Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вибір бізнесу

Всі розглянуті типи бізнесу на перший погляд здаються дуже простими. Однак тільки глибоке вивчення кожного з них, проводяться дослідження та спостереження дозволять зробити правильний вибір для організації нового власної справи.

Перед початком власної справи слід виконати так звану маркетингову розвідку, тобто знайти свою ринкову нішу. При цьому слід звернути увагу на ряд умов:

(1) політичні фактори - стабільність політичної системи, захист власності, інвестицій;

(2) соціально-економічні - стан купівельної спроможності окремих верств суспільства, на задоволення потреб яких буде працювати ваше підприємство; тут же слід звернути увагу на можливу конкуренцію, рух інфляційних процесів, стан фінансово-кредитної системи;

(3) правові - наявність і стан законодавчої бази підприємництва.

Порядок створення нового підприємства

Порядок створення нового підприємства включає ряд обов'язкових етапів (рис. 1.1).

Рис. 1.1. Порядок створення нового підприємства

На початковому етапі створення нового підприємства визначається склад засновників, і розробляються установчі документи: статут підприємства і договір про створення і діяльність підприємства з зазначенням його організаційно-правової форми. Поряд з цим оформляється протокол № 1 зборів учасників створюваного підприємства про призначення директора і голови ревізійної комісії. Потім відкривається тимчасовий рахунок у банку, на який протягом 30 днів після реєстрації підприємства повинно надійти не менш 50% статутного капіталу. Далі підприємство реєструється за місцем свого установи в місцевому органі влади. Для державної реєстрації у відповідний орган представляються наступні документи:

(1) заява засновника (чи засновників) про реєстрацію;

(2) статут підприємства;

(3) рішення про створення підприємства (як правило, постанова зборів засновників);

(4) договір засновників про створення і діяльність підприємства;

(5) свідоцтво про сплату державного мита.

Якщо встановлений порядок створення підприємства порушений або відсутні необхідні установчі документи або подані документи не відповідають вимогам законодавства, заявнику надано право звернутися до суду, який прийме остаточне рішення.

Вага відомості про нове підприємство передається в Міністерство фінансів РФ для включення підприємства до Державного реєстру підприємстві. Тут підприємству присвоюються коди Загальноросійського класифікатора підприємств і організацій.

Наступають заключні етапи створення нового підприємства. Учасники повністю вносять свої внески (не пізніше ніж через рік після реєстрації), відкривають постійний розрахунковий рахунок у банку, реєструють підприємство в районній податковій інспекції, замовляє й отримують круглу печатку і кутовий штамп. З цього моменту підприємство починає функціонувати як самостійна юридична особа.

Якщо підприємство створюється як акціонерне товариство, його засновникам належить також здійснити підписку на акції. При відкритій підписці засновники публікують повідомлення про майбутню підписку, в якому вказують предмет, цілі і терміни діяльності майбутнього акціонерного товариства, склад засновників, дату проведення установчої конференції, намічений розмір статутного фонду, кількість і види акцій, їхню номінальну вартість, терміни початку і закінчення підписки на акції та інші необхідні відомості. Що підписалися на акції зобов'язані внести до дня скликання установчої конференції не менше 30% їх номінальної вартості. Якщо всі акції розподіляються між засновниками, то внесок повинен становити не менше 50%. Повністю викупити акції акціонер зобов'язаний не пізніше ніж через рік після реєстрації акціонерного товариства.

Потім проводиться установча конференція. В її завдання входить:

(1) створення акціонерного товариства (АТ);

(2) затвердження статуту АТ;

(3) визначення розміру статутного фонду після завершення підписки на акції;

(4) вибори керівних органів АТ та ін.

Після успішного завершення установчої конференції здійснюється реєстрація знову створеного акціонерного товариства, і воно може починати функціонувати.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Фінансова модель і вибір між двома стратегіями розвитку бізнесу
Вибір номенклатури головних і основних параметрів виробів
Малий бізнес за кордоном
Основні поняття оцінки вартості підприємства (бізнесу)
Оцінка бізнесу. Підходи і методи
Мета створення і функціонування підприємства
Створення народного підприємства і формування його статутного капіталу
Способи і порядок створення комерційних організацій
Органи охорони громадського порядку
Фактори, що визначають доцільність і можливості створення народних підприємств
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси