Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості адміністративно-правового регулювання статусу та діяльності іноземних громадян та осіб без громадянства

Іноземні громадяни та особи без громадянства користуються в Російській Федерації правами і несуть обов'язки нарівні з її громадянами, за винятком випадків, передбачених федеральним законом 1128. Ст. 4]. Природно, вони зобов'язані дотримуватися законів Росії незалежно від того, проживають в ній постійно або тимчасово.

Адміністративно-правовий статус громадянина Російської Федерації іноземного громадянина має суттєві відмінності. Адміністративна правоздатність російського громадянина відрізняється від правоздатності іноземного громадянина з моменту її виникнення. У першого вона з'являється з народженням і припиняється зі смертю. Іноземний громадянин набуває обмежену правоздатність в момент отримання тимчасового дозволу на проживання. При в'їзді на територію РФ у громадянина виникає повна адміністративна правоздатність, що припиняється при його виїзді або зміну громадянства. Момент виникнення адміністративної дієздатності у іноземного громадянина визначається в залежності від характеру і змісту прав і обов'язків, які він набуває і здійснює, а також па основі міжнародних договорів.

Адміністративно-правовий статус іноземних громадян має ряд обмежень. Іноземні громадяни не наділені правами обирати й бути обраними в федеральні органи державної влади і органи державної влади суб'єктів РФ, а також брати участь у референдумі РФ і референдумах суб'єктів РФ [128. Ст. 12]. Вони не можуть призначатися на окремі посади або займатися певною діяльністю, якщо відповідно до законодавства призначення на ці посади або заняття такою діяльністю потрібно російське громадянство.

Іноземні громадяни не мають права: 1) перебувати на державній або муніципальній службі; 2) займати певні посади в складі екіпажу судна, плаваючого під Державним прапором РФ, згідно з обмеженнями, передбаченими КТМ РФ; 3) бути членом екіпажу військового корабля РФ або іншого експлуатується в некомерційних цілях судна, а також літального апарату державної чи експериментальної авіації; 4) бути командиром повітряного судна цивільної авіації; 5) бути прийнятим на роботу на об'єкти і організації, діяльність яких пов'язана із забезпеченням безпеки РФ. Порядок заміщення іноземними громадянами керівних посад в організаціях, у статутному капіталі яких більше 50% акцій чи часток належить Росії, встановлюється Урядом РФ. Іноземні громадяни не можуть бути призвані на військову службу (альтернативну цивільну службу), не можуть вступити на військову службу в добровільному порядку і не можуть бути прийняті на роботу в Збройні Сили РФ, інші війська, військові формування та органи як особи цивільного персоналу [46. Ст. 56; 128. Ст. 14, 15].

Іноземні громадяни, винні в порушенні законодавства РФ, притягаються до відповідальності згідно з цим законодавством. Іноземні громадяни, які незаконно знаходяться в Росії, підлягають обліку, фотографування та обов'язкової державної дактилоскопічної реєстрації з подальшим приміщенням отриманих відомостей у центральний банк даних, створений відповідно до федерального закону [128. Ст. 33, 26|.

Іноземні громадяни та особи без громадянства, які вчинили на території РФ про адміністративні правопорушення, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. Питання щодо адміністративної відповідальності іноземних громадян, які користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції Російської Федерації відповідно до федеральними законами та міжнародними договорами і вчинили на території Росії адміністративне правопорушення, дозволяється на основі норм міжнародного права 145. Ст. 2.6].

Кодекс РФ про адміністративні правопорушення передбачає застосування щодо іноземних громадян та осіб без громадянства заходів адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного видворення за межі Російської Федерації [45. Ст. 18.1,18.4,18.8, 18.10, 18.11]. У федеральному законодавстві встановлена у відношенні зазначених категорій громадян така міра адміністративного впливу, як анулювання (вилучення) дозволу на тимчасове проживання [128. Ст. 7].

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості адміністративно-правового статусу громадянина, іноземця та особи без громадянства
Правове регулювання сімейних відносин за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Правове регулювання відносин між членами сім'ї за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
Адміністративно-правове регулювання видів діяльності, здійснюваних людиною і громадянином як соціально-діяльнісним суб'єктом
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в сфері іноземних справ
Приміщення у спеціальні установи іноземних громадян або осіб без громадянства, які підлягають адміністративному видворенню за межі Російської Федерації (ст. 27.19 КоАП РФ)
Метод адміністративно-правового регулювання
Міжнародно-правові та конституційні основи адміністративно-правового статусу людини і громадянина
Адміністративно-правове регулювання: поняття, співвідношення із суміжними категоріями, особливості здійснення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси