Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Як написати творче завдання і висловити власну думку

По суті, будь-яка письмова робота, будь то реферат, курсова чи, є творчою, оскільки, якщо ми не займаємося плагіатом, то створюємо щось нове, по-новому з'єднуємо матеріал, наводимо нові факти, пишемо "на нашу думку" або "на наш погляд". А це і є творчість, тобто створення нового.

Але в рамках навчального процесу студентам задають особливі письмові завдання, нестандартні роботи, які практично неможливо просто переписати, де потрібно задіяти уяву та креативні здібності.

В такій справі важливо натхнення, тобто бажання і можливість творити. Якщо воно є, написати нестандартне завдання просто - задана тема цікава, ви її з задоволенням вивчаєте, думки легко перетворюються в слова на папері або комп'ютерному екрані.

Але що робити, якщо натхнення, для того щоб створити нестандартне завдання, просто немає? В цьому випадку є два шляхи: або створити натхнення, або зробити творче завдання "без музи" за допомогою рекомендацій, наведених нижче.

Пошуком натхнення творчі люди займалися з давніх часів. Про "музу" мистецтва замислювалися і великі поети, великі музиканти, і великі художники. Але що робити студенту? Пораджу наступне.

1. Важливо чітко зрозуміти, що в кінцевому підсумку хоче бачити викладач, чітко усвідомити для себе завдання. Якщо в ньому зустрічаються не до кінця зрозумілі слова, слід уточнити їх значення за допомогою тлумачних словників російської мови або словників іноземних слів, спеціальних видань або у мережі Інтернет.

2. Якщо виконати завдання відразу не вдається, відкладіть його, але "не в довгий ящик"! Нехай воно буде як би другим шаром вашої свідомості на кілька годин або кілька днів. Тоді випадково сказана фраза, прочитана книга або навіть переглянуте реклама зможуть наштовхнути на думку, як виконати цю роботу.

3. Спробуйте почати виконувати завдання, нехай нескладно, нехай незграбно, але ж "крапля камінь точить". Як кажуть, "апетит приходить під час їжі", можливо, після написання декількох пропозицій "думка розіграється" і ви не встигнете помітити, як почнете творити.

4. Частіше згадуйте випадки, коли натхнення до вас приходить. Наприклад, ви пишете повідомлення одному в соціальній мережі, ділячись радощами захоплюючих вихідних, або розповідаєте якусь історію так, що вас слухають з непідробним захопленням. Подумайте, як це виходить. Спробуйте перекласти подібні емоції на створення творчого завдання для внз.

5. Будь-яка тема стає зрозумілою, якщо вона наближена до реального життя. Спробуйте застосувати тему дослідження до вашої повсякденності. Наприклад, якщо треба написати про можливості використання засобів маркетингу в спортивній діяльності, згадайте, яку рекламу ви бачите при трансляції улюблених футбольних матчів або читанні спортивних новин. Подумайте, чому саме цей тип реклами, а не інший? Чому реклама звертає на себе увагу?

6. Якщо самому важко придумати яку-небудь ідею, можна звернутися за допомогою до друзів і знайомих. Тут може допомогти метод "мозкового штурму". Цей спосіб створення креативних ідей заснований на припущенні того, що люди часто не висловлюють вголос цікаві нестандартні ідеї з-за страху зустрітися з негативним до них ставлення з боку оточуючих людей. Тому при пошуку нової ідеї для своєї роботи попросіть друзів або знайомих висловити будь-які пропозиції, якими б абсурдними вони не здавалися. Добре, якщо буде запропоновано багато ідей, ви зможете вибрати з них саму, на ваш погляд, цікаву.

Таким чином, проявити свою творчість не так і складно. Головне - почати. Ідеї для творчості можна почерпнути в аналогічних роботах, в наукових дослідженнях.

Суть того, що викладачі називають висловленням власної думки, полягає в тому, щоб науковою мовою відобразити своє ставлення до досліджуваного явища чи процесу. Наприклад, "ж> нашу думку, питання кримінально-правової характеристики бандитизму недостатньо опрацьовані в літературі. Це пов'язано з тим, що.

Авторська позиція у курсової або дипломної роботи повинна бути обов'язково відображена у введенні, висновку, висновках після глав і параграфів.

Вираження своєї думки з якого-небудь питання найбільш яскраво проявляється в жанрі есе. Есе як вид студентських роботи - це невелика за обсягом (1-5 сторінок) робота, що демонструє ставлення автора до тієї чи іншої теми. Есе не передбачає наявності виносок, оскільки від початку до кінця ця робота повинна бути написана своїми словами.

Таким чином, власну думку, ставлення, виражене у письмовій формі, - невід'ємна частина таких робіт, як есе, курсова і дипломна роботи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Завдання творчого завдання
Як написати практичну частину або провести дослідження
Суб'єктивний і модельний підходи до завдання бар'єрної ставки за власним капіталом
Інші власні кошти
Особливості творчого мислення
Вартість власного капіталу компанії
Власні та позикові кошти підприємств
Інвестиційна привабливість на думку Уоррена Баффета
Теорія атрибуції в складанні думки про людей
Управління власними фінансовими ресурсами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси