Меню
Головна
 
Головна arrow Психологія arrow Конфліктологія в соціальній роботі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості роботи з дітьми, батьками і вчителями

Правова база соціального захисту підростаючого покоління, існуюча в Росії, недосконала.

Плата за утримання дітей в яслах і дитячих садах диференційована залежно від добробуту батьків: соціально незахищені особи зовсім звільнені від неї. Час перебування дітей у дошкільних установах варіюється в залежності від потреб і можливостей сім'ї.

Виховання в дитячих установах будується у відповідності з апробованими програмами. Його необхідними елементами є навчання дітей спілкуванню, діяльності у складі групи, підготовка до вступу у школу.

Соціальний захист дошкільнят здійснюється у взаємодії з медициною, педагогікою, виробництвом. Органи соціального захисту населення сприяють оздоровленню та лікуванню дошкільнят, для чого надаються пільгові умови для перебування дошкільнят у санаторіях, на літніх дачах.

Виховання дошкільнят вирішує завдання їх соціалізації. Діти засвоюють правила поведінки, включаються в групову діяльність, опановують початками культури.

Широке коло заходів передбачено для дітей з відхиленнями у здоров'ї та розвитку. Існують спеціалізовані дитячі садки, стратегічна мета яких - підготовка дітей до навчання в масовій школі. Деякі дошкільники із сильними порушеннями здоров'я готуються до навчання в спеціальній школі.

Соціальні служби великих виробництв приймають діяльну участь у соціальному захисті дошкільнят. Система соціального захисту школярів органічно включає різноманітні заходи, що проводяться в школі і позашкільних закладах, роботу з сім'єю та громадськістю. Основним результатом цієї діяльності є формування соціальної захищеності школярів стійкого психічного стану, що включає впевненість в успішному соціально-професійному самовизначенні, а також ефективна соціалізація. Соціально-педагогічна робота сприяє включення в продуктивну працю, в систему безперервної освіти.

Соціальна захищеність школярів формується, наприклад, шляхом диференціації індивідуальних планів розвитку особистості, навчальних завдань, освіти. В результаті диференціації освіти школярі здобувають знання, достатні для реалізації їх професійних намірів, пізнавальних інтересів.

Соціально-педагогічні підструктури беруть активну участь у плануванні загальноосвітньої (наприклад, фізико-математична, біологічна, гуманітарна та ін), трудової (наприклад, промислова, сільськогосподарська, сфери обслуговування), професійною (наприклад, слюсарна, токарна, медична, педагогічна та ін.) диференціації.

Завдання диференціації освіти вимагає збільшення типів шкіл, закладів освіти. Ця робота ведеться, але такими повільними темпами, що ефект від цих заходів з'явиться дуже скоро.

Рівень внутрішкільного диференціації теж знизився, так як зменшилася кількість факультативів і погіршилася забезпеченість шкіл навчальним обладнанням.

Соціальний захист дитинства включає в себе попередження педагогічного травматизму. Соціальна робота такого плану носить профілактичний і терапевтичний характер. Широко використовується практична соціально-психологічна робота.

Останнім часом зростають вимоги до дітей, але змінюються способи впливу на них, методи виховання. Тепер до успіху в роботі ведуть не стільки вказівки, розпорядження, накази, скільки логіка переконання, приклад. А це висуває підвищені вимоги до інтелекту, ерудиції педагога, до його психолого-педагогічної підготовки. Виникає внутрішній конфлікт: необхідно, незважаючи на об'єктивні труднощі, невпинно працювати над собою, удосконалювати свою професійну майстерність та вміння працювати з дітьми. Але не всі учасники контакту це розуміють. Виникають сутички між викладачами і студентами, вчителями та школярами, нерідко переростають у конфлікт.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Правовідносини між батьками і дітьми
Правовідносини між батьками і дітьми
ПРАВОВІ ВІДНОСИНИ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ
Діяльність вчителя та учнів у процесі навчання
Консультування та групова робота з дітьми
Особливості роботи з людьми із соматичними та психічними розладами
Особливості консультування батьків при вирішенні проблем дитячого розвитку
Правовідносини батьків і дітей
Особливості трудового договору з працівниками, зайнятими на підземних роботах
Обов'язки батьків і дітей. Відповідальність батьків за неналежне виховання дітей
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси