Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правові основи PR-діяльності

У сучасному суспільстві будь-яка діяльність вимагає дотримання фахівцями правових норм, що ведуть до соціально відповідальної поведінки та законності дій. В PR-деятельноости можна виділити два основних правових напрямки: правове регулювання і саморегулювання.

Правове регулювання - це строго встановлена, чітко прописана, обов'язкова система правових юридичних норм.

Нормативні правові акти, що складають законодавчу основу функціонування PR, відображені в галузі права - інформаційної і ними повинні керуватися PR фахівці. Це такі акти.

Конституція РФ - визнає і гарантує права фізичних та юридичних осіб "вільно шукати, отримувати, передавати, виробляти і поширювати інформацію будь-яким законним способом" (ст. 29).

Кодекс про адміністративні правопорушення налічує 22 складу правопорушень, пов'язаних з PR-діяльністю. Істотне їх кількість з'явилося у зв'язку з виборчим процесом. Окрему частину кодексу утворила гол. 13, яка включила в себе встановлення складів адміністративних правопорушень в галузі зв'язку та інформації. Ряд статей спрямовано на захист правової практики ЗМІ від незаконного впливу інших суб'єктів права.

Цивільний кодекс РФ визначає правове становище учасників громадянського обороту, підстави виникнення і порядок здійснення права власності та інших речових прав, виняткових прав на результати інтелектуальної діяльності (інтелектуальної власності), регулює договірні та інші зобов'язання, а також інші майнові та пов'язані з ними особисті немайнові відносини, засновані на рівності, автономії волі і майновій самостійності їх учасників.

Спеціалісту по зв'язках з громадськістю необхідно гарне знання Трудового кодексу РФ. Трудовий кодекс РФ значно розширив загальні положення, на федеральному рівні закріпив у систематизованому вигляді соціальне партнерство в сфері праці. Він містить багато нових і важливих положень, що відносяться до всіх інститутів російського трудового права.

Закон "Про державну таємницю" містить великий перелік відомостей, збір і розповсюдження яких заборонено. Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з віднесенням відомостей до державну таємницю, їх засекреченням або розсекреченням і захистом в інтересах забезпечення безпеки Російської Федерації.

Федеральний закон "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" регулює відносини, що виникають при:

1) здійсненні права на пошук, отримання, передачу, виробництво і поширення інформації;

2) застосування інформаційних технологій;

3) забезпечення захисту інформації.

Федеральний закон "Про рекламу"

Цілями цього закону є розвиток ринків товарів, робіт і послуг на основі дотримання принципів добросовісної конкуренції, забезпечення в Російській Федерації єдності економічного простору, реалізація права споживачів на отримання сумлінної та достовірної реклами, попередження порушення законодавства Російської Федерації про рекламу, а також припинення фактів неналежною реклами.

Закон РФ "ПРО засоби масової інформації"

Він юридично закріпив загальні принципи свободи масової інформації, новий механізм організації та діяльності ЗМІ.

Одночасно закон визначив основні принципи взаємодії суспільства, фірм і компаній із засобами масової інформації. Серед них на перший план виступають наступні.

1. Тележурналіст і будь-який представник ЗМІ повинні висвітлювати факти точно такими, як вони відбуваються па насправді, без будь-яких підтасовок, інсценівок, без втручання в особисте життя громадян.

2. Карається добування інформації незаконним шляхом у формі шантажу, будь-яких пропозицій і прохань, які можуть вплинути на учасників подій.

3. Не розголошувати повідомлення про серйозні події в суспільстві до тих пір, поки не буде дана правильна і стримана оцінка серйозності ситуації.

4. Аудиторія має право на отримання інформації про все, що так чи інакше впливає на суспільне життя. Необхідно надавати право виступу в конфліктних ситуаціях виразників протилежних точок зору. Причому власна точка зору журналіста не повинна ображати присутніх і повинна бути по можливості нейтральним.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Правові основи банківської діяльності
Правові основи діяльності індивідуального підприємця
Фінансово-правові основи облікової діяльності
Федеральний закон "Про участь у міжнародному інформаційному обміні"
Федеральний закон "Про рекламу": загальні і специфічні вимоги
Основні види реклами та рекламних засобів
Взаємодія із засобами масової інформації
Особливості регулювання реклами в засобах масової інформації
Засоби масової інформації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси