Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Державне регулювання та управління зовнішньоекономічною діяльністю

Регулювання та контроль у сфері ЗЕД на вищому державному рівні здійснюють органи законодавчої і виконавчої влади: Федеральне Збори, Президент, Уряд РФ. Ці органи видають закони, укази, постанови й розпорядження, якими встановлюються правила здійснення ЗЕД, обов'язкові для всіх російських організацій і фізичних осіб.

Президент РФ є главою держави, здійснює загальне керівництво державної зовнішньої (у тому числі зовнішньоекономічної) політикою, підписує міжнародні угоди. Президенту підпорядковані його уповноважені у семи округах країни.

Федеральне збори, що складається з Ради Федерації і Державної Думи, розробляє і приймає федеральні закони, що регламентують ЗЕД. Через відповідні комітети і комісії парламент здійснює керівництво основними напрямками ЗЕД, контроль за діяльністю виконавчих органів.

Уряд РФ здійснює регулювання і державний контроль у сфері ЗЕД, забезпечує проведення в країні єдиної зовнішньоекономічної політики та здійснює заходи щодо її реалізації. Уряд також приймає рішення з основних напрямів у сфері державного управління зовнішньоторговельною діяльністю. Уряду підпорядковані галузеві і регіональні органи, до сфери повноважень яких входять питання ЗЕД, а також зарубіжний торговий апарат.

Галузеві органи

У структурі органів виконавчої влади в даний час немає спеціалізованого зовнішньоекономічного відомства. Ряд федеральних органів виконавчої влади відає конкретними питаннями ЗЕД у межах своєї компетенції, встановленої Урядом РФ. Основним органом регулювання ЗЕД є Міністерство економічного розвитку Російської Федерації (Мінекономрозвитку Росії).

Федеральна митна служба (ФМС) відає всім митною справою в країні, забезпечує митне оформлення і контроль всіх зовнішньоторговельних вантажів, що перетинають кордон Російської Федерації.

Міністерство фінансів Російської Федерації (Мінфін Росії) здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання.

Федеральна служба з інтелектуальної власності, патентам і товарним знакам, що входить до складу Міністерства освіти і науки, здійснює функції по контролю і нагляду у сфері правової охорони та використання об'єктів інтелектуальної власності, включаючи патенти і товарні знаки.

Міністерство промисловості і торгівлі.

Міністерство енергетики Російської Федерації.

Міністерство сільського господарства Російської Федерації (Мінсільгосп Росії).

Міністерство транспорту Російської Федерації.

Федеральна служба по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд), що входить до складу Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, є уповноваженим федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції по контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, захисту прав споживачів і споживчого ринку.

Важлива роль у регулюванні ЗЕД належить Центральному банку (ЦБ) Російської Федерації, який очолює банківську систему країни і визначає сферу і порядок звернення до Російської Федерації іноземної валюти, ліцензує ведення валютних операцій російськими комерційними банками.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві
Методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Страхування зовнішньоекономічної діяльності
Методи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності
Державне регулювання правових основ підприємницької діяльності
Галузеві аспекти розвитку сучасної світової економіки
Представницькі органи влади
Галузеві системи менеджменту якості
Методи економічного обґрунтування галузевого розміщення виробництва
Основні риси галузевої структури економіки Японії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси