Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Правоохоронні органи Російської Федерації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Державна фельд'єгерська служба Російської Федерації

Фельд'єгерська служба була створена в Росії за Указом Імператора Павла I від 17 грудня 1796 р. Державна Військова колегія, вислухавши пропозицію її президента, виділила штат у складі одного офіцера і 30 фельд'єгерів. Згодом чисельний склад Фельд'єгерського корпусу був розширений. У його повноваження входили доставка важливих документів, а також супровід державних посадових осіб.

У перші роки Радянської влади була утворена Служба зовнішньої зв'язку при Управлінні по командному складу Всеросійського Головного штабу. До її складу входили фельд'єгеря, які забезпечували доставку документів у період Громадянської війни. При Управлінні справами Раднаркому діяла Військова команда самокатчиков, співробітники якої доставляли кореспонденцію в столичні органи влади.

У 1939 р. фельд'єгерська служба була розділена на дві гілки. У компетенцію Відділу фельд'єгерського зв'язку НКВС входило обслуговування найважливіших державних і партійних органів. Доставка іншої кореспонденції здійснювалася підрозділами Наркомату зв'язку.

У наступні роки фельд'єгерська служба кілька разів реорганізовувалася, оскільки виникали нові потреби у забезпеченні доставки спеціальної кореспонденції.

Постановою Уряду РРФСР від 25.11.1991 № 19 "Про Державну фельд'єгерську службу РРФСР" на базі підрозділів фельд'єгерської служби Міністерства зв'язку УРСР була утворена Державна фельд'єгерська служба РРФСР. Державна фельд'єгерська служба Росії створена 2.1 січня 1995 р. (Указ Президента РФ від 24.01.1995 № 67).

Відповідно до Положення про державну фельд'єгерську службу Російської Федерації (затверджено Указом Президента РФ від 13.08.2004 № 1074) ГФС Росії є федеральним органом виконавчої влади, що здійснює спеціальні функції у сфері забезпечення федеральної фельд'єгерського зв'язку в Російській Федерації.

Віднесення ГФС Росії до числа правоохоронних органів обумовлено тим, що дана служба є складовою частиною системи сил і засобів забезпечення безпеки Російської Федерації.

Основними завданнями ГФС Росії є:

- забезпечення оперативної доставки та гарантованого збереження відправлень особливої важливості, цілком таємних, секретних та інших службових відправлень;

- доставка кореспонденції за кордон, а також технічної документації та зразків промислових виробів;

- доставка кореспонденції глав іноземних держав і глав урядів зарубіжних держав, органів державної влади держав - учасників Угоди про міжурядової фельд'єгерського зв'язку від 27 березня 1997 р.;

- доставка кореспонденції органів СНД, розташованих на території РФ;

- вирішення інших завдань у встановленій сфері діяльності.

При вирішенні своїх завдань ГФС Росії здійснює такі повноваження:

- реалізує заходи по встановленню, вдосконалення і розвитку мережі фельд'єгерських маршрутів;

- виконує контроль за дотриманням тарифів на послуги фельд'єгерського зв'язку;

- розробляє і здійснює у взаємодії із зацікавленими державними органами заходів щодо забезпечення збереження і надійної захисту доставленої кореспонденції, а також власної безпеки;

- забезпечує в межах своєї компетенції захист відомостей, складових державну і іншу охоронювану законом таємницю;

- взаємодіє з організаціями поштового та спеціального зв'язку, підрозділами фельдъегерско-поштового зв'язку Міноборони Росії, а також з органами фельд'єгерського зв'язку держав - учасників Угоди про міжурядової фельд'єгерського зв'язку;

- взаємодіє з органами державної влади іноземних держав і міжнародними організаціями з питань, що належать до встановленій сфері діяльності;

- здійснює інші повноваження у відповідності з чинним законодавством.

ГФС Росії очолює Директор ГФС Росії. Він призначається на посаду і звільняється від посади Президентом РФ. В своєму підпорядкуванні він має кількох заступників, які також призначаються на посаду Президентом РФ.

Директор ГФС Росії організує роботу органів ГФС Росії, взаємодія з іншими структурами, інформує Президента РФ і Уряд РФ про виконання завдань у встановленій сфері діяльності, а також здійснює інші повноваження.

Центральний апарат ГФС Росії включає в себе:

- управління планування та організації службової діяльності;

- управління кадрового та спеціального забезпечення;

- управління тилового забезпечення;

- управління справами;

- групу радників, консультантів і помічників директора.

Також в систему ГФС Росії входять територіальні органи (управління по федеральним округах, регіональні управління, відділи, відділення) і підвідомчі організації.

ГФС Росії здійснює свою діяльність у взаємодії з іншими федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та іншими організаціями.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основи кадрової роботи в державній і муніципальної службі в Російській Федерації
Система державної служби Російської Федерації
Державна метрологічна служба в Російській Федерації
Державно-політичний розвиток Російської Федерації в 1991-2009 роках
Адміністративно-правове управління і регулювання у сфері захисту та охорони Державної кордону Російської Федерації
ВІДРОДЖЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ І СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ (1991-2012 рр..)
Органи федеральної фельд'єгерського зв'язку
Державний устрій Російської Федерації
ОРГАНИ ПО ОХОРОНІ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Федеральна служба охорони Російської Федерації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси