Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Як уникнути стилістичних і граматичних помилок

Практично всі сучасні реферати, курсові і дипломні роботи здаються в електронному вигляді, що спрощує контроль над стилістичними та граматичними помилками в тексті. Функція "Правопис" в Microsoft Office автоматично підкреслює орфографічні, пунктуаційні помилки в тексті, також виділяються пропозиції, які невірно складені стилістично. Але іноді комп'ютер не може абсолютно грамотно підкреслити всі недоліки. Особливо це стосується повторів фрагментів тексту або окремих слів. Для недопущення такого роду помилок допоможуть декілька порад.

Реферат, курсова та дипломна робота - це твори наукового жанру, відповідно, для їх написання необхідно використовувати науковий стиль викладу. В тексті студентської роботи неприпустимі просторіччя, жаргон, мова, яку ви використовуєте в повсякденному житті, якщо, звичайно, вони не виступають предметом дослідження в роботі.

Порада: для виявлення помилок слід прочитати текст "задом наперед", починаючи з останнього речення і закінчуючи першим. Тоща нашу свідомість перестає стежимо за змістом і буде контролювати тільки помилки.

Порада: написавши роботу, відкладіть се па л сиг" або два. а потім перечитайте заново, у такому разі можна побачити багато "промахи", які не були помічені раніше.

Порада: трапляється так, що і роботі між словами за один пробіл, як слід, а два і навіть кілька. Волі це невеликий текст, то прибрати зайві прогалини нескладно за допомогою клавіші "Delеtе". Якщо за тест великий? Можна скористатися простою функцією в Мicrosoft Office Word: функція "Замінити" в розділі "Рецензування" вкладки "Головна". У іоле "Знайти" ставимо два пробілу. Ось так: Л у поле "Замінити на" ставимо один пробіл. Ось так:. Вибираємо операцію "Замінити ніс", та і від ко - пробіли між Словами З J л і менше. При необхідності можна повторити операцію.

Ознаками наукового стилю викладу виступає застосування спеціальної термінології, використання фраз-кліше, наприклад: "у відповідності з проанализированными фактами", "аналіз даних показав", "так", "отже", "іншими словами" та ін.

Текст роботи має бути збудований логічно, ґрунтуватися на здоровому глузді, бути послідовним, зрозумілим. Він повинен бути створений у формі міркувань і доказів, мати значеннєву закінченість і зв'язність.

Важливо розкривати значення спеціальних термінів і рідкісних слів, які можуть викликати питання у наукового керівника і членів комісії.

Наведемо приклади наукового тексту: "Зазначені суспільні відносини тісно пов'язані між собою. Їхня специфіка дозволяє об'єктивно розглядати сферу внутрішніх справ як самостійний об'єкт державного управління, тобто комплекс суспільних відносин, що виступає в якості керованої системи"

"Працівник сучасного підприємства повинен володіти стратегічним мисленням, підприємливістю, широкою ерудицією, високою культурою, здатністю адаптуватися до безперервно мінливих умов зовнішнього середовища, а головне, вмінням і бажанням найбільш повно реалізовувати свій трудовий потенціал, прагненням до його постійного розвитку. У зв'язку з цим проблема оновлення набутих знань і навичок коштує в даний час особливо гостро. Повнота і ефективність використання трудового потенціалу стають пріоритетом на всіх рівнях: підприємства, регіону, держави".

В тексті студентської роботи не рекомендується використовувати фрази зі словом "я" ("я вивчив", "я прийшов до висновку" та ін). Краще застосовувати такі словосполучення, як "є", "на нашу думку", "можна припустити", "на наш погляд" та ін. Також поруч викладачів не вітається займенник "ми". Вони, наприклад, можуть вказати, що некоректно писати "ми прийшли до висновку", "ми вважаємо". В цьому випадку слід замінити фрази на безособові висловлювання.

Таким чином, основні союзники на вашому шляху боротьби з помилками в тексті реферату, курсової та дипломної робіт-це уважність і знання правил російської мови і культури мовлення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Помилка (омана)
Як уникнути типових помилок комерційної пропозиції
Поняття судової помилки
Як уникнути зауважень по роботі
Виправлення судових помилок
Як уникнути плагіату і зауважень по роботі
Фінансова модель та обґрунтування темпу зростання. Як уникнути дефіциту або надлишку грошових коштів?
Типові помилки
Помилки у праці оператора
Помилка в кримінальному праві: поняття та види
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси