Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Правознавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Митні режими

Митний режим являє собою сукупність положень, визначальних статус (правове положення) товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний Кордон РФ для митних цілей. Інакше кажучи, митний режим - це сукупність вимог, закріплених у нормах права, що пред'являються до товарів залежно від цілей такого переміщення.

Стаття 155 Митного кодексу РФ передбачає чотири групи митних режимів.

1. Основні митні режими:

o випуск товарів для внутрішнього споживання;

o експорт;

o транзит товарів;

o міжнародний митний транзит.

2. Економічні митні режими:

o переробка товарів на митної території РФ;

o переробка товарів для внутрішнього споживання;

o переробка товарів поза митної території РФ;

o тимчасове ввезення;

o митний склад;

o вільна митна зона (вільний склад).

3. Завершальні митні режими:

o реімпорт:

o реекспорт товарів;

o знищення товарів;

o відмова товарів на користь держави.

4. Спеціальні митні режими:

o тимчасовий вивіз:

o безмитна торгівля;

o переміщення товарів;

o інші спеціальні митні режими.

Митний режим вільної митної зони встановлюється відповідно до законодавством РФ. Якщо митний режим особа обирає самостійно, митного оформлення та контролю переміщувані товари і транспортні засоби підлягають незалежно від його волевиявлення.

Дамо коротку характеристику деяких з них.

Випуск товарів для внутрішнього споживання - митний режим, при якому ввезені па митну територію РФ товари після завершення митного оформлення підлягають випуску без будь-яких обмежень (користування, розпорядження, володіння) і зобов'язань, тобто перестають бути "митні" (підконтрольними).

Експорт товарів - митний режим, при якому товари вивозяться за межі митної території РФ без будь-яких зобов'язань щодо їх повернення.

Реімпорт товарів - митний режим, при якому російські товари, раніше вивезені з митної території РФ відповідно до режиму експорту, ввозяться назад у встановлені терміни (не пізніше 10 років) без справляння митних платежів (мита, акцизу, ПДВ), а також без застосування до товарів заходів економічної політики.

Реекспорт товарів - митний режим, при якому іноземні товари у встановлені терміни (два роки) вивозяться з митної території РФ (згідно з режимом експорту) з поверненням ввізних митних зборів і без застосування заходів економічної політик в.

Транзит товарів - митний режим, при якому ввезені па митну територію РФ товари переміщуються під митним контролем на цій території з подальшим вивезенням за її межі без справляння митних платежів та застосування до товарів заходів економічної політики.

Тимчасове ввезення (вивезення) товарів (ст. 68 I ДО РФ) - митний режим, при якому допускається тимчасове ввезення (вивезення) товарів на митну територію РФ (або за межі митної території РФ) у встановлені терміни (до двох років) з повним або частковим звільненням від сплати митних платежів. Право власності на товари, поміщені під митний режим тимчасового ввезення (вивезення), обмежене користування такими товарами, тобто тільки вилучення їх корисних властивостей. Наприклад, по відношенню до тимчасово ввезенному автомобіля - тільки його експлуатація (використання за прямим призначенням) без передання прав на нього (оренда, продаж) іншим особам.

Митний склад - митний режим, при якому ввезені товари зберігаються в спеціально відведених місцях (складах) в межах встановлених строків (до трьох років) без справляння митних платежів та застосування до них заходів економічної політики. Товари, що підлягають вивезенню за межі митної території РФ. також можуть бути поміщені під режим митного складу.

Переробка товарів на митній території (ст. 58 ТК РФ) - митний режим, при якому іноземні товари використовуються з метою переробки на митної території РФ з подальшим вивезенням продуктів переробки у встановлені терміни за межі митної території РФ. При ввезенні іноземних товарів, так само як і при вивезенні продуктів переробки виключно у відповідності з режимом експорту, товари не підлягають оподаткуванню та застосуванню до них заходів економічної політики.

Переробка товарів поза митною територією - митний режим, при якому російські товари, що тимчасово вивозяться (у межах строків, встановлених ГТК РФ) за межі митної території РФ з метою переробки і подальшого ввезення продуктів переробки на митну територію РФ відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу. Тимчасово вивозяться для переробки товари, а також ввезені продукти їх переробки підлягають повного або часткового звільнення від сплати митних платежів і незастосування до них заходів економічної політики.

Переробка товарів під митним контролем - митний режим, при якому іноземні товари ввозяться на митну територію РФ (терміном до шести місяців) з метою їх переробки, із звільненням від ввізних митних платежів та незастосуванням до них заходів економічної політики. Продукти переробки іноземних товарів повинні бути випущені для вільного обігу на митній території або поміщені під інший митний режим.

Вільна митна юна - митний режим, при якому іноземні товари ввозяться па спеціально відведені території без справляння митних платежів та застосування до них заходів економічної політики в цілях здійснення з товарами виробничих або комерційних (торгових) операцій виключно в межах і в період перебування цих товарів на території вільної митної зони.

Вільний склад - митний режим, при якому ввезені із звільненням від митних платежів і заходів економічної політики іноземні товари розмішають у спеціальних приміщеннях або інших місцях (вільних складах) в цілях використання у виробничих або комерційних цілях у межах і в період перебування цих товарів на вільних складах. Дуже схожий з вільною митною зоною режим. Тим не менше вони мають деякі відмінності. Виходячи зі змісту статей Митного кодексу РФ до таких відмінностей можна віднести:

1) місце знаходження ввезених іноземних товарів на території вільної митної зони або приміщення вільного складу);

2) порядок встановлення або установи та ліквідації вільної митної зони та вільного складу.

Крім того, оскільки митне право розглядає вільні митні зони і вільні склади, що знаходяться поза межами митної території РФ. ввезення російських товарів на ці території розглядається як експорт, а вивіз іноземних товарів з території вільної митної зони та вільного складу на митну територію РФ розглядається на загальних підставах залежно від обраного митного режиму ввезення.

Знищення товарів - митний режим, при якому іноземні товари знищуються під митним контролем без справляння ввізного мита і податків та застосування до товарів заходів економічної політики. Знищення може проводитися як шляхом приведення товарів у стан, не придатний для використання, включаючи частини, складові ці товари (повне знищення), так і шляхом розбирання з подальшим приміщенням знищення продуктів (деталей) під інший митний режим.

Відмова від товару на користь держави - митний режим, при якому особа відмовляється від товару без справляння митних платежів, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.

Вивезення товарів для представництв РФ за кордоном - митний режим, при якому товари вивозяться за межі митної території РФ представництвами РФ (дипломатичними, торговельними, консульськими та ін) без застосування до товарів заходів економічної політики. У цьому режимі, як і в попередньому, товари вивозяться в цілях їх використання за прямим призначенням для забезпечення діяльності представництв РФ за кордоном. Товари вивозяться на весь період дії зазначених представництв.

При визначенні митних режимів використовуються терміни "товар", "російський товар", "іноземний товар". Тому пояснимо, що під російським товаром розуміється товар, виготовлений па митної території РФ для вільного обігу або вироблений в РФ. Усі інші товари, що не відповідають зазначеним вимогам, розглядаються як іноземні. Для характеристики як іноземних, так і російських товарів використовується збірне поняття "товар".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ У РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Основи митного права
Митна справа. Митні органи Російської Федерації
Форми політичного і державного режимів
Порядок визначення та заявлення митної вартості товарів
Митна справа в Росії
ОРГАНІЗАЦІЯ І ЗАКОНОДАВЧА ОСНОВА МИТНОЇ СПРАВИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
Деякі особливості здійснення митного контролю
Джерела митного права
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси