Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація реклами в ЗМІ

Безсумнівно, за способом поширення реклама в ЗМІ займає значне місце. Тому в класифікаційній схемі цей вид реклами ніяк не можна обійти увагою. Саме на прикладі реклами в ЗМІ можна виділити наступний рівень класифікації і говорити про типи реклами.

"Тип" (англ. type) в буквальному розумінні означає "відбиток, форма, зразок". Але коммуникативисты метою диференційованого підходу пропонують застосовувати це поняття при розгляді каналів поширення інформації (type of channel). Застосовуючи цей підхід до розгляду реклами у ЗМІ, поширюваної за допомогою різних каналів, можемо виділити:

o рекламу в газетах;

o рекламу в журналах;

o рекламу на радіо;

o рекламу на телебаченні.

Кожен тип реклами має свої особливості з точки зору розробки, подання та дієвості.

Досі класифікації реклами в ЗМІ приділялася недостатня увага. У кращому випадку мова йде про поділ реклами на пряму і непряму. Реклама в ЗМІ, з одного боку, самостійне явище, з іншого - має спільні ознаки з журналістикою. Тому і підхід до класифікації реклами повинен враховувати ці обставини. Більш того, багато дослідників так чи інакше вже визнають, що реклама є складовою частиною медіапродукту. Однак нам представляється вкрай важливим при класифікації реклами в ЗМІ враховувати також специфічні формотворчі, технічні особливості рекламних повідомлень у друкованих та електронних ЗМІ.

Форми і жанри реклами в друкованих ЗМІ

На наш погляд, класифікація реклами в друкованих ЗМІ може вестися за кількома підставами. Насамперед, мова йде про якесь формообразующем ознаці. Другий ознака для класифікації - жанрообразующие характеристики. І нарешті, третій ознака - місце і спосіб розміщення.

Класифікація за формообразующему ознакою.

Найчастіше в друкованих ЗМІ зустрічаються три форми подачі реклами, які є базовими і при продажу реклами.

Модульна реклама. Модуль - певна частина смуги, взята за мінімальна кількість площі, що може бути продано рекламодавцеві під його рекламне звернення. Як правило, смуга ділиться стандартним чином на частки: 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64 і т. д.

Іноді модуль обчислюється не за стандартно-пропорційного поділу смуги, а виходячи з прийнятої п'яти - або шестиколоночной верстки. У цьому випадку смуга ділиться на відповідну кількість колонок (п'ять або шість), а потім вже йде поділ колонок. Цей спосіб не особливо хороший для рекламних продажів, так як порушує принцип уніфікованості. Поділ на модулі, засноване на пропорційній членуванні смуги, дозволяє готувати стандартний оригінал-макет, який можна буде розмістити в газетах різних форматів. Наприклад, оригінал-макет, розрахований на 1/2 шпальти формату А4, спокійно "встане" в 1/4 смуги формату А3 або 1/8 смуги формату Л2. Така стандартизація зручна для великого рекламодавця, розміщує рекламу не в одному виданні.

Такий принцип модульного поділу в основному використовується газетами. Журнали найчастіше застосовують інший принцип модульної сітки - 1/2, 1/3 і 1/4.

Модульна реклама іноді називається ще "дисплейної", так як передбачає певну структуру рекламного повідомлення, що оформляється у вигляді оригінал-макету на комп'ютері за допомогою графічних програм.

Рубричной реклама. Будь-яка газета публікує сьогодні достатня кількість рекламних оголошень як від фізичних (приватні оголошення), так і юридичних осіб (фірми, організації). Блоки рубричной реклами можуть бути розділені за напрямками в залежності від потреб ринку: нерухомість, автомобілі, робота, матеріали та обладнання, послуги і т. д. Великі блоки можуть містити і підрубрики. Наприклад, у блоці "Нерухомість", якщо він представлений у виданні об'ємно, допускаються підрубрики, що позначають спрямованість дії: "куплю", "иродам", "обміняю", "зніму", "здам". Іноді в цій рубриці присутня так звана об'єктна рубрикація: "квартири", "гаражі", "дачі", "офіси".

Для визначення вартості рубричной реклами іноді також використовується модульна сітка, що характерно для ділових газет і журналів. Але найчастіше ціна визначається тут за квадратний сантиметр або знак, але обов'язково з урахуванням прийнятих при верстці рубричной реклами розмірів і накреслень шрифтів.

Рубричную рекламу досить часто називають Classified, або класифікована реклама.

Текстова реклама. Тут мова йде про матеріали, наближених за стилістикою до матеріалів редакційної частини газети чи журналу, але опублікованих на правах реклами. Іноді рекламодавець не хоче давати класичне рекламне звернення або публікувати оголошення в розділі рубричной реклами, але має намір детально розповісти читачеві про свій новий товар і його переваги перед аналогічним товаром конкурентів. У цьому випадку за формою подачі рекламний матеріал може бути представлений у текстовому форматі, іноді за жанром подібному з редакційними журналістськими матеріалами (стаття, інтерв'ю або навіть репортаж). Можуть бути знайдені й особливі форми подання, які ми будемо розглядати як рекламні жанрові утворення (про них мова піде нижче).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні критерії класифікації реклами
Основні види реклами та рекламних засобів
Класифікація реклами
Колаж - основний жанр друкованої реклами
Форми і жанри телевізійної реклами
Основні види реклами та рекламних засобів
Поняття та ознаки вибухового пристрою. Класифікація вибухових пристроїв
Класифікації цінних паперів за ознаками
Сутність та загальна класифікація нерухомості
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси