Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кадастрова оцінка земельних ділянок

Згідно ст. 66 ЗК РФ ринкова вартість земельної ділянки встановлюється відповідно до Закону про оціночну діяльність. Для встановлення кадастрової вартості земельних ділянок проводиться державна кадастрова оцінка земель. Органи виконавчої влади суб'єктів РФ стверджують середній рівень кадастрової вартості з муніципального району (міського округу).

Державна кадастрова оцінка - це сукупність дій, що включають в себе: прийняття рішення про проведення державної кадастрової оцінки; формування переліку об'єктів нерухомості, що підлягають державної кадастрової оцінки; відбір виконавця робіт з визначення кадастрової вартості та укладення з ним договору па проведення оцінки; визначення кадастрової вартості та складання звіту про визначення кадастрової вартості; експертизу звіту про визначення кадастрової вартості; затвердження результатів визначення кадастрової вартості; опублікування затверджених результатів визначення кадастрової вартості; внесення результатів визначення кадастрової вартості в державний кадастр нерухомості.

Організація проведення державної кадастрової оцінки земель здійснюється Росреестром та його територіальними органами. Для проведення зазначених робіт залучаються оцінювачі або юридичні особи, які мають право на укладання договору про оцінку, згідно з вимогами, встановленими Федеральним законом від 21.07.2005 № 94-ФЗ "ПРО розміщення замовлень на поставки товарів, виконання робіт, надання послуг для державних і муніципальних потреб". Державна кадастрова оцінка земель проводиться не рідше одного разу на п'ять років для визначення кадастрової вартості земельних ділянок різного цільового призначення. Державна кадастрова оцінка земель ґрунтується на класифікації земель за цільовим призначенням та видом функціонального використання.

Державна кадастрова оцінка земель міських і сільських населених пунктів, садівничих, городницьких і дачних об'єднань здійснюється на підставі статистичного аналізу ринкових цін та іншої інформації про об'єкти нерухомості, а також інших методів масової оцінки нерухомості. Державна кадастрова оцінка сільськогосподарських угідь поза межами міських і сільських населених пунктів і земель лісового фонду здійснюється на основі капіталізації розрахункового рентного доходу. Державна кадастрова оцінка інших категорій земель поза межами міських і сільських населених пунктів здійснюється на основі капіталізації розрахункового рентного доходу або виходячи із витрат, необхідних для відтворення і (або) збереження та підтримання цінності їх природного потенціалу.

У процесі державної кадастрової оцінки земель проводиться оціночне зонування території. Оціночної зоною визнається частина земель, однорідних за цільовим призначенням, виду функціонального використання і близьких за значенням кадастрової вартості земельних ділянок. Залежно від територіальної величини оціночних зон їх межі поєднуються з межами земельних ділянок з урахуванням сформованої забудови і землекористування, розміщення лінійних об'єктів (вулиць, доріг, річок, водотоків, шляхопроводів, залізниць та ін), а також межами кадастрових районів або кадастрових кварталів. За результатами оціночного зонування складається карта (схема) оціночних зон і встановлюється кадастрова вартість одиниці площі в межах цих зон.

У разі якщо в період між датою проведення останньої державної кадастрової оцінки і датою проведення чергової державної кадастрової оцінки здійснено державний кадастровий облік раніше не врахованих об'єктів нерухомості та (або) в державний кадастр нерухомості внесено відповідні відомості при зміні якісних та (або) кількісних характеристик об'єктів нерухомості, що тягнуть за собою зміну їх кадастрової вартості, Росреестр здійснює визначення кадастрової вартості таких об'єктів нерухомості.

Відомості, використані при проведенні державної кадастрової оцінки і сформовані в результаті її проведення, становлять фонд даних державної кадастрової оцінки. В цілях ведення фонду даних державної кадастрової оцінки Росреестр забезпечує збір вихідних даних, результатів проведення державної кадастрової оцінки, а також проведення моніторингу ринку нерухомості. Порядок ведення фонду даних державної кадастрової оцінки і надання відомостей з цього фонду встановлюється уповноваженим федеральним органом, що здійснює функції з нормативно-правового регулювання оціночної діяльності.

Результати визначення кадастрової вартості можуть бути оскаржені до комісії по розгляду спорів про результати визначення кадастрової вартості (створюються на території кожного суб'єкта РФ) протягом шести місяців з дати їх внесення до державного кадастр нерухомості. Для оскарження результатів визначення кадастрової вартості заявник звертається до комісії з заявою про перегляд результатів визначення кадастрової вартості. Підставами для перегляду результатів визначення кадастрової вартості є: недостовірність відомостей про об'єкт нерухомості, використаних при визначенні кадастрової вартості; встановлення відносно об'єкта нерухомості його ринкової вартості на дату, станом на яку була встановлена його кадастрова вартість.

З метою виявлення підстав для перегляду результатів визначення кадастрової вартості об'єкта нерухомості заявник має право звернутися до замовника робіт з визначення кадастрової вартості та до органу кадастрового обліку із запитом про надання відомостей про об'єкт нерухомості, використаних при визначенні його кадастрової вартості. До заяви про перегляд кадастрової вартості додаються: кадастровий паспорт об'єкта нерухомості; нотаріально завірена копія правовстановлюючого або правоудостоверяющего документа на об'єкт нерухомості у разі, якщо заява про перегляд кадастрової вартості подається особою, яка володіє правом на об'єкт нерухомості; документи, що підтверджують недостовірність відомостей про об'єкт нерухомості, використаних при визначенні його державної кадастрової оцінки, у разі, якщо заява про перегляд кадастрової вартості подається на підставі недостовірності зазначених відомостей; звіт у разі, якщо заява про перегляд кадастрової вартості подається на підставі встановлення щодо об'єкта нерухомості його ринкової вартості; позитивний експертний висновок, підготовлений експертом або експертами саморегулівної організації оцінювачів, членом якої є оцінювач, який склав звіт про відповідність звіту про оцінку ринкової вартості об'єкта вимогам законодавства РФ про оціночної діяльності, тощо

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Технологія продажу земельних ділянок під приватизованими підприємствами
Основні методи оцінки вартості земельних ділянок
Державний кадастровий облік лісових ділянок
Припинення сервітуту земельної ділянки
Право постійного (безстрокового) користування земельною ділянкою
ПРИДБАННЯ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
Порядок продажу земельних ділянок для садівництва, городництва, особистого підсобного господарства та індивідуального житлового будівництва
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ УГОД ІЗ ЗЕМЕЛЬНИМИ ДІЛЯНКАМИ
Визнання права на земельну ділянку
ПРИПИНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ІНШИХ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси