Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Експертиза і контроль екологічності та безпеки

Екологічна експертиза

Нормативними показниками екологічності підприємств, транспортних засобів, виробничого обладнання і технологічних процесів є ГДВ в атмосферу, ГДС у гідросферу, а також нормативи освіти та ліміти розміщення відходів. До нормативним показникам екологічності технічних систем відносяться також допустимих рівнів фізичних впливів (шуму, вібрації, ЭПМ тощо), що забезпечують ПДУ в сельбищних зонах. Нормативні показники є основою для проведення екологічної експертизи. Реалізація нормативних показників досягається шляхом підвищення екологічності проектів промислових об'єктів, обладнання та технологічних процесів [3].

Екологічна експертиза техніки, технологій, матеріалів може бути громадською і державною. Державна екологічна експертиза нової продукції - розгляд документації (або зразків нової продукції, що проводиться експертними підрозділами органів державного управління в області природокористування і охорони навколишнього середовища па федеральному, республіканському та регіональному (територіальному) рівнях.

Громадська екологічна експертиза проводиться громадськими організаціями (об'єднаннями), основним напрямом діяльності яких є охорона навколишнього природного середовища, в тому числі проведення екологічної експертизи, і які зареєстровані в установленому порядку.

Мета екологічної експертизи нової продукції - попередження можливого перевищення допустимого рівня шкідливого впливу на навколишнє середовище в процесі її виробництва, експлуатації (використання), переробки або знищення. Головне завдання екологічної експертизи - визначення повноти та достатності заходів та забезпечення необхідного рівня екологічної безпеки нової продукції при її розробці, в тому числі: проводять екологічну експертизу органів Ростехнагляду.

Громадська екологічна експертиза проводиться до проведення державної екологічної експертизи, одночасно з нею або після. Громадська екологічна експертиза може проводитися незалежно від проведення державної екологічної експертизи тих же об'єктів екологічної експертизи.

Екологічний контроль на підприємстві

Його головне завдання - оцінка стану природних середовищ, на які підприємство надає негативний вплив, включаючи території, що до нього прилягають.

З 2000 р. згідно з ГОСТ Р 51379-99 введений енергетичний паспорт промислового споживача паливно-енергетичних ресурсів. Його розробка і ведення покладаються на організацію - споживача енергії. Заповнюється він за результатами відповідного обстеження силами або самого споживача, або зовнішньої організації (енергонагляду або аудиторською). У паспорт включаються загальні відомості про споживача, відомості про споживання окремо електроенергії, теплової енергії, котельно-пічного та моторного палива; заходи з енергозбереження та підвищення ефективності використання енергії, а також висновки. З 2000 р. введено в дію ГОСТ Р17.0.0.06 2000 "Екологічний паспорт природопользователя". Він являє собою документ, який містить інформацію про рівень використання природопользователем ресурсів (природних, вторинних і ін) і ступеня впливу його виробництв на навколишнє природне середовище, а також відомості про дозволи на право природокористування, нормативах впливів і розміри платежів за забруднення навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів.

Стандарт встановлює основні положення щодо побудови, викладу, оформлення та заповнення типових форм екологічного паспорта природопользователя і рекомендується для розробки і ведення юридичними особами, незалежно від форм власності, що здійснюють господарську чи інші види діяльності роблять вплив на навколишнє природне середовище на території РФ.

Відповідальність за заповнення екологічного паспорта песет керівник організації, контроль за правильністю його заповнення і ведення територіальний орган МПР Росії. Дані паспорта можуть використовуватися для розробки проектів ГДВ, ГДС, лімітів розміщення відходів, а також для заповнення форм статистичної звітності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Контроль вимог безпеки та екологічності при експлуатації обладнання
Критерії комфортності, безпеки, екологічності та негативності техносфери
Експертизи та дослідження при здійсненні митного контролю
Екологічна експертиза
Державна екологічна експертиза
Судові екологічні експертизи
Організаційно-правові форми екологічного контролю
Відомчий екологічний контроль
Екологічна освіта
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси