Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 2. З чого складається письмова робота?

Актуальність цього дослідження у тому, що без нього мені не дадуть диплом. Студентський гумор

Як скласти план роботи?

План будь-якої письмової роботи студента, виключаючи творчі завдання типу есе, складається з п'яти частин.

1. Зміст (зміст, план) роботи.

2. Введення.

3. Основна частина.

4. Висновок.

5. Список літератури.

6. Додаток (обов'язковий елемент). Відсутність хоча б однієї з перелічених частин роботи, виключаючи додаток, - найгрубіша помилка.

В якості додаткових частин роботи можуть служити висновки після голів роботи, але це вимога факультативне і залежить від вимог внз і побажань автора.

План роботи може бути двох видів. Перший, короткий, і буде становити зміст роботи. Другий - це розгорнутий план роботи, в рамках якого питання короткого плану розкриваються більш подробна

План роботи передбачає поділ основної частини на відповідні розділи і параграфи, які в своїй сукупності розкривають тему. Глави - найбільш великі елементи основної частини роботи, параграфи - частини голови, які складають її зміст.

Іноді реферат доцільно не дробити на параграфи, в ньому, як правило, досить 2-4 голів. Але в залежності від теми роботи структура реферату може включати і більш дрібні елементи. У курсову та дипломну роботи, як правило, включаються 2-3 розділи, що містять 2-3 параграфа. Значне збільшення кількості глав і параграфів веде до розмивання тексту і негативно оцінюється викладачем. В той же час недостатнє виділення структурних елементів у роботі також викликає негативні відгуки. При необхідності в роботах можна застосовувати підзаголовки ще більш низького рівня (частини параграфів).

Правило: розділи основної частини роботи повинні бути приблизно однакові за обсягом. Допускається незначна відмінність в обсягах голів.

Наведемо приклади схем написання планів курсових і дипломних робіт.

Приклад 1. Зміст. Введення.

Розділ 1. Теоретична голова.

1.1. Поняття і сутність...

1.2. Види...

1.3. Функції,,,

Глава 2. Практична глава.

2.1. Сучасний стан.,,

2.2. Оцінка проблем.,,

2.3. Рекомендації по вдосконаленню.,.

Висновок. Список літератури.

Приклад 2. Зміст. Введення.

Розділ 1. Теоретична голова.

1.1. Поняття і роль...

1.2. Особливості функціонування...

Глава 2. Аналітична (оцінка сучасного стану) голова.

2.1. Загальна характеристика...

2.2. Аналіз проблеми в...

Розділ 3. Проектна (рекомендації щодо вдосконалення) голова

3.1. Пропозиції щодо вдосконалення...

3.2. Оцінка соціально-економічної ефективності... Висновок.

Список літератури.

Як правило, розгорнутий робочий план являє собою перелік узгоджуються між собою питань і підпитань. Детальний план дозволяє більш глибоко, конкретно і грунтовно, без повторень проаналізувати і розкрити тему роботи. Розгорнутий робочий план дозволить уникнути повторів, які так часто притаманні студентським роботам.

Якщо описувати план студентської роботи усереднене, то перша глава зазвичай носить теоретичний характер. Тут визначаються ключові поняття, викладаються та аналізуються погляди, концепції щодо теми дослідження, дається теоретична розробка проблеми вивчення і т. п.

Друга глава, як правило, має аналітичний характер. Тут тема і проблема дослідження розглядаються, наприклад, реальної організації (фірмі, установі); дається опис організації як емпіричної бази дослідження; проводиться аналіз її діяльності, проблем, потреб, сильних і слабких сторін; формулюються оцінки автора.

У третій главі наводяться рішення, пропозиції, рекомендації щодо підвищення ефективності та вдосконалення діяльності об'єкта або розробляється конкретний проект.

Додаток до роботи не є обов'язковим елементом В додатку, як правило, наводяться великі таблиці, які недоречні в тексті роботи, документи, масштабні малюнки та ілюстрації. Деякі викладачі просять перенести в додаток всі малюнки і ілюстрації, залишивши в основній частині роботи тільки текст.

Для полегшення складання змісту роботи і створення автоматичного змісту рекомендується використовувати функцію виділення рівнів тексту в Microsoft Office Word. Виділення рівнів тексту і заголовків дозволить при застосуванні функції вкладку "Вигляд", "Область переходів" з лівої сторони екрану бачити структурні елементи роботи. При одному натисканні на назву розділу або параграфа в області переходів здійснюється перехід на початок відповідного структурного елемента в тексті без прокручування аркушів в Microsoft Office Word.

Автоматичне зміст створюється наступним чином.

1. В тексті роботи виділяємо той фрагмент (як правило, назва), який буде нашим заголовком. У наведеному прикладі заголовком виступає слово "ВВЕДЕННЯ" (рис. 1).

ВВЕДЕННЯ

У сучасному світі викладач стає людиною, на якому лежить відповідальність за підготовку молодого покоління. Адже саме...

Рис. 1. Ілюстрація роботи в програмі Microsoft Office Word Джерело: робота автора у програмі Microsoft Office Word

2. На вкладці "Головна" існує розділ "Стилі" (рис. 2).

Загальний вигляд розділу

Рис 2. Загальний вигляд розділу "Стилі" програми Microsoft Office Word Джерело: робота автора у програмі Microsoft Office Word

В "Стилях" знаходимо напис: "Заголовок 1". Натискаємо на неї. Цією дією ми присвоюємо назвою "ВВЕДЕННЯ" відповідний рівень розташування в області переходів і в автоматичному зміст.

3. В результаті вибору рівня слово "ВСТУП" може змінити формат, в цьому випадку потрібно буде привести його у відповідність з прийнятими в роботі оформленням (наприклад, застосувати шрифт Times New Roman, якщо потрібно змінити колір чорний).

4. Аналогічно слід вчинити з назвами інших глав, найменуваннями "ВИСНОВОК", "СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ".

5. Якщо в роботі є підзаголовки, то вони повинні стати заголовків другого рівня, тобто у вкладці "Стилі" слід вибрати елемент "Заголовок 2".

6. Для формування тексту автоматичного змісту на сторінці ЗМІСТ (ЗМІСТ) потрібно поставити курсор, вибрати вкладку "Посилання", розділ "Зміст", визначити тип змісту кліком комп'ютерної мишки.

7. Зміст має вибудуватися автоматично. Якщо в результаті з'явиться дублююче слово "Зміст" - його слід видалити, якщо в зміст "влізуть" зайві слова або пропозиції слід також видалити їх.

Таким чином, план роботи являє собою найважливішу частину написання реферату, курсової та дипломної робіт, він дозволяє розкрити тему, не вдаючись у зайві деталі і не пропускаючи необхідної інформації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як правильно оформити письмову роботу?
Усна і письмова мова
Складання письмової заяви
Пізніші форми письмових договорів
ПИСЬМОВІ ДОГОВОРИ (CONTRACTUS LITTERALIS, LITTERARUM OBLIGATIO)
План ремонтно-відновлювальних робіт
Як скласти бізнес-план
Аналіз виконання плану по чисельності і складу працівників
Злочини проти соціально-політичних прав та свобод. Перешкоджання здійсненню виборчих прав або роботі виборчих комісій: поняття, склад і види
Основні види планів у фінансовому плануванні і порядок їх розрахунку
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси