Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Методи прийняття управлінських рішень
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Використання інформаційно-керуючих систем в плануванні та контролі

Для планування і контролю потрібна своєчасна, конкретна, точна інформація, ефективна по відношенню до витрат на її отримання. Незважаючи на те, що більшу частину інформації, на підставі якої приймаються управлінські рішення, отримують неформальним шляхом, в сучасній організації виникає необхідність застосування формальних методів отримання і обробки інформації.

Кількість інформації і виникають при управлінні проблеми помітно збільшуються із зростанням самої організації. Впоратися з цими потоками інформації так, щоб адміністрація могла приймати ефективні рішення і успішно вести справи організації, - в цьому і полягає мета інформаційно-керуючої системи.

Система повинна видавати інформацію про минуле, сьогодення і передбачуваному майбутньому. Вона повинна відслідковувати всі стосовні до справи події всередині організації та поза ніс. Загальна мета інформаційно-керуючої системи - полегшення ефективного виконання функцій планування, контролю і виробничої діяльності. Найважливіша се завдання - видача необхідної інформації потрібним людям в потрібний час.

Контролінг і прийняття рішень

Поява контролінгу пов'язано з необхідністю прийняття рішень в умовах динамічності ринкових відносин.

Контролінг - це концепція, спрямована на ліквідацію вузьких місць і орієнтована на майбутнє відповідно до поставленими цілями і завданнями, тобто це управління майбутнім для забезпечення тривалого й ефективного функціонування підприємства і його структурних одиниць.

Ключові завдання контролінгу - виявлення проблем і коректування діяльності підприємства для попередження кризи, контроль і регулювання, а також інформаційний супровід процесу планування. Стратегічний контролінг покликаний надавати допомогу менеджерам у прийнятті рішень щодо ефективного використання переваг підприємства і створення нових потенціалів успішної діяльності в перспективі. Служба стратегічного контролінгу виступає в якості внутрішнього консультанта менеджерів та власників підприємства при розробці стратегії, стратегічних цілей і завдань. Вона поставляє інформацію, необхідну керівництву в процесі прийняття і реалізації рішення. До основних методів контролю реалізації рішень в рамках стратегічного контролінгу можна віднести портфельний аналіз, аналіз потенціалу, аналіз кривої досвіду, аналіз сильних і слабких сторін, стратегічних розривів, метод сценаріїв і т. п.

Головне завдання поточного контролінгу - надавати допомогу менеджерам у прийнятті рішень щодо досягнення запланованих цілей, які виражаються найчастіше у вигляді кількісних значень рівнів рентабельності, ліквідності та прибутку. Поточний контролінг орієнтований на короткостроковий результат. До методів контролю реалізації рішень в рамках поточного контролінгу можна віднести ЛВС-аналіз, аналіз обсягу замовлень, аналіз величин в точці беззбитковості, метод розрахунку сум покриття, аналіз вузьких місць, аналіз відхилень та ін.

Таким чином, для ефективної реалізації управлінських рішень і досягнення запланованих результатів менеджеру необхідно здійснювати контроль виконання прийнятих рішень. У цих умовах потрібна комплексна методологія і заснований на ній інструментарій, які дозволили б визначити стабільні успіхи в сьогоденні і майбутньому. В якості такого інструмента виступає контролінг, який покликаний надавати допомогу менеджерам у процесі розробки, прийняття та реалізації управлінських рішень.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Ефективність використання корпоративних інформаційних систем
Використання системи інформаційних потоків в соціальному відродженні Росії
Контроль ефективного використання ресурсів питної води
Система управління знаннями з використанням інтелектуальних інформаційних технологій
Використання сучасних інформаційних технологій в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування
Класична (нормативну) модель прийняття рішень
Аналіз ризиків при прийнятті управлінських рішень
Економічні методи прийняття управлінських рішень
Контролінг і аудит маркетингових рішень
ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси