Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Державна громадянська служба
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Висновки

o Соціально-правовий контроль - це такий етап діяльності цивільних службовців у процесі виконання державних рішень, який спрямований на виявлення і ліквідацію відхилень від прийнятих цілей і норм. Це перевірка якості державної діяльності шляхом зіставлення фактично досягнутих результатів з тими стандартами, які були поставлені в державних рішеннях.

o Виділяють два типи соціально-правового контролю: державний і громадський (організований громадянським суспільством). Обидва типи можуть мати шість видів: представницький і фактичний, внутрішній і зовнішній, формальний і виконавський. У свою чергу, державний контроль також має дві форми: загальний (загальноросійський) і галузевий. Загальний контроль здійснюють два державних органи - Генеральна прокуратура і Рахункова палата РФ, а галузевий - федеральні міністерства.

o Генеральна прокуратура РФ є єдина федеральна централізована система органів, здійснюють від імені держави нагляд (контроль) за дотриманням Конституції РФ і виконанням законів, діючих на всій території Росії. Особливості прокурорського нагляду: по-перше, він поширюється на виконання Конституції РФ і всіх нормативних правових актів, що володіють юридичною силою закону, а по-друге, не вповноважений наглядати за вищими органами законодавчої і виконавчої влади і відповідно вищими посадовими особами держави.

o Прокурорський нагляд здійснюється зазвичай по чотирьом галузям: 1) загального нагляду; 2) нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина; 3) нагляду за виконанням законів органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання і попереднього слідства; 4) нагляду за виконанням законів адміністраціями органів і установ, що виконують покарання.

o Після прийняття у 1992 р. Федерального закону "Про прокуратуру Російської Федерації" участь прокурора у розгляді справ судами втратило значення галузі нагляду і стало вважатися особливим напрямком діяльності прокуратури. Це пов'язано з проведенням у життя принципу поділу влади, а також з тим, що органи судової влади самостійні в своїй діяльності не піднаглядні ніяким іншим органам держави.

o Рахункова палата - єдиний конституційний орган, зовнішній по відношенню до виконавчої влади, який від імені товариства повинен здійснювати контроль за діяльністю влади у сфері розпорядження державними фінансами і майном, що належать до ведення Російської Федерації.

o У Рахунковій палаті склалася єдина система контролю федерального бюджету. Вона передбачає безперервний трирічний контрольний цикл за виконанням бюджету кожного фінансового року, що складається з наступних стадій: 1) попереднього контролю проекту бюджету наступного року; 2) оперативного контролю в ході виконання бюджету поточного року; 3) комплексної документальної ревізії вже виконаного бюджету. Таким чином, протягом кожного календарного року Рахункова палата одночасно працює з бюджетами трьох років, а бюджет кожного фінансового року знаходиться в одній з фаз трирічного циклу.

o В масштабах Росії цілісна система незалежного державного фінансового контролю, складовими частинами якої були б контрольно-рахункові органи суб'єктів Федерації, ще не склалася. Представницькі органи влади окремих суб'єктів Федерації ще не скрізь усвідомили важливість і актуальність вирішення цієї проблеми.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси