Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні правила ділової етики

o Принципи ділової етики являють собою найбільш загальні моральні вимоги, що регулюють поведінку людей в процесі ділових відносин.

На міжнародних переговорах основна проблема полягає в тому, що в східних і західних культурах такого роду вимоги дещо різні. З розвитком процесу глобалізації інтенсивність міжнародного спілкування настільки посилилася, що виникла нагальна потреба у зближенні етичних основ східних і західних культур. У 1994 р. у швейцарському місті Ко (Caux) відбулася зустріч керівників найбільших корпорацій Європи, Америки і Японії, на якій була прийнята широко відома сьогодні Декларація Ко - "Принципи бізнесу". Автори Декларації зробили спробу об'єднати основи східних і західних ділових культур. У преамбулі Декларації підкреслюється, що закони ринку є для міжнародного співробітництва необхідним, але не достатнім керівництвом до дії:

"Фундаментальними принципами є відповідальність за проведену політику і дії в сфері бізнесу, повага до людської гідності та інтересів тих, хто бере участь у бізнесі. Поділювані всіма цінності, включаючи зобов'язання про сприяння загального процвітання, так само важливі для світового співтовариства, як і для громад меншого масштабу".

Декларація Ко - це концентрований звід етичних принципів міжнародного бізнесу.

Головні принципи етики міжнародного бізнесу

Принцип 1. Відповідальність бізнесу: від блага акціонерів до блага його ключових партнерів. Завдання компаній - сприяти покращенню рівня життя своїх клієнтів, співробітників та акціонерів, розділяючи з ними багатство, яке вони створюють. Постачальники і конкуренти також має право розраховувати на повагу. Як добропорядні громадяни місцевих, національних, регіональних і світових громад, в яких вони діють, компанії беруть участь у проектуванні майбутнього цих громад.

Принцип 2. Економічний та соціальний вплив бізнесу: до прогресу, справедливості та світовій спільноті. Компанії повинні сприяти економічному та соціальному прогресу не тільки тих країн, в яких вони працюють, але і всього світового співтовариства в цілому допомогою ефективного та ощадливого використання природних ресурсів, вільної та чесної конкуренції, надаючи особливого значення модернізації технології, методів виробництва, маркетингу і комунікацій. Компанії повинні вносити свій внесок у дотримання прав людини, освіта, добробут і оновлення країн, в яких вони працюють.

Принцип 3. Етика бізнесу: від букви закону до духу довіри. Визнаючи законність комерційних секретів, компанії повинні усвідомлювати, що щирість, неупередженість, правдивість, виконання обіцянок, відкритість сприяють не тільки підвищенню довіри до себе і власної стабільності, але і більшої ефективності комерційних угод.

Принцип 4. Повага правових норм. Для того щоб уникнути розбіжностей в торгівлі і сприяти забезпеченню рівних умов для конкуренції, компанії повинні поважати міжнародні та внутрішні норми. Крім того, вони повинні визнавати, що деякі їх дії, навіть такі, що здійснюються за законом, тим не менш можуть призвести до небажаних наслідків.

Принцип 5. Підтримка багатосторонніх торговельних відносин. Фірми повинні надавати підтримку багатостороннім торговельним системам. Вони повинні сприяти прогресивної і розумною лібералізації торгівлі і пом'якшувати ті внутрішні норми, які необґрунтовано перешкоджають світовій торгівлі, навіть якщо це робиться в ім'я інтересів національної політики.

Принцип 6. Дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Бізнес повинен охороняти і там, де це можливо, покращувати навколишнє середовище, сприяти її розвитку і уникати марнотратного використання природних ресурсів.

Принцип 7. Уникати протизаконних дій. Бізнес не повинен брати участь або миритися з хабарництвом, відмиванням грошей або з іншими ганебними прийомами. Без сумніву, він повинен прагнути до співпраці з іншими для викорінення подібної практики. Він не повинен займатися торгівлею зброєю або іншими матеріалами, використовуваними в терористичній діяльності, розповсюдженням наркотиків або іншими видами організованої злочинності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні характеристики етики ділового спілкування у країнах Сходу
Роль етики в діловому спілкуванні
Основні поняття етики та етикету ділового спілкування
Ділова етика й етикет
Етикет. Основи ділової етики
Актуальні питання етики
Етика бізнесу
Особливості міжнародного бізнесу
Соціальна відповідальність та етика в бізнесі
Правила адвокатської етики Затверджені Правлінням Міжнародного Союзу (Співдружності) адвокатів 22.05.1998
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси