Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ

Земельний податок

Порядок обчислення і сплати податку визначено главою 31 НК РФ. Порядок сплати земельного податку реалізується нормативними правовими актами муніципальних утворень РФ.

Платниками податків податку визнаються організації та фізичні особи, які мають земельними ділянками на праві власності, праві постійного (безстрокового) користування чи праві довічного успадкованого володіння.

Об'єктом оподаткування є земельні ділянки, розташовані в межах муніципального утворення, на території якого введено податок.

Не визнаються об'єктом оподаткування:

(1) земельні ділянки, вилучені з обігу відповідно до законодавства РФ;

(2) земельні ділянки, обмежені в обороті відповідно до законодавства РФ, які зайняті особливо цінними об'єктами культурної спадщини народів РФ, об'єктами, включеними до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, історико-культурними заповідниками, об'єктами археологічної спадщини;

(3) земельні ділянки, обмежені в обороті відповідно до законодавством РФ, надані для забезпечення оборони, безпеки і митних потреб;

(4) земельні ділянки, обмежені в обороті відповідно до законодавством РФ. в межах лісового фонду;

(5) земельні ділянки, обмежені в обороті відповідно до законодавством РФ, зайняті перебувають у державній власності водними об'єктами в складі водного фонду, за винятком земельних ділянок, зайнятих відокремленими водними об'єктами.

Податкова база визначається як кадастрова вартість земельних ділянок. Податкова база зменшується на нс неоподатковувану суму в розмірі 10 тис. руб. на одного платника податків на території одного муніципального освіти щодо земельної ділянки, що перебуває у власності, постійному (безстроковому) користуванні або довічне успадкованому володінні наступних категорій платників податків:

(1) Героїв Радянського Союзу, Героїв Російської Федерації, повних кавалерів ордена Слави;

(2) інвалідів, які мають III ступінь обмеження здатності до трудової діяльності, а також осіб, які мають I та II групу інвалідності, встановлену до 1 січня 2004 року без винесення висновку про ступінь обмеження здатності до трудової діяльності;

(3) інвалідів з дитинства;

(4) ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, а також ветеранів та інвалідів бойових дій;

(5) фізичних осіб, які мають право на отримання соціальної підтримки відповідно до Закону Російської Федерації з-за технологічних катастроф;

(6) фізичних осіб, які брали у складі підрозділів особливого ризику безпосередню участь у випробуваннях ядерної і термоядерної зброї, ліквідації аварій ядерних установок на засобах озброєння і військових об'єктах;

(7) фізичних осіб, які отримали або перенесли променеву хворобу або стали інвалідами в результаті випробувань, навчань та інших робіт, пов'язаних з будь-якими видами ядерних установок, включаючи ядерну зброю і космічну техніку.

Податковим періодом визнається календарний рік.

Звітними періодами для платників податків - організацій і фізичних осіб, які є індивідуальними підприємцями, визнаються перший квартал, півріччя і дев'ять місяців календарного року.

Податкові ставки встановлюються нормативними правовими актами представницьких органів муніципальних утворень і не можуть перевищувати:

(1) 0,3% - щодо земельних ділянок, віднесених до земель сільськогосподарського призначення або до землям у складі зон сільськогосподарського використання в поселеннях і використовуються для сільськогосподарського виробництва, зайнятих житловим фондом і об'єктами інженерної інфраструктури житлово-комунального комплексу або наданих (придбаних) для житлового будівництва, особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, тваринництва і дачного господарства;

(2) 1,5 відсотка у відношенні інших земельних ділянок.

Платники податків-організації обчислюють суму податку (суму авансових платежів з податку) самостійно. Фізичні особи, які є індивідуальними підприємцями, обчислюють суму податку самостійно щодо земельних ділянок, використовуваних ними на підприємницької діяльності. Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету платниками податків, які є фізичними особами, обчислюється податковими органами.

 
< Попередня   ЗМІСТ

Схожі тими

Земельний податок
Податки на нерухомість (земельні ділянки і на житло)
Земельний податок
Земельний податок
Земельний податок
Земельний податок
Правові основи справляння земельного податку
Основні види земельної ренти
Технологія продажу земельних ділянок під приватизованими підприємствами
Податок на споживання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси