Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Ентузіаст

Стиль етично-відповідальний

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, екстраверсія, раціональність.

Під час переговорів такий особистісний стиль вельми ефективний на перших етапах встановлення контактів. У стилістиці етично-відповідального ставлення до партнерів вдало поєднуються екстраверсія, сенсорика, етика та раціональність, що дає можливість знайти шлях до серця самих різних партнерів. Цей экстравертно-відчуває тип раціональний і тому на відміну від Політика здатний тонко враховувати нюанси бажань і настроїв різних партнерів, м'яко лавіруючи в переговорних диспозиціях.

Ентузіаст на переговорах завдяки своїй вираженою раціональності дужче за інших прихильний традиціям і ритуалам, розпорядку і організації. Він відповідально підходить до всіх питань, прагнучи продемонструвати партнерам об'єктивність і виваженість своєї позиції, а схильність до етики зумовлює м'якість його звернення. Це ідеально підходить для моделі принципових переговорів, де необхідно бути "м'яким зовні і жорстким всередині" (хоча Ентузіасту деколи складно зберігати внутрішню жорсткість).

Переваги стилю. Позитивними якостями розглянутого переговорного стилю є його самокритичність і виражений орієнтир на високі професійні стандарти поведінки за столом переговорів. Ентузіаст критично ставиться до власної поведінки і намагається компенсувати будь-які свої промахи. Він добре уявляє, що треба і не треба робити на переговорах, однак саме ця націленість на ідеал його часто підводить: захопленість самовдосконаленням відволікає Ентузіаста від реальних переговорних проблем.

Багато уваги Ентузіаст відводить процесу підготовки і планування переговорів: його переговорний досьє завжди в ідеальному порядку, в ньому знаходяться всі необхідні матеріали по кожному пункту порядку денного. Однак у цього позитивного якості є й зворотний бік: якщо за столом переговорів щось трапляється не за розкладом, Ентузіаст здатний сильно засмутитися і навіть розгубитися. Потреба в "правильності" визначає і те, як він ставиться до виконання своїх обов'язків: це один із самих надійних партнерів, для якого почуття відповідальності є визначальним.

Проблемні зони стилю. Прагнення до гармонії і злагоди часом змушує Ентузіаста забути про особисті цілі, а м'якість і дбайливість змушують жертвувати власними потребами в ім'я потреб інших людей. Він здатний накопичувати негативні емоції, сильно переживати невдачі і промахи.

Етично-відповідальний стиль може бути одним з найбільш ефективних на переговорах зі складними опонентами, які потребують особливої уваги (наприклад, якщо керівник делегації з іншого боку - жінка), його ідеально доповнює мислитель-інтроверт, здатний скоректувати позицію Ентузіаста, звернувши пильний погляд на власні прагматичні цілі. Психологи вважають, що цей стиль був характерний для Ю. М. Лужкова. Екс-міністр транспорту В. Е. Левітін за столом переговорів також демонстрував всі переваги етично-відповідального стилю. Його улюблений вислів: "Справа має відповідати можливостям, дія повинна відповідати часу".

- Зберігач

Стиль обережно-консервативний

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, інтроверсія, раціональність.

Під час переговорів обережно-консервативний стиль більшою мірою характерний для радників та експертів, які працюють "за лаштунками". Керівники цінують таких помічників за їх акуратність і поступливість, вірність і організованість. Зміст їх професійної діяльності - служіння іншим (етика), і вони роблять це розмірено і організовано (раціональність).

Переваги стилю. Позитивною стороною даного стилю є виражене почуття обов'язку, пунктуальність, відповідальність і обов'язковість. Зберігач надзвичайно серйозно ставиться до своїх обіцянок та зобов'язань, що часто призводить до зловживань з боку партнерів. За столом переговорів від нього віє приємним спокоєм і стриманістю, він демонструє м'якість у стосунках партнерів, навіть якщо в глибині душі ставиться до них досить критично. В процесі комунікацій Зберігач прагне до обережним і точним формулюванням, не намагається форсувати події і стосунки з людьми, але якщо відносини з партнерами складаються успішно, то більше, ніж всі інші переговорники, схильний їх підтримувати з почуття обов'язку.

Справа в тому, що интровертно-відчуваючий тип, за типологією К. Р. Юнга, сприймає образ партнера вельми суб'єктивно: його відчуття не стільки відтворюють цей образ, скільки покривають його осадом стародавнього і навіть прийдешнього суб'єктивного досвіду (внутрішні передчуття). Від цього просте чуттєве враження розвивається в глибину, виконану передчуттів і передбачень (тоді як экстравертное відчуття схоплює миттєве і виставлене напоказ буття речей).

До безперечних достоїнств обережно-консервативного стилю відносять організованість і практичність, прагнення підкоритися порядку порядку денного і слідувати інструкціям. Однак від Зберігача не варто чекати ініціативи й творчого ставлення до виникаючих питань, він воліє надійні, перевірені методи буквально у всьому, старанно уникаючи ризику. Він здатний розгубитися, зіткнувшись з неприємними несподіванками або виявивши збій в установленому порядку речей. Багатьом людям така поведінка здається надмірно обережним.

Проблемні зони стилю. На партнерів Зберігач може зробити дуже важке враження через його надмірну серйозність і підвищеної обережності. В такому випадку необхідно компенсувати цей стиль, запросивши до складу делегації більш гнучких та ініціативних екстравертів. Колеги часто критикують Зберігача за те, що він затягує переговори, надто зволікає, сповнений негативних передчуттів і надмірно холодний у спілкуванні.

Обережно-консервативний стиль незамінний для помічника керівника делегації на переговорах, але тільки в тих випадках, коли той сам не є консерватором, а, навпаки, схильний до імпровізацій і спонтанності. Зберігач ідеально доповнює Маршала і Політика.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Гнучкі переговорники: Політик, Ентузіаст, Хранитель і Посередник
Хранителі заарештованого чи спірного майна
Гнучкі переговорники: Політик, Ентузіаст, Хранитель і Посередник
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси