Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Безпечна експлуатація холодильних установок

Вимоги до розміщення обладнання та виробничої санітарії машинних (апаратних) відділень

Обладнання холодильної установки може розміщуватися:

1) у спеціальному приміщенні - машинному або апаратному відділенні;

2) у приміщенні споживачів холоду;

3) на відкритому майданчику.

Приміщення машинного і апаратного відділень не повинні розташовуватися або в окремо розташованій будівлі, або вбудовані в будівлю холодильника і відокремлені капітальною стіною без віконних і дверних прорізів. Забороняється розміщення машинного (апаратного) відділення у підвальних і цокольних поверхах. Огороджувальні конструкції будівель машинного і апаратного відділень аміачних холодильних установок повинні мати легко скидаються елементи загальною площею не менше 0,05 м2 на 1 м3 об'єму будівлі. Віконні рами повинні бути засклені звичайним віконним склом. Машинне відділення повинно розташовуватися на першому поверсі і над ним не дозволяється розташовувати приміщення з постійними робочими місцями та побутові приміщення. Двері повинні відкриватися назовні. Поза приміщення біля виходів з компресорного цеху на стіні монтується кнопка аварійного відключення усього обладнання холодильної установки. Одночасно із зупинкою компресорів, насосів включається аварійна вентиляція від окремого джерела живлення, а також світлова сигналізація. Общеобменная і аварійна вентиляції повинні мати ручні пускові пристрої всередині вентильованих приміщень.

Підлогу компресорного цеху повинен бути рівний неслизький і зроблений з вогнетривкого і неискрящегося матеріалу. Канали, приямки в приміщеннях, де встановлено обладнання, повинні закриватися врівень з підлогою знімними плитами або металевими рифленими листами з лакофарбовим покриттям.

Фундаменти під компресори (агрегати) знаходяться окремо від фундаментів стін або колон будівлі машинного відділення.

Трубопроводи для холодильних установок повинні мати найменшу протяжність, при цьому їх прокладання по території підприємства роблять тільки над землею. Забороняється прокладання трубопроводів через побутові, підсобні, адміністративні та інші приміщення. Не допускається розміщення фреонових трубопроводів і арматури в шахтах підйомників.

Для трубопроводів, що проходять через стіни або перекриття будівлі, необхідно передбачати сталеві гільзи з труб, внутрішній діаметр яких на 10-20 мм більше зовнішнього діаметра трубопроводу. На трубопроводах аміачних холодильних установок повинні бути передбачені розпізнавальні кольорові кільця, які наносяться чорною фарбою на жовтому тлу в наступних місцях: 1) в місцях проходу труб через будівельні конструкції та огорожі; 2) в місцях відгалужень труб; 3) поблизу арматури; 4) у місцях підключення труб до обладнання.

Кількість кілець залежить від призначення трубопроводу та становить:

1) одне кільце на парових, парорідинних і рідинних лініях боку низького тиску холодильної установки;

2) два кільця на парових лініях сторони високого тиску;

3) три кільця на рідинних лініях сторони високого тиску.

Трубопроводи неагрегатированных фреонових установок повинні мати наступну розпізнавальне забарвлення: а) усмоктувальні - синє; б) нагнітальні - червоне; в) рідинні - сріблясту; г) ропні - сіру; д) водяні - зелену.

Напрямок руху аміаку, фреону, розсолу і води вказується стрілками, нанесеними чорною фарбою на видних місцях та поблизу арматури.

Центральний пульт управління влаштовується при наявності централізованого управління, регулювання і сигналізації. Розміщується всередині компресорного цеху і відділений стіною з віконним прорізом площею не більше 3 м2. Побутові приміщення для переодягання, санвузол, кімната прийому їжі, кабінет начальника цеху, слюсарний ділянку, комора відокремлені від компресорного цеху неспалимою стіною і мають вихід назовні.

У машинному відділенні на видному місці повинні бути вивішені:

1) технологічна схема холодильної установки (ХУ) з пронумерованої запірною арматурою та коротким поясненням її функціонального призначення;

2) план розміщення основного холодильного обладнання, трубопроводів та відсічної запірної арматури;

3) режимна карта роботи ХУ;

4) інструкція з зупинці ХУ та дій при виникненні аварійної ситуації;

5) інструкція щодо дії персоналу при пожежі (АХУ);

6) список посадових осіб та спецпідрозділів, які повинні бути негайно повідомлені про аварію або пожежу;

7) покажчики місцезнаходження засобів індивідуального захисту.

У машинному відділенні повинна бути аптечка загального призначення, що містить стерильні перев'язувальні матеріали; кровоспинні засоби; мазь Вишневського або пені циллиновую мазь; двууглекислую соду; темні захисні окуляри; дерев'яні лопатки для накладання мазі; нашатирний спирт і валеріанові краплі, амідопірин.

У противоаммиачной аптечці повинні бути 1-2%-ний розчин лимонної кислоти; 3%-ний розчин молочної кислоти; 2-4%-ний розчин борної кислоти, 1%-ний розчин новокаїну, кодеїн і спирт.

У противохладоновой аптечці повинен бути нашатирний спирт (для дихання). Рекомендується мати балон з медичним киснем.

В якості засобів індивідуального захисту від ураження аміаком можуть використовуватися протигази з фільтруючою коробкою типу КД, КД2, КДФ, КД2Ф (колір коробок сірий з білою смугою; перші дві захищають від суміші аміаку і гідриду сірки у вигляді туману, інші дві - від суміші аміаку та аерозолів); з фільтруючою коробкою типу До, К2, КФ, К2Ф (колір коробок зелене з білою смугою; перші дві захищають від аміаку, інші дві - від аміаку, аерозолі); ізолюючий дихальний апарат стисненого повітря (можливе застосування ізолюючих протигазів ІП-4, ІП-45, ІП-4КМ); ізолюючий химзащитный костюм КІХ-4, КІХ-5, гумові рукавички.

Протигази типу КД (основні) зберігаються в шафі в машинному відділенні біля виходу. Запасні протигази зберігаються зовні машинного відділення у шафі поруч з вхідними дверима. Тут зберігаються запасні фільтруючі коробки протигазів.

У приміщеннях хладоновых установок в заскленій шафі повинні перебувати не менше двох пар гумових рукавичок і рукавиць, а також один ізолюючий протигаз ІП.

Вентиляція машинного і апаратного відділень аміачних холодильних установок повинна бути припливно-витяжною, примусовою з наступними кратностями повітрообміну за 1 год: приплив - 2; витяжка - 4; аварійна витяжка - 11.

Вентиляція машинного і апаратного відділень хладоновых установок (припливна та витяжна) повинна бути примусовою з кратністю повітрообміну за 1 годину не менше 3, а при аварії - не менше 5. Всмоктувальний пристрій витяжного вентилятора повинно бути розташоване на відстані 1,0-1,5 м від підлоги.

Освітлення в компресорному цеху комбіноване. Природне освітлення здійснюється через віконні прорізи та КЕО = 0,5%. Штучне освітлення здійснюється світильниками з лампами розжарювання і при загальному освітленні мінімальна освітленість повинна складати 200 лк для всіх світильників.

При комбінованому штучному освітленні (загальне і місцеве освітлення робочої поверхні) мінімальна освітленість їх повинна становити не менше 300 лк.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Загальні вимоги безпеки при експлуатації аміачного і фреонового холодильного обладнання
Пожежна безпека при експлуатації аміачних холодильних установок
Безпечна експлуатація технологічного оснащення
Випробування апаратів (посудин) і трубопроводів аміачних холодильних установок
Вимоги до контрольно-вимірювальних приладів і запобіжних пристроїв, холодильних установок
ВИРОБНИЧА САНІТАРІЯ
Вимоги до розміщення технологічного обладнання
ВИРОБНИЧА БЕЗПЕКА
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси