Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Способи укладання товарів

Однією з умов раціональної організації зберігання товарів є вибір оптимального способу укладання, який залежить від властивостей товару, його упаковки, маси. Застосування раціональних способів укладання забезпечує схоронність товарів, що виключає втрати, створює зручності для їх правильної та швидкої отборки, сприяє більш ефективного використання складської площі. Стелажна укладання використовується для товарів, що зберігаються в розпакованому вигляді. Основними вимогами стелажного зберігання є забезпечення максимальних зручностей для здійснення складських операцій, створення умов для оперативного обліку товарів, раціональне використання складської площі. На стелажах можуть зберігатися товари в коробках, ящиках, пачках. Штабельная укладання застосовується при зберіганні товарів, затарених у мішки, стоси, кулі. Висота укладання товарів у штабелі залежить від допустимих норм навантаження, а також від міцності тари та властивостей товарів.

Велике значення для швидкого пошуку і відбору товарів має закріплення за кожним товаром (товарною групою) певних фіксованих місць зберігання. Однак такий варіант розміщення товарів погіршує використання складської площі, так як при зниженні товарних запасів певна частина площі залишається незайнятою.

Вільний вибір місця зберігання дозволяє ефективно використовувати складську площу, однак при цьому ускладнюються пошук і отборка товарів. При сприятливій обстановці кожному виду товару на складі виділяється відповідна площа. У разі великої завантаження складу деякі площі можуть виявитися незавантаженими, в той час як інші зони зберігання з-за великого припливу товарів і значного збільшення доставок використовуються на повну потужність. Коли необхідні для розміщення товару зони повністю завантажені, виникає необхідність у виділенні тимчасових зон зберігання. У них надійшов товар зберігається до тих пір, поки рівень товарів не знизиться до нормального. Місце зберігання деяких товарів у періоди нерегулярних поставок може змінюватися. Рішення, пов'язані з вибором місця зберігання, вимагають ретельного планування. Для вибору місця зберігання товару необхідно знати розміри замовлень споживачів і частоту їх надходження. Якщо заходи по розміщенню товарів на складі не планувати заздалегідь, це призведе до плутанини і хаосу в організації зберігання. Підприємства роздрібної торгівлі виставляють отримані від дистриб'ютора товари на полицях своїх магазинів за принципом зручності поводження з ними та огляду для покупців. Така практика групування товарів придатна і для невеликого оптового складу.

Персонал складу може постійно змінюватися. Знову надійшли працівникам, погано знайомих з розташуванням складу, важко орієнтуватися серед великої різноманітності товарів. Здатність кожного працюючого швидко відшукувати місце зберігання потрібного товару і знати до нього самий короткий шлях має велике значення для підвищення ефективності складських операцій і зниження усіляких витрат. Для швидкого пошуку товарів розробляються схеми розміщення товарів на складі. Наступним етапом повинна стати розробка системи пошуку товарів. Застосування карткових визначників і індексування місця зберігання товару значно полегшують пошук товарів.

Схема розміщення товарів на складі включає зони зберігання, переходи, входи і виходи, сходи, робочі та адміністративні приміщення. Спеціальні системи числових і буквених позначень, різні покажчики застосовуються в схемах для зображення розміщення товарів в кожній окремій зоні зберігання. У схемах позначаються також зв'язку між різними видами товарів. На великих складах для швидкого пошуку товарів застосовують великі схеми розташування товарів, які поміщають в проходах і на стелажах, або використовують систему покажчиків. Використання схем розміщення товарів передбачає їх правильне ведення та постійне оновлення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Способи роздрібного продажу товару
Формування ринкового устрою: Голландія та Англія
Розвантаження товарів
Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
Ціна та оплата товару
Економічний аналіз нового товару
Розробка та впровадження нового товару на ринок
Доставка товарів
Випуск товарів: умови і особливості
Особливості декларування товарів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси