Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Протипожежне водопостачання

Протипожежне водопостачання являє собою комплекс інженерно-технічних споруд, що виконують важливу роль у забезпеченні пожежної безпеки людей, технологічного обладнання, матеріальних цінностей і будівельних конструкцій будівель і споруд.

Параметри елементів водопровідних споруд системи протипожежного водопостачання розраховують на витрату води, необхідний для внутрішнього, зовнішнього та автоматичного гасіння пожеж.

Водопровід розраховують, виходячи з умови одночасності виникнення пожеж на промисловому підприємстві, яке приймають при площі території підприємства менше 150 га 1 пожежа і при площі території підприємства понад 150 га - 2 пожежі.

Витрата води на внутрішнє пожежогасіння (у літрах за секунду (л/с) на одну струмінь) приймають в залежності від виду будівлі і числа подаються струменів.

Для відбору води з протипожежного водопроводу на водопровідній мережі встановлюють пожежні гідранти на відстані 100 м один від іншого. При цьому водопровідну мережу з пожежними гідрантами рекомендується прокладати уздовж всіх дороги проїздів підприємства і таким чином охоплювати всю його територію, забезпечуючи можливість подачі води на пожежогасіння будь-якого промислового об'єкта. Пожежні гідранти встановлюють на узбіччі дороги або на відстані, що не перевищує 5 м від неї. В останньому випадку до гідранта передбачають під'їзд для пожежного автомобіля.

За способом створення напорів протипожежні водопроводи можуть бути:

• низького тиску;

• постійного високого тиску;

• високого тиску, повышаемого під час пожежі.

Для підвищення надійності забезпечення системи протидії

пожежної захисту водою на промислових підприємствах передбачають пристрій пожежних водойм.

Установки водяного гасіння - найпоширеніше і дешевий засіб протипожежного захисту підприємств. Найбільш широке поширення одержали спринклерні та дренчерні установки (рис. 14.7, 14.8).

Рис. 14.7. Спринклерна голівка з металевим замком: 1 - замок; 2 - завзята металева діафрагма; 3 - скляний ковпак; 4 - обойма; 5 - хомут; 6 - розетка

Рис. 14.8. Дренчерні головки

Спринклерні установки включаються автоматично при підвищенні температури середовища всередині приміщення до заданої межі. Датчиком цих систем є спринклери, легкоплавкий замок яких відкривається при підвищенні температури. В першу чергу відкриваються і подають воду спринклери, розташовані над осередком пожежі. Спринклерні установки, як правило, мають два вододавача: основний і допоміжний. В залежності від температури повітря в приміщеннях, що захищаються спринклерні системи можуть бути водяними, повітряних та повітряно-водяними (змінними).

Дренчерні установки використовують для одночасного зрошення розрахункової площі окремих частин будови, водяних завіс в прорізах дверей, вікон, зрошення елементів технологічного обладнання та ін Ці установки призначені в основному для боротьби з пожежами в приміщеннях високої пожежної небезпеки, в яких можливе швидке розповсюдження вогню. При горінні легкозаймистих речовин дренчерні установки дозволяють локалізувати пожежу, наблизитися пожежним до вогнища горіння та запобігти поширення вогню на сусідні обладнання та споруди. Дренчерні установки так само, як і спринклерні, мають два вододавача і включаються вручну або автоматично при спрацюванні пожежних сповіщувачів.

Контрольні питання

1. Вогнегасні властивості води і водяної пари.

2. Область застосування твердого діоксиду вуглецю.

3. Хімічна і повітряно-механічна піна.

4. Використання вогнегасних порошкових складів.

5. Пожежна сигналізація.

6. Принцип дії пожежних сповіщувачів.

7. Первинні засоби пожежогасіння.

8. Пристрій протипожежного водопостачання.

9. Спринклерні та дренчерні установки пожежогасіння.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Порушення правил протипожежної безпеки
Державна протипожежна служба
Компенсаційні виплати дружинам осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної протипожежної служби
Порядок призначення і виплати пенсій за Законом РФ "ПРО пенсійне забезпечення осіб, що проходили військову службу, службу в органах внутрішніх справ, військовослужбовців, Державної протипожежної службі, органах з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, установах і органах кримінально-виконавчої системи, та їх сімей"
Контрольні запитання
Контрольні запитання
Контрольні запитання та завдання
Контрольні запитання
Контрольні запитання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси