Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вплив підтримуючих галузей

Спочатку (у 1950-1960-х рр.) італійські виробники залежали від іноземних постачальників, так як доводилося завозити обладнання. З часом вони навчилися модифікувати імпортне обладнання, і вже в 1970 р. ситуація радикально змінилася: виробники обладнання стали експортувати свою продукцію. У 1980-х рр. існувало 200 компаній по виробництву устаткування (понад 60% були розташовані р. Сассуоло). Багато з них створювалися колишніми службовцями фірм, що виробляли плитку. По суті відбувалося утворення конкурентоспроможних фірм - постачальників обладнання шляхом їх виділення з фірм-покупців.

Концентрація виробництва плитки в невеликому місті сприяла створенню інших підтримуючих компаній: виробників форм, глазурі, пакувальних матеріалів, а також фірм, які пропонували послуги по транспортуванню, комерційної та рекламної діяльності, дослідженням внутрішнього і зовнішнього ринків, дизайну. В 1976 р. був заснований Науковий центр кераміки р. в Болонья.

Таким чином, завоювання світового ринку італійської кахельною плиткою передувала, з одного боку, підтримка виробництва готового товару з боку виробників тієї продукції, яка формує якість (сировини, устаткування), а з іншого - услугодателей, що забезпечують просування товару на ринок.

Сукупність споріднених і підтримуючих галузей М. Портер назвав "кластером" (пучком).

Кластери характеризуються наступними ознаками:

1) локалізовані на якійсь обмеженій території: в районі країни або невеликій державі (Фінляндія, Швеція);

2) розвиваються в районах, які традиційно спеціалізуються на виробництві якого-небудь матеріального або інтелектуального продукту;

3) неймовірно широкий склад учасників. Компанії готового продукту - це лише видима частина айсберга. Значущий учасник кластера - держава, яка створює особливий режим сприяння, а в суб'єктах господарської діяльності - місцева адміністрація - "держава "на місцях";

4) наявність на території закладів по підготовці кваліфікованих робітників-фахівців і наукових працівників.

Поява кластерів викликається глобальною конкуренцією. Оскільки можливості компаній-одинаків обмежені, то вони прагнуть виступати з іншими фірмами, державою і науковими організаціями єдиним фронтом.

Створення кластерів, подібних керамічної в Італії, - актуальне завдання будь-якої країни.

Сьогоднішній зліт легкої промисловості в Китаї - це результат розвитку регіональних кластерів: взуттєвих, текстильних, керамічних та ін. Один із кластерів створений в провінції Гуанчжоу. Діяльність у кластері допомагає компаніям досягти максимального конкурентної переваги в результаті концентрації в одному місці кваліфікованої робочої сили, постійних інновацій, колективного відстеження попиту, економії на витратах і т. д.

Подальшим розвитком кластерного підходу є технологічні парки (технопарки). Вони являють собою форму організації інноваційної діяльності, спрямованої на створення і комерційну реалізацію науково-технічної продукції. Технопарки створюються за рішенням уряду на базі наукових центрів федерального значення. Ідея технопарку блискуче здійснена в Силіконовій долині в США. Там вдало поєдналися система освіти, науковий центр, техніко-впроваджувальні підприємницькі структури.

У Силіконовій долині діють понад трьох тисяч фірм. Сотні з них випускають комп'ютери, близько тисячі спеціалізуються на програмному забезпеченні. Тут працюють близько 40% американських інженерів, зайнятих у сфері інформаційних технологій. Силіконові долини близько 15 років функціонують в Китаї та Індії.

Розвиток технопарків у Росії - це рішення одвічної проблеми: вміння наукових розробок на ринок технологій завдяки тісному зв'язку наукових установ та промисловості. У нашій країні проектується цілий ряд технопарків. Один з них - наукоград в підмосковній Дубні. У Підмосков'ї - в Сколково - планується створити "російську Силіконову долину".

Згідно з Федеральним законом інноград " Сколково - це спеціально відведена територія, на якій створюються особливі умови для досліджень і розробок по ряду напрямків: 1) енергоефективність та енергозбереження: 2) ядерна технологія; 3) космічні технології (насамперед у сфері телекомунікацій та навігаційних систем); 4) медичні технології (обладнання, ліки); 5) стратегічні комп'ютерні технології і програмне забезпечення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Корпоративний кінотеатр як елемент внутрішньої підтримує комунікації
Хімічні аварійні впливу
Базисні, ключові, підтримують логістичні функції
Базисні, ключові, підтримують логістичні функції
Підтримувальна та інноваційна комунікації
Галузь права: підстави класифікація
Психологічні методи переконуючого впливу
Підтримуюча функція сім'ї в індустріальному суспільстві
Вплив на людину іонізуючих випромінювань та інших небезпечних факторів
п'ятий. ЗАХИСТ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ВІД ЕНЕРГЕТИЧНИХ ВПЛИВІВ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси