Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податок на гральний бізнес

Порядок обчислення і сплати податку визначено главою 29 НК РФ.

Податок на гральний бізнес побудований на принципово інший, ніж інші податки, основі. Суть нового підходу полягає в тому, що цей податок базується на принципі зарахований доходу, коли держава, враховуючи неможливість повного врахування всіх доходів, відмовляється від нього і встановлює податок виходячи з розрахунку можливого доходу різних видів ігрових закладів, примушуючи платника податків сплачувати податок виходячи з умовно визначеного доходу. Природно, що дохід в цьому випадку не може бути податковою базою, і об'єктом оподаткування цим податком є принципово інші показники, не пов'язані безпосередньо з фінансово-господарською діяльністю.

За вказаною податку об'єкт оподаткування в силу специфіки даного виду оподаткування збігається з податковою базою.

Відповідно до чинним федеральним законодавством податком на гральний бізнес обкладаються наступні види об'єктів грального бізнесу: ігрові столи, призначені для проведення азартних ігор; ігрові автомати, каси тоталізаторів, а також каси букмекерських контор.

Для повного обліку об'єктів оподаткування законодавство встановило обов'язкову реєстрацію грального бізнесу в органах Федеральної податкової служби за місцем знаходження об'єктів за два робочих дні до моменту їх встановлення з обов'язковим отриманням в податкових органах свідоцтва про реєстрацію. При цьому платники податків зобов'язані зберігати в гральному закладі копію свідоцтва про реєстрацію загальної кількості об'єктів оподаткування кожного виду об'єктів грального бізнесу.

Якщо в гральному закладі змінюється кількість об'єктів оподаткування будь-якого виду об'єктів грального бізнесу, то на платника податків покладено законом обов'язок зареєструвати даний факт у податковому органі не пізніше ніж за два робочих дні до дати установки або вибуття цього об'єкта з отриманням свідоцтва про реєстрацію або внесенням зміни в раніше видане свідоцтво.

Якщо в ході перевірки податковий орган виявить наявність на території грального закладу незареєстрованих об'єктів оподаткування або недотримання платником податку встановленого порядку сплати податку більше двох разів протягом календарного року, це може стати підставою для постановки податковим органом питання про відкликання ліцензії на здійснення підприємницької діяльності у сфері грального бізнесу.

Платниками податку на гральний бізнес виступають організації, які по російському законодавству юридичними особами і які здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу, їх філії та представництва, які мають окремий баланс і розрахунковий або поточний рахунок. Фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу, також є платниками податку на гральний бізнес.

Ставки податку на кожен об'єкт оподаткування можуть варіюватися в межах:

(1) за один ігровий стіл - від 25 000 до 125 000 руб.;

(2) за один ігровий автомат - від 1500 до 7500 рублів;

(3) за одну касу тоталізатора або одну касу букмекерської контори - від 25 000 до 125 000 руб.

Конкретну ставку встановлюють законодавчі органи суб'єктів РФ. Якщо суб'єктом РФ конкретні розміри ставок податку не встановлені, для його обчислення і сплати застосовуються мінімальні розміри ставок податку, встановлені федеральним законодавством.

Підлягають внесенню до бюджетів суб'єктів Федерації суми визначаються платником податку самостійно виходячи з кількості зареєстрованих об'єктів оподаткування і відповідних ставок податку.

Податковий період - календарний місяць.

Сума податку вноситься до відповідного бюджету щомісяця. Не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним місяцем, платник податків зобов'язаний подати до податкового органу за місцем реєстрації об'єктів оподаткування розрахунок сум податку з урахуванням зміни кількості або видів об'єктів оподаткування. У ці ж терміни платник податків зобов'язаний сплатити податок до бюджету в розмірі 1/2 річної суми встановленого податку з урахуванням зміни кількості або видів об'єктів оподаткування.

Нерідко гральні заклади, крім основної діяльності, здійснюють іншу підприємницьку діяльність, не відноситься до грального бізнесу. У цьому випадку російське податкове законодавство зобов'язує гральний заклад вести роздільний облік доходів від цих видів діяльності і сплачувати з них податки у відповідності з російським податковим законодавством.

При установці нового об'єкта оподаткування (нові столи, ігрові автомати, каси букмекерських контор або тоталізаторів) до 15-го числа поточного місяця сума податку обчислюється за повний поточний місяць, після 15-го числа - за половину поточного місяця

При вибутті об'єкта оподаткування до 15-го числа поточного місяця сума податку обчислюється за половину поточного місяця, після 15-го числа - за повний поточний місяць.

Сума сплаченого до бюджету податку на гральний бізнес включається платником податку до складу витрат, пов'язаних із здійсненням даного виду підприємницької діяльності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Податок на гральний бізнес
Податок на гральний бізнес
Порушення порядку реєстрації об'єктів грального бізнесу.
Податок на бізнес (професійний податок - taxe professionnelle)
Малий бізнес за кордоном
Основні поняття оцінки вартості підприємства (бізнесу)
Податок на споживання
Оцінка бізнесу. Підходи і методи
Деталізація описів бізнес-процесів на рівні підрозділів
Транспортний податок
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси