Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Державна громадянська служба
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Висновки

o Правоохоронна служба - вид федеральної державної служби, що представляє собою професійну службову діяльність громадян на посадах правоохоронної служби в державних органах, які здійснюють функції по забезпеченню безпеки, законності і правопорядку, боротьби зі злочинністю, захисту прав і свобод людини і громадянина. Таким громадянам присвоюються спеціальні звання.

o Міністр внутрішніх справ підписав у 2009 р. наказ, яким ввів обов'язкові заліки на знання законів і відомчих нормативних документів для працівників міліції при переведенні їх на іншу посаду. Причому необов'язково людина має йти на підвищення, місце може бути рівнозначним, але від знання законів це не звільняє.

o В МВС, крім заліків, вирішено ввести кваліфікаційні іспити. Нові керівники поліцейських підрозділів зможуть вступити на посаду тільки після успішного проходження відповідних тестів. Важливим нововведенням стало також запровадження інституту особистої поруки, який повинен підвищити відповідальність керівників за прийняті ними кадрові рішення. Крім того, в практику підбору кадрів активно впроваджуються спеціальні психофізіологічні дослідження з використанням поліграфічних пристроїв.

o В останні роки у внутрішніх військах, як і у Збройних силах, здійснювався поступовий перехід на комплектування підрозділів і частин військовослужбовцями за контрактом, а також перешикування дивизионно-полкової структури на бригадно-батальйонну. Рішенням Ради Безпеки, затвердженим 1 травня 2009 р. Президентом РФ, встановлена штатна чисельність внутрішніх військ на 1 січня 2016 р. - 170 000 осіб.

o Скорочення чисельності службовців в органах внутрішніх справ має відбутися на 20%. Якщо зараз тут налічується 1 400 000 співробітників, то до 2016 р. повинен бути звільнений кожен п'ятий, і тоді загальна чисельність становитиме близько мільйона осіб. За рахунок такої оптимізації збільшиться грошове забезпечення залишаються.

o Поліція призначена для захисту життя, здоров'я, прав і свобод громадян Російської Федерації. Вона є складовою частиною єдиної централізованої системи федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ.

o Співробітникові поліції забороняється перебувати в політичних партіях, матеріально підтримувати та брати участь в їх діяльності. Разом з тим він має виявляти повагу до національних звичаїв і традицій, сприяти міжнаціональному і міжконфесійному порозумінню.

o Співробітником поліції є громадянин Російської Федерації, який здійснює службову діяльність на посаді федеральної державної служби в органах внутрішніх справ і яким у встановленому порядку присвоєно спеціальне звання. Йому видається службове посвідчення, спеціальний жетон з особистим номером і нагрудний значок. Спеціальні звання начальницького складу поліції є довічними.

o Окремі посади в поліції можуть заметаться федеральними державними цивільними службовцями.

o Законні вимоги співробітника поліції обов'язкові для виконання громадянами і посадовими особами.

o Співробітники поліції з метою представництва і захисту своїх соціально-трудових прав і інтересів мають право об'єднуватися або вступати в професійні спілки (асоціації).

o На службу в поліцію мають право вступати громадяни не молодше 18 років і не старше 35 років незалежно від статі, раси, національності, походження, майнового і посадового положення, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, володіють державною мовою Російської Федерації, що мають освіту не нижче середнього (повного) загального, здатні але своїх особистими і діловими якостями, фізичною підготовкою і станом здоров'я виконувати службові обов'язки співробітника поліції. На працівника оформляється особова справа і він приймає Присягу працівника органу внутрішніх справ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси