Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Ділові комунікації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Франція

У Франції люди люблять блиснути словом, мовчазність тут не цінується. Розмова у французів має невимушений характер і відбувається з величезною швидкістю. Під час ділових прийомів до обговорення справ переходять тільки після того, як "подано кави". До цього моменту французи традиційно говорять про культуру і мистецтво. Цілком допустимо стосуватися проблем особистого життя. Перехід до розмови по суті відбувається поступово. Такий стиль спілкування в значній мірі обумовлений системою освіти, орієнтованої на виховання незалежних, вільно мислячих і висококультурних людей. Велику увагу у вищих шарах суспільства приділяють філософії, мистецтва, французької історії і культури.

Стиль підготовки французьких ділових людей до майбутніх переговорів, незважаючи на гадану загальну легковажність в справах і в житті - грунтовність і ретельне, доскональне вивчення всіх аспектів і наслідків пропозицій.

При веденні справ характерна риса французів - обережність і скупість. Вони дуже майстерно, з витонченістю відстоюють свої інтереси і позиції, не люблять безпідставно торгуватися, переговори ведуть дуже жорстко.

Французи - великі патріоти своєї батьківщини, з любов'ю відносяться до її історії, культури, мови. Тому в якості офіційної мови на переговорах з ними дуже бажано використання саме французької мови. Матеріали, використовувані на переговорах, також краще готувати на цій мові. Домовленість про зустріч, потрібно щоразу підтверджувати письмово бездоганною французькою мовою. Такими підтвердженнями не слід нехтувати, оскільки представники цієї нації не особливо відрізняються пунктуальністю і ділової педантичністю. Потрібно бути гранично уважним і обережним у цьому плані.

Італія

Ділові італійці відрізняються певною стриманістю, тобто певною мірою вони манірними. І це незважаючи на свої національні риси: експансивність, поривчастість, товариськість.

Ділові люди більш енергійні та активні на перших етапах переговорів, намагаються не затягувати рішення організаційних і формальних питань, вельми охоче погоджуються на альтернативні варіанти рішень. Часто для встановлення ділових зв'язків вдаються до послуг посередників.

Збираючись у цю країну, варто дізнатися більше про її історію та культуру. Італійці високо цінують прояв з боку іноземців поваги та інтересу до їх батьківщині, що може створити сприятливу атмосферу па ділових переговорах.

Іспанія

Іспанський бізнес дуже офіціозний. Характерні риси іспанців - серйозність, відкритість, людяність, галантність, почуття гумору.

Говорити іспанці люблять багато, а тому регламент зустрічей часто не дотримується. Точно також пунктуальність, дотримання термінів - не найпоширеніша риса іспанців. Стиль ведення переговорів з ними істотно менш динамічний, ніж, наприклад, з американцями. Існує стереотипна думка про те, що іспанці патологічно ліниві і не люблять працювати. З усією визначеністю, слід констатувати, що це глибоко помилкова думка. Просто історично склалося так, що на території Піренейського півострова па протягом багатьох століть була ареною зіткнення і змішування різних за своєї філософії культур, традицій і особливостей. Схід і Захід в Іспанії змішався у потужний самобутній "коктейль", що накладає свій відбиток на місцевий колорит в ділових переговорах і в етикеті. До речі, саме цим наші російські традиції схожі з іспанськими або, принаймні, дуже близькі.

Особливості ділового поведінки і спілкування в США, Канаді

США

Особливості поведінки ділових американців зумовлені рисами власне національного характеру, системою освіти, лідерством США у світі. З раннього дитинства у них виховують незалежність, самостійність, вміння змагатися і вигравати. Останнє притаманне будь-якому виду діяльності - роботі, спорту, відпочинку і т. д. Мірилом успіху є зароблені гроші. Цим обумовлені їх енергійність, наполегливість, владність, не завжди приветствуемая представниками інших націй. Зазначені риси чітко проявляються під час переговорів з американцями: вони наполегливо гнуть свою лінію, жорстко відстоюючи свої позиції та інтереси. Втім, можуть і люблять поторгуватися.

У стилі ділового спілкування переважають професіоналізм і компетентність. Маючи зазвичай більшу свободу у прийнятті остаточних рішень, ніж представники інших країн, американські партнери нерідко намагаються нав'язати свої правила гри, проявляючи певну агресивність і навіть грубість. На переговорах дотримуються трьох правил: аналізуй, розділяй обов'язки, перевіряй виконання.

Переговори, як правило, йдуть один на один. Пропозиції починають обговорювати з загального питання, поступово переходячи до деталей. Деталі, тобто "дрібниці", для них дуже важливі, так як немає ніяких дрібниць при організації будь-якої справи - чи то підготовка до переговорів або практична реалізація договору.

Американці живуть за розкладом, який складають на кожен день, а тому дуже пунктуальні, на ділові зустрічі ніколи не спізнюються. Час таких зустрічей і переговорів суворо обмежена - не більше години.

Канада

Канада більш схильна до церемоній, ніж США. Відмінна риса поведінки канадців у справах - консерватизм.

Офіційних мов - два: англійська і французька. Англійською говорять майже скрізь, крім провінції Квебек і деяких районів. Канадці дуже не люблять, коли їх беруть за американців. Тому той факт, що вони говорять по-англійськи, зовсім не означає, що вони вважають себе американцями.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Податкова система Італії
Міжнародний туризм в Іспанії
Галузева структура економіки Іспанії
Національні особливості ділового спілкування (етики)
Психологія ділового спілкування
Особливості взаємодії людей в спілкуванні
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси