Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Корпоративна соціальна відповідальність

Прийнято вважати, що поняття соціальної відповідальності бізнесу в його сучасному розумінні народилося на всесвітньому саміті 1992 р. в Ріо-де-Жанейро, коли ряд транснаціональних компаній, що об'єдналися під ім'ям Всесвітня ділова рада зі сталого розвитку (World Business Council for Sustainable Development), змогли запропонувати програму саморегулювання, в результаті чого ініціативи чиновників ООП щодо введення законодавчого регулювання не отримали підтримки.

Починаючи з 1992 р. на Заході все більш широке поширення одержує точка зору, згідно з якою приватні компанії з власної ініціативи повинні відігравати істотну роль у досягненні "суспільних цілей" під прапором "корпоративного громадянства" (corporate citizenship). Корпорації повинні вести бізнес з урахуванням інтересів різних "зацікавлених сторін" (stakeholders), щоб спільно досягати заявленої мети "сталого розвитку". Поняття "сталий розвиток" в цілому досить розпливчасто, вважається, що у нього є три найважливіших аспекти: економічний (в сенсі дій компанії в більшій контексті локальної економіки регіону), соціальний і екологічний.

Таким чином, компанії повинні ставити перед собою відповідні економічні, соціальні та природоохоронні цілі, оцінювати їх виконання і навіть мати незалежний аудиторський висновок з даних питань - замість того, щоб ставити перед собою цілі па рівні прибутковості і капіталізації. Вважається, що тільки діючи таким чином, компанії можуть відповідати "очікуванням суспільства" (society's expectations), що видається ключовим фактором довгострокової стратегії успіху в сучасному світі.

Багато вважають соціальну рекламу компанії виглядом благодійної діяльності. Однак це не так. Благодійна діяльність і соціальна ставлять метою надання конкретної допомоги бідним і малозабезпеченим. При цьому компанія вбиває одразу кількох зайців: підвищує соціальну стабільність у підопічного регіоні, а заодно створює у свідомості людей образ себе як "благодійника". Мета ж соціальної реклами - привернути увагу людей до конкретних соціальних проблем або повідомити про соціальні ініціативи влади.

Суспільні цілі і комерційні інтереси бізнесу можуть збігатися, і тут виникають можливості для співпраці бізнесу і влади. Більш того, буває, що і комерційна реклама маскується під соціальну, привертаючи до себе увагу.

Методи соціальної реклами часто близькі до епатажу. Вона звертає увагу на актуальні соціальні питання, тому носить не милостивий, а нарочито зухвалий, провокаційний характер. Соціальна реклама б'є по цивільним почуттям, у всякому разі, прагне вдарити по них настільки відчутно, щоб змусити задуматися над гостро стоять перед суспільством питаннями.

Благодійність - фінансова або інша підтримка громадських об'єднань, культурних і спортивних організацій та їх програм, що здійснюється комерційними структурами на безоплатній основі. Благодійність відрізняється від спонсорства тим, що не передбачає навіть неформальних зобов'язань з боку отримали підтримку.

Патронаж - довгострокове фінансове та організаційне заступництво, який чиниться комерційною структурою громадському об'єднанню, організації соціальної або культурної сфери. Патронаж передбачає неформальні, особисті зобов'язання представників патронованої організації (оголошувати назву фірми-патрона на своїх заходах, повідомляти про патронажної діяльності фірми при спілкуванні з СУЯ, представниками влади або інших громадських об'єднань).

Спонсорство - внесок, в основному фінансовий (або іншими ресурсами, технікою тощо), з боку комерційної фірми у той чи інший соціальний або культурний проект, в якому фірма безпосередньо не бере участь. Спонсорська підтримка допускає договір між спонсором і спонсорованим громадським об'єднанням (спонсорський договір) про зобов'язання останнього створювати паблісіті для спонсора1.

Основними напрямками спонсорування та патронажу є сфера освіти, науки і культури, мистецтво і спорт, соціальна сфера, екологічна діяльність, засоби масової комунікації та видавнича діяльність. Мотиви спонсорської активності фірми різноманітні. Безглуздо заперечувати, що благодійність може мати своєю причиною далеко не альтруїстичні мотиви. Законодавство передбачає податкові пільги, фірма-спонсор отримує серйозні можливості іміджевої реклами, досягається соціальна стабільність і зростає добробут потенційних клієнтів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Корпоративна соціальна відповідальність
Корпоративна соціальна відповідальність
Корпоративна соціальна відповідальність і доброчинність
Інституційні основи корпоративної соціальної відповідальності російських підприємств
Розміщення корпоративної символіки
Соціальна відповідальність підприємства
Суб'єкти корпоративної відповідальності
КОРПОРАТИВНЕ БУДІВНИЦТВО ЯК ОСНОВНИЙ ШЛЯХ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РОСІЇ
Розуміння соціальної відповідальності на російському ринку
Корпоративні PR-документи компанії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси