Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Жести і пози оцінки та прийняття рішення

Дуже важливо на переговорах правильно інтерпретувати жести і пози оцінки та прийняття рішення. Ваші партнери беруть оціночну позу, якщо вони підпирають щоки стиснутими в кулак пальцями, а вказівний палець при цьому впирається в скроню. Коли вказівний палець спрямований вертикально до скроні і великий палець підтримує підборіддя, це вказує на те, що ваш опонент налаштований негативно або критично. При цьому іноді вказівний палець може потирати повіку у міру того, як негативні думки згущуються. Чим довше ваш опонент збереже ці жести, тим довше збережеться його критичне ставлення. Цей жест є сигналом до того, що необхідно терміново щось зробити або ж постаратися захопити опонента іншими пропозиціями.

Погладжування підборіддя означає, що людина намагається прийняти рішення. У цей момент краще не ставити партнерам по переговорах ніяких питань. Слід уважно спостерігати за подальшими жестами переговірників, які можуть підказати вам, до якого рішення вони прийшли. Наприклад, якщо після такого жесту ваш партнер схрестить руки на грудях і закине ногу на ногу, а потім відкинеться на спинку стільця - ви отримали невербальний негативну відповідь. Щоб врятувати переговори, моментально слід ще раз пройтися по основних аргументів, що підтверджують вашу позицію, до того, як партнери по переговорам висловлять свою негативну відповідь вербально.

Якщо ваш партнер по переговорам носить окуляри, то слідом за оціночними жестами для прийняття рішення він може зробити наступне: зніме окуляри і закладе одну дужку окулярів в рот замість погладжування підборіддя. Якщо партнер курить, він може помістити трубку в рот або попросити дозволу закурити.

Якщо ваш партнер, після того, як його попросили повідомити про своє рішення, бере в рот ручку, це ознака того, що він не впевнений в собі і йому необхідна підтримка, тому що предмет у роті дозволяє йому не вимовляти рішення, довше подумати. Оскільки вважається поганими манерами говорити з набитим ротом, предмет у роті служить виправданням для людини, не решающегося на раптовий відповідь. Негативним знаком є потирання потиличної частини шиї долонею (іноді кажуть: "ломить шию"). Цей жест є також ознакою розладу або гніву, але в такому випадку рука спочатку плескає по шиї, а потім починає потирати її.

Якщо ж слідом за погладжуванням підборіддя підуть жести готовності: нахил вперед, руки на колінах (руки на краю сидіння стільця), - значить, вашим партнером прийнято рішення. Про позитивному рішенні свідчить поза, при якій слідом за жестом готовності слід дотик до щоки. Однак якщо слідом за дотиком до щоки ваш партнер схрестив руки на грудях, це означає обдуманий відмову.

Фейсбілдінг

Під час переговорів необхідно не тільки стежити за жестами і позами партнерів, але і вміти самому "тримати обличчя", щоб ваші таємні думки не стали надбанням партнерів по переговорах. Порівняно недавно, наприкінці минулого століття, з'явився новий напрямок в іміджології - фейсбілдінг (англ. facebuilding - букв, "будівництво особи"), тобто система вправ по тренуванню лицьових м'язів. Підсумком вправ повинна стати тілесна пластичність особи. Завдання кожного парламентера полягає в тому, щоб знайти таку пластичність, яка дозволяє тримати під контролем вираження своїх емоцій під час спілкування. Завдання 5.1 з другого розділу підручника дозволить познайомитися з основними вправами за фейсбілдінга, які можна виконати самостійно.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Середовище прийняття рішення
Прийняття рішень за результатами контролю
Прийняття рішень за результатами контролю
Методи прийняття управлінських рішень, засновані на оцінці використання активів і капіталу економічних систем (підприємств)
Характеристика жестів і поз
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси