Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Призначення адміністративного покарання при вчиненні кількох адміністративних правопорушень

У цьому випадку адміністративне покарання призначається за кожне вчинене адміністративне правопорушення. Однак при вчиненні особою однієї дії (бездіяльності), що містить склади адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена двома і більше статтями (частинами статей) Кпап РФ та розгляд справ про яких підвідомча одного і того ж судді, органу, посадовій особі, адміністративне покарання призначається до межах санкції, що передбачає більш суворе адміністративне покарання [45. Ст. 4.41.

Давність притягнення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, до адміністративної відповідальності

За загальним правилом постанова по справі про адміністративне правопорушення не може бути винесено після закінчення двох місяців з дня вчинення адміністративного правопорушення. З цього правила є винятки. Кодекс РФ про адміністративні правопорушення встановив термін давності до одного року у відношенні багатьох складів адміністративних правопорушень, пов'язаних з порушенням федерального законодавства, наприклад: 1) про внутрішніх морських водах, територіальному морі, континентальному шельфі, про виняткову економічну зону РФ; 2) митного, патентного, антимонопольного, бюджетного, валютного та актів органів валютного регулювання; 3) про охорону навколишнього середовища, про енергозбереження і про підвищення енергетичної ефективності; 4) про охорону здоров'я громадян, в області санітарно-епідеміологічного благополуччя населення; 5) про податки і зборах; 6) про вибори і референдуми; 7) про участь у будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості.

При триваючому (незакінчену) адміністративне правопорушення строки давності починають обчислюватися з дня виявлення адміністративного правопорушення.

За адміністративні правопорушення, що тягнуть застосування адміністративного покарання у вигляді дискваліфікації, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності не пізніше одного року з дня вчинення адміністративного правопорушення, а при триваючому адміністративне правопорушення - одного року з дня його виявлення. У разі відмови В порушенні кримінальної справи або припинення кримінальної справи, але при наявності в діях особи ознак адміністративного правопорушення зазначені строки починають обчислюватися з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про його припинення [45. Ст. 4.5].

Особа, якій призначено адміністративне покарання за вчинення адміністративного правопорушення, вважається підданим даного покарання протягом одного року з дня закінчення виконання постанови про призначення адміністративного покарання [45. Ст. 4.6].

Порядок відшкодування майнової шкоди та моральної шкоди, завданих адміністративним правопорушенням

Суддя, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, вправі при відсутності спору про відшкодування майнової шкоди одночасно з призначенням адміністративного покарання вирішити питання про відшкодування майнової шкоди. Спори про відшкодування майнової шкоди вирішуються судом в порядку цивільного судочинства. По справі про адміністративне правопорушення, що розглядається іншими уповноваженими органом або посадовою особою, спір про відшкодування майнової шкоди вирішується судом у порядку цивільного судочинства. Спори про відшкодування моральної шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, розглядаються судом у порядку цивільного судочинства [45. Ст. 4.7].

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Загальні правила призначення адміністративного покарання
Призначення адміністративного покарання
Конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення
Давність притягнення до адміністративної відповідальності
Правові критерії обчислення строку давності притягнення до адміністративної відповідальності
Основні атрибути адміністративної відповідальності
Відшкодування майнової шкоди та моральної шкоди, завданих адміністративним правопорушенням
Потерпілий. Моральний, фізичний (тілесний), репутаційний шкоду, майновий збиток, заподіяний потерпілому
Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси