанії. Реклама в блогах на відомих майданчиках може дати набагато більше, ніж розміщення посилань на головних сторінках споріднених сайтів.

Останнім часом зростає увага малого та середнього бізнесу до так званих інтернет-виставок, виступають одним з найбільш сучасних способів спілкування продавця товарів або послуг зі своїм потенційним клієнтом. Крім того, вони значно дешевше традиційних виставок через відсутність витрат на оренду приміщення та витрат, завезення обладнання, монтажу і демонтажу стендів. Залучення цільової аудиторії на електронну виставку вимагає на порядок менше коштів, ніж на традиційну, хоча відвідує її не менше потенційних клієнтів. Крім того, час проведення віртуальних виставок не обмежена, а віртуальний стенд (міні-сайт, що представляє компанію) доступний для потенційних клієнтів та партнерів постійно. Сайт віртуальної виставки на відміну від сайту компанії в Інтернеті об'єднує цілу групу тематично однакових підприємстві і за визначенням більш відомий відвідувачам мережі.

До інноваційних способів просування продукції в Інтернеті відноситься також використання нестандартних рекламних носіїв (промо-ігор, вірусних роликів). Промо-ігри - це інтеграція бренду з грою, що утягує споживача тривалий контакт з торговою маркою, і на тлі викликаних грою емоцій сприяє формуванню позитивного сприйняття бренду. Промо-ігри допомагають встановлювати контакти, будувати довготривалу кампанію з підвищення впізнаваності бренду і робить сайт більш привабливим. Використання системи заохочень (наприклад, призи за певну кількість набраних очок) мотивує гравців повертатися до гри і сприяє формуванню аудиторії постійних відвідувачів сайту - потенційних споживачів продукції. Подібна практика дає ефект при порівняно невисоких витратах і рекомендується для бізнесу будь-якого масштабу як складова основних маркетингових заходів компанії.

Багатокористувацька гра дозволяє проводити командні змагання, долучаючи до бренду більше число гравців. Крім того, промо-ігри можуть розроблятися в різних ігрових жанрів. Ігровий процес нейтралізує опір рекламі і, тягнучи користувача, може служити джерелом інформації про продукт.

Вірусний маркетинг - це масове, короткочасне і запам'ятовується просування продукції в блого-сфері і форумах з використанням агентів, що дозволяє вказати клієнтові шлях до необхідного товару або послузі, не викликаючи негативних емоцій, не вимагаючи купувати, а лише ненав'язливо радячи. Основний принцип вірусного маркетингу - спонукання людини поділитися цікавою інформацією зі своїм оточенням. Причому для альтернативного маркетингу даного типу надзвичайно важливо, щоб передача інформації від однієї людини до іншої і від однієї соціальної групи наступній здійснювалася на добровільній основі. На даний момент просування в блогах (прихована реклама в "Живому журналі" або інших соціальних мережах) вважається одним з найбільш ефективних засобів, якими володіє прихований маркетинг.

Різновидом неявній реклами є вірусні ролики. Вірусна реклама (анг. - це розробка рекламних стратегій, заохочують споживачів передавати рекламне повідомлення один одному. Інформація при цьому сприймається не як реклама, а скоріше як дозвілля і розваги. Люди пересилають один одному забавний ролик або посилання, і виходить, що вірусна реклама поширюється "самостійно" від людини до людини без додаткових витрат рекламодавця. Найчастіше для більшої ефективності вірусної реклами вимагається розміщення в кількох ключових точках, з яких вона починає поширюватися далі.

Одним з перспективних методів просування є Vendor Relationship Management (VRM) - системи взаємодії з продавцями. Подібні системи в майбутньому будуть з'єднувати потреби покупця і пропозиції продавців, анонімно повідомляти продавцям про потребах певного покупця. На даний момент подібна система знаходиться лише у стадії розробки.

Важливу роль у просуванні продукції на ринку грають веб-семінари, веб-тренінги та веб-конференції.

За онлайн-семінаром (веб-конференцією) розуміється проведення онлайн-зустрічей або презентацій через Інтернет в режимі реального часу, під час яких кожен з учасників знаходиться біля свого комп'ютера, а зв'язок між ними підтримується через Інтернет за допомогою завантаження додатка, встановленого на комп'ютері кожного учасника, або через веб-додаток.

Під час проведення онлайн-конференцій один або кілька ньюсмейкерів відповідають на питання відвідувачів сайту. З одного боку, участь в онлайн-конференції відомої особистості може істотно збільшити відвідуваність інтернет-ресурсу, на якому вона проводиться. З іншого - проводячи конференції на активно відвідуваних ресурсах, можна поліпшити імідж своєї організації, розповісти потенційним клієнтам про вироблених товарах і послугах.

Ще один плюс пов'язаний з тим, що матеріали конференції протягом тривалого часу можуть зберігатися в архіві сайту, на якому вона проводилася. Тому споживачі можуть ознайомитися з ними у зручний для них час. Приклад успішної реалізації такого сервісу представлений на російському PR-порталі ( raso.ru), щотижня проводить онлайн-конференції.

Ефективність просування продукції за допомогою онлайн-конференції буде вище, якщо супроводити її PR-кампанією в Інтернеті і розіслати прес-релізи мережевим виданням.

Однієї з різновидів онлайн-семінарів є вебінар - особливий тип веб-конференцій, зв'язок у яких, як правило, одностороння (з боку мовця), і взаємодія зі слухачами обмежено, наприклад, веб-касти. Вебінари можуть бути спільними і містити сеанси голосувань і опитувань, що забезпечує цілковиту взаємодію між аудиторією та ведучим. У деяких випадках ведучий може говорити через телефон, коментуючи інформацію, що відображається на екрані, а слухачі можуть йому відповідати, переважно по телефону з гучномовцем.

Випуск компанією "Арре" нового покоління плеєрів iPod привів до появи нового типу мовлення. Поряд з музичними трансляціями Last.tin з'явився сервіс авторського мовлення, що отримав назву "Подкастинг". Російський "подкаст-термінал" розташований за адресою: rpod.ru.

Подкастинг і вебкастинг - це створення і поширення звукових або відео-передач в мережі, що мають, як правило, певну тематику і періодичність видання. "Подкаст-термінали дозволяють кожному користувачеві завантажувати записи з випусками власних програм. У деякому роді "подкасти" є звуковий альтернативою текстових блогів. Даний вид передач багато компаній використовують, намагаючись достукатися до своєї аудиторії за допомогою поширення контенту за запитом для мобільних пристроїв.

Ще одним перспективним напрямком в області експериментального онлайн-просування є перенесення соціального графа (взаємини користувачів між собою в соціальних мережах) між соціальними мережами (Portability of the Social Graph).

Зараз, зареєструвавшись в новій соціальній мережі, користувач повинен окремо додавати контакти. Передбачається, що соціальний граф кожного користувача (тобто його особиста соціальна мережа, взаємодію з іншими користувачами в Інтернеті) зможе відділятися від соціальних мереж і буде зберігатися в одному місці. Користувачі зможуть взаємодіяти в межах своєї мережі на статичних сайтах, соціальний граф буде переноситися і на прості веб-сайти. Схематично це зображено па рис. 5.8.

Схема роботи API Google Social Graph

Рис. 5.8. Схема роботи API Google Social Graph

Компанія "Google" вже пропонує своїм користувачам реєструватися в "API Google Social Graph". API надає тільки адреси загальнодоступних сторінок в Інтернеті і публічні відомості про зв'язки між ними. У API немає доступу до інформації з обмеженим доступом, наприклад до особистих сторінок профілю і веб-сайтів, відкритим тільки для друзів.

Рекламна індустрія випробувала на собі вплив світової кризи. Компанії та фірми понесли значні збитки і стали витрачати менше коштів на рекламу. Інтернет-реклама в умовах обмеженого бюджету має великі переваги перед іншими видами реклами.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Традиційні способи просування продукції в Інтернеті
Планування PR в мережі Інтернет
Технологія Інтернет в маркетингу
Технології кар'єрного просування
Технології маркетингових досліджень в Інтернеті
Технології Інтернет для бізнесу
Деякі проблеми нової віртуальної реальності та Інтернет-технологій
Огляд основних логістичних інформаційно-комп'ютерних технологій. Використання середовища Інтернет для вирішення логістичних завдань
Ринкові технології інноваційного менеджменту
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси