Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Контррозвідувальна діяльність

Її здійснюють органи федеральної служби безпеки та їх підрозділи (органи контррозвідки), а також посадові особи зазначених органів та підрозділів через проведення контррозвідувальних заходів. Зазначені заходи мають на меті виявлення, попередження, припинення розвідувальної та іншої діяльності спеціальних служб і організацій іноземних держав, а також окремих осіб, спрямованої на нанесення шкоди безпеці Російської Федерації. Вичерпний перелік підстав для проведення органами контррозвідки контррозвідувальних заходів передбачений в Законі про службу безпеки [168. Ст. 9]. Він може бути змінений або доповнений тільки федеральним законом.

Боротьба з тероризмом

Цю діяльність здійснюють органи федеральної служби безпеки та їх підрозділи (органи по боротьбі з тероризмом), а також посадові особи зазначених органів та підрозділів. Вона спрямована на виявлення, попередження, припинення, розкриття та розслідування терористичних актів допомогою проведення оперативно-бойових та інших заходів. Підставами для проведення заходів щодо боротьби з тероризмом є: а) необхідність припинення терористичного акту; б) необхідність виявлення осіб, причетних до підготовки і вчинення терористичного акту; в) потреба добування інформації про події чи діях, створюють загрозу тероризму.

В боротьбі з тероризмом проводяться гласні та негласні оперативно-бойові та інші заходи, особливий характер яких визначається умовами боротьби з тероризмом. Порядок проведення зазначених заходів встановлюється нормативними правовими актами ФСБ Росії.

Органи по боротьбі з тероризмом здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства про оперативно-розшукової діяльності, кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством, про протидію тероризму і екстремістської діяльності, іншими нормативними правовими актами РФ[52; 54; 137; 138; 197; 235].

Боротьба зі злочинністю

Її здійснюють органи федеральної служби безпеки у відповідності з федеральним законодавством шляхом проведення оперативно-розшукових заходів по виявленню, попередженню, припиненню і розкриттю шпигунства, організованої злочинності, корупції, незаконного обігу зброї і наркотичних засобів, контрабанди, що представляють загрозу безпеці Росії. Органи федеральної служби безпеки проводять оперативно-розшукові заходи щодо злочинів, дізнання і попереднє слідство але яких віднесено законом до їх відання. У компетенцію зазначених органів входять виявлення, попередження, припинення і розкриття діяльності незаконних збройних формувань, злочинних груп, окремих осіб і громадських об'єднань, що ставлять за мету насильницьку зміну конституційного ладу Російської Федерації [54. Ст. 151, ч. 2, п. 2; ч. 3, п. 3; ч. 4].

Розвідувальна діяльність

Згідно із Законом про службу безпеки цей вид діяльності здійснюється органами зовнішньої розвідки федеральної служби безпеки у відповідності з Федеральним законом "Про зовнішню розвідку" і у взаємодії з органами зовнішньої розвідки РФ. Порядок проведення розвідувальних заходів і порядок використання спеціальних методів та засобів при здійсненні розвідувальної діяльності зазначеним органом встановлюються нормативними правовими актами ФСБ Росії. Порядок взаємодії органів зовнішньої розвідки федеральної служби безпеки з іншими органами зовнішньої розвідки РФ визначається федеральним законодавством та укладеними на його основі угод між ними, а також прийнятими ними спільними нормативними правовими актами.

Федеральний закон "Про зовнішню розвідку" визначає зовнішню розвідку як сукупність спеціально створюваних державою органів зовнішньої розвідки РФ і складовою частиною сил забезпечення безпеки Російської Федерації. Він встановлює, що розвідувальну діяльність здійснюють Служба зовнішньої розвідки РФ, орган зовнішньої розвідки Міноборони Росії і органи федеральної служби безпеки [62. Ст. 1, 11].

Прикордонна діяльність здійснюється за такими напрямами: 1) захист і охорона Державного кордону РФ з метою недопущення протиправного зміни проходження практики, забезпечення дотримання фізичними та юридичними особами її режиму, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через Державний кордон РФ; 2) захист і охорона економічних та інших законних інтересів Російської Федерації в межах прикордонної території, виняткової економічної зони і континентального шельфу РФ, а також охорона за межами виключної економічної зони РФ запасів анадромных видів риб, що утворюються у річках РФ'. Даний вид діяльності врегульовано Законом РФ "ПРО Державної кордоні Російської Федерації", Митним кодексом Митного союзу [50; 70].

Забезпечення інформаційної безпеки

Цей вид діяльності органів федеральної служби безпеки регулюється поряд із Законом про службу безпеки Законом РФ "ПРО державну таємницю", іншими нормативними правовими актами [85; 168; 246]. Органи федеральної служби безпеки здійснюють зазначений вид діяльності при: а) формуванні та реалізації державної науково-технічної політики в галузі забезпечення інформаційної безпеки, у тому числі з використанням інженерно-технічних та криптографічних засобів; б) забезпеченні криптографічними та інженерно-технічними методами безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, а також систем шифрованого, засекреченим і інших видів спеціального зв'язку в Російській Федерації та її установах, що знаходяться за межами Росії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Успіх і неуспіх у діяльності
Дилерська діяльність
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Боротьба з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (ICP-28)
Боротьба з тероризмом як геополітична стратегія контролю над простором
Глобалізація і загроза тероризму
ОБСТАВИНИ, що ВИКЛЮЧАЮТЬ ЗЛОЧИННІСТЬ ДІЯННЯ
Причини і характер злочинності
Успіх і неуспіх у діяльності
Дилерська діяльність
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Стандартизація підходів до забезпечення інформаційної безпеки
Забезпечення інтегральної безпеки інформаційних систем
Вимоги до архітектури інформаційної системи для забезпечення безпеки її функціонування
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси