Меню
Головна
 
Головна arrow Соціологія arrow Технологія соціальної роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технології стаціонарного соціального обслуговування в соціальних житлових будинках

Соціальний житловий будинок-це спеціально виділений або знову побудований житловий будинок призначений для проживання одиноких престарілих громадян в обмін на передачу належної їм житлової площі у власність міста.

Літні люди проживають в одно - і двокімнатних квартирах. Крім того, в комплексах є медичні кабінети, бібліотеки, їдальні, соціальні магазини, пральні, перукарні, майстерні побутових послуг.

Соціальний житловий будинок оснащений засобами малої механізації, що полегшують самообслуговування проживаючих у ньому громадян похилого віку, і має цілодобово діє диспетчерський пункт, забезпечений внутрішнім зв'язком з усіма житловими приміщеннями, цілодобову охорону та медичний пост. Для забезпечення безпеки мешканців впроваджуються інформаційно-технологічні комплекси телеметричного моніторингу.

Фахівцями соціальних житлових будинків виявляється патронажна допомога особам, які тимчасово або постійно втратили здатність до самообслуговування і потребують стороннього догляду (проведення санітарно-гігієнічних процедур, приготування їжі, годування, вологе прибирання приміщень тощо).

Велике значення в діяльності соціальних житлових будинків відводиться застосуванню соціокультурних технологій. Традиційно влаштовуються святкові концерти, обіди; обладнуються приміщення, призначені для організації дозвілля проживають; організовуються екскурсійні поїздки, відвідування виставок і театрів. Проводяться заняття з навчання комп'ютерної грамотності. Працюють творчі секції за інтересами (секція любителів кіно, любителів літератури, любителів караоке, пісні і романси тощо).

При наявності черги бажаючих проживати у соціальному житловому будинку переважним правом отримання житла у ньому користуються інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни, громадяни, репресовані з політичних мотивів і згодом реабілітовані, громадяни, піддані впливу радіації внаслідок катастрофи на ЧАЕС, а також громадяни, які укладають договір довічного змісту з утриманням.

Кошти від реалізації нерухомості клієнтів можуть бути спрямовані на оплату наданих їм медичних послуг, що не входять в програму обов'язкового медичного страхування, а також на покриття витрат на дорогі ліки та операції.

Соціальні житлові будинки є конкурентоспроможними установами соціального обслуговування населення по відношенню до схожих за типом установ недержавного сектора соціальних послуг.

Однак економічно конкурентоспроможними або хоча б самоокупними можуть бути також установи, орієнтовані на відносно малозабезпечених отримувачів соціальних послуг.

Технології надання послуг інвалідам у ресурсному центрі

Це перше в Росії державне спеціалізоване реабілітаційне установа, що займається практичним вирішенням широкого кола питань щодо забезпечення інвалідів Москви реабілітаційної технікою і пристроями.

Відповідно до чинним федеральним законодавством забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації відноситься до видатковими зобов'язаннями федерального бюджету плюс Фонду соціального страхування. Організаційно призначення та видача відповідного технічного засобу, протеза, виду обладнання або пристосування здійснюються через територіальні управління Фонду соціального страхування. Для інвалідів це означає, що кошти на придбання крісла-візка чи протеза можуть бути виділені з великим запізненням. Оформлення документів вимагає неодноразового відвідування установ соцстраху, територіально розташованих без урахування особливих потреб інвалідів. Складність і непродуманість процедури обумовлює тривале очікування в чергах перед дверима відповідних кабінетів в установах соцстраху.

Успішна реалізація моделі ресурсного центру дозволяє звести всі організаційні і технічні процедури (наприклад, оформлення замовлення, примірки протеза) в одну установу. Установа розташована у приміщенні, обладнаному з урахуванням універсальної доступності для інвалідів. У центру кілька майданчиків по всій території Москви, щоб полегшити доступ маломобільних людей. Нарешті, фінансування забезпечення інвалідів відповідними технічними засобами взяв на себе Уряд Москви, що дозволяє людям з обмеженими можливостями отримувати прописані їм реабілітаційні пристосування незалежно від того, чи вчасно або із запізненням виділив кошти на відповідні потреби федеральний центр.

Основними напрямками роботи ресурсного центру є:

1. Визначення потреби інвалідів та інших осіб з обмеженнями життєдіяльності в технічних засобах реабілітації (TCP), включаючи протезно-ортопедичні вироби, і найбільш оптимальних форм розміщення державного замовлення на їх поставку.

2. Забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації.

3. Здійснення ремонту або заміни раніше наданого TCP.

4. Інформаційно-методичне та технологічне забезпечення діяльності з постачання жителів Москви технічними засобами реабілітації.

5. Розробка інформаційно-методичних документів та аналітичних матеріалів з питань надання інвалідам та іншим особам з обмеженнями життєдіяльності технічних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів.

6. Надання консультативної допомоги інвалідам та іншим категоріям громадян з питань забезпечення технічними засобами реабілітації.

Таким чином, представлені в даному параграфі сучасні моделі послуг, які розробляються та реалізуються в системі соціального обслуговування москвичів, свідчать про те, що практично в кожному виді і напрямку соціального обслуговування формуються нові технології та форми надання соціальних послуг. Оптимізація існуючих моделей і створення нових варіантів спрямовані на вирішення двоєдиного завдання: по-перше, на розширення спектру та підвищення якості послуг, що надаються населенню; по-друге, на вирішення внутрішніх завдань підвищення ефективності діяльності самої системи соціального обслуговування населення Москви.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Стаціонарне соціальне обслуговування
Освітні технології в установах соціального обслуговування
Технології надання послуг в системі соціального обслуговування різних категорій населення
Технології соціального обслуговування з використанням досягнень науково-технічного прогресу
Технологія соціального обслуговування у системі соціального захисту населення
Технології надання соціальних послуг мобільного соціального службою
Технології супроводжуючого проживання в соціалізації дітей-інвалідів
Технології соціалізації та реабілітації інвалідів
Надання соціальних послуг в електронній формі
Інформаційне забезпечення надання муніципальних послуг
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси